LearnDash LMS - en to sv_SE translation catalogue (2411 entries)

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Enter a %s ID to test preview
sv_SE: Ange ett %s-ID för att testa förhandsgranskningen

en: Post a comment
sv_SE: Skriv kommentar

en: Collapse Comments
sv_SE: Komprimera kommentarer

en: Expand Comments
sv_SE: Expandera kommentarer

[ctx: comments]
note: translators: single approved comment, multiple approved comments
en: %s Comment | %s Comments
sv_SE[0]: %s kommentarer
sv_SE[1]: %s kommentarer

[ctx: View Questions Button Label]
note: translators: View Questions Button Label.
en: View %s
sv_SE: Visa %s

[ctx: Quiz Summary]
note: translators: Quiz Summary.
en: %s Summary
sv_SE: %s Sammanfattning

[ctx: placeholder: link to Imported Quiz.]
note: translators: placeholder: link to Imported Quiz
en: Import completed successfully: %s
sv_SE: Importen slutfördes: %s

[ctx: Warning when no question was entered]
note: translators: placeholders: question
en: The %s is empty, click here to edit it.
sv_SE: %s är tom, klicka här för att redigera den.

en: Answer is missing
sv_SE: Svaret saknas

en: Destination Tables
sv_SE: Måltabellerna

en: Source Tables
sv_SE: Källtabeller

[ctx: placeholders: learndash prefix, example table name]
note: translators: placeholders: learndash prefix, example table name.
en: %1$s - LearnDash ProQuiz table prefix. Ex. %2$s
sv_SE: %1$s-LearnDash ProQuiz tabellprefix. Ex. %2$s

[ctx: placeholders: default prefix, example table name]
note: translators: placeholders: default prefix, example table name.
en: %1$s - Legacy ProQuiz table prefix. Ex. %2$s
sv_SE: %1$s-bakåtkompatibelt ProQuiz-tabellprefix. Ex. %2$s

en: Reload
sv_SE: Ladda om

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: course.
en: This convert the %s access list setting to user meta where it can be managed more efficiently. (Optional)
sv_SE: Detta konverterar inställningen %s åtkomstlista till användarmeta där den kan hanteras mer effektivt. Valfritt

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Convert %s Access Lists
sv_SE: Konvertera %s-åtkomstlistor

en: WordPress Active Theme
sv_SE: WordPress aktivt tema

en: Reset ALL LearnDash Data
sv_SE: Återställ alla LearnDash-data

en: WordPress Active Plugins
sv_SE: WordPress aktiva plugins

en: Templates
sv_SE: Mallar

en: Data Upgrade Course Access Lists Convert
sv_SE: Data uppgraderings kurs åtkomstlistor konvertera

en: LearnDash Settings
sv_SE: Inställningar för LearnDash

en: Server Settings
sv_SE: Serverinställningar

en: Custom Field ID
sv_SE: Anpassat fält-ID

en: Custom Field
sv_SE: Anpassat fält

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Users
sv_SE: %s användare

en: Registration email exists.
sv_SE: Registrerings-e-post finns.

en: Registration username exists.
sv_SE: Registrering användarnamn finns.

[ctx: placeholder: Post Type Plural label]
note: translators: placeholder: Post Type Plural label.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

en: [learndash_login] shortcode output shown here
sv_SE: [learndash_login] kortkod utdata visas här

en: Preview Action
sv_SE: Förhandsgranska åtgärd

en: Logout Displayed as
sv_SE: Logout visas som

en: Override default logout URL
sv_SE: Åsidosätt Standardwebbadress för utloggare

en: Logout URL
sv_SE: Utloggning URL

en: Logout Settings
sv_SE: Utloggningsinställningar

en: Login Settings
sv_SE: Inloggningsinställningar

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: No %s found
sv_SE: Inget %s hittades

[ctx: placeholder: search term]
note: translators: placeholder: search term.
en: You searched for "%s"
sv_SE: Du sökte efter "%s"

[ctx: placeholders: points current, points max]
note: translators: placeholders: points current, points max.
en: %1$s/%2$s Points Awarded
sv_SE: %1$s/%2$s Poäng tilldelades

[ctx: placeholder: commentd count]
note: translators: placeholder: commentd count.
en: %d Comments
sv_SE: %d kommentarer

note: translators: placeholder: Link to Registration article.
en: registration
sv_SE: registrering

[ctx: placeholder: Link to Registration article.]
note: translators: placeholder: Link to Registration article.
en: When active the LearnDash templates will be used for user login and %s pages.
sv_SE: När aktiv den LearnDash mallar kommer att användas för användarinloggning och %s sidor.

[ctx: placeholders: comment date, comment time]
note: translators: placeholders: %1$s: Comment Date, %2$s: Comment Time
en: %1$s at %2$s
sv_SE: %1$s kl %2$s

[ctx: placeholder: Post Type Singlular Label, scheduled date]
note: translators: placeholder: Post Type Singlular Label, scheduled date.
en: %1$s scheduled for: %2$s.
sv_SE: %1$s har schemalagts för: %2$s.

[ctx: placeholder: Post Type slug]
note: translators: placeholder: Post Type slug.
en: %s page
sv_SE: %s sida

[ctx: placeholder: Certificate]
note: translators: placeholder: Certificate.
en: %s page
sv_SE: %s sida

[ctx: placeholder: Essay]
note: translators: placeholder: Essay.
en: %s page
sv_SE: %s sida

[ctx: placeholder: Assignment]
note: translators: placeholder: Assignment.
en: %s page
sv_SE: %s sida

[ctx: placeholder: Group]
note: translators: placeholder: Group.
en: %s page
sv_SE: %s sida

[ctx: placeholder: Transaction]
note: translators: placeholder: Transaction.
en: %s page
sv_SE: %s sida

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: %s page
sv_SE: %s sida

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s page
sv_SE: %s sida

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s page
sv_SE: %s sida

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s page
sv_SE: %s sida

[ctx: placeholder: Post Type slug]
note: translators: placeholder: Post Type slug.
en: Next %s
sv_SE: Nästa %s

[ctx: placeholder: Post Type Singular label]
note: translators: placeholder: Post Type Singular label.
en: Next %s
sv_SE: Nästa %s

[ctx: placeholder: Certificate]
note: translators: placeholder: Certificate.
en: Next %s
sv_SE: Nästa %s

[ctx: placeholder: Essay]
note: translators: placeholder: Essay.
en: Next %s
sv_SE: Nästa %s

[ctx: placeholder: Assignment]
note: translators: placeholder: Assignment.
en: Next %s
sv_SE: Nästa %s

[ctx: placeholder: Group]
note: translators: placeholder: Group.
en: Next %s
sv_SE: Nästa %s

[ctx: placeholder: Transaction]
note: translators: placeholder: Transaction.
en: Next %s
sv_SE: Nästa %s

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Next %s
sv_SE: Nästa %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Next %s
sv_SE: Nästa %s

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Next %s
sv_SE: Nästa %s

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Next %s
sv_SE: Nästa %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Next %s
sv_SE: Nästa %s

[ctx: placeholder: Post Type slug]
note: translators: placeholder: Post Type slug.
en: Previous %s
sv_SE: Föregående %s

[ctx: placeholder: Post Type Singular label]
note: translators: placeholder: Post Type Singular label.
en: Previous %s
sv_SE: Föregående %s

[ctx: placeholder: Certificate]
note: translators: placeholder: Certificate.
en: Previous %s
sv_SE: Föregående %s

[ctx: placeholder: Essay]
note: translators: placeholder: Essay.
en: Previous %s
sv_SE: Föregående %s

[ctx: placeholder: Assignment]
note: translators: placeholder: Assignment.
en: Previous %s
sv_SE: Föregående %s

[ctx: placeholder: Group]
note: translators: placeholder: Group.
en: Previous %s
sv_SE: Föregående %s

[ctx: placeholder: Transaction]
note: translators: placeholder: Transaction.
en: Previous %s
sv_SE: Föregående %s

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Previous %s
sv_SE: Föregående %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Previous %s
sv_SE: Föregående %s

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Previous %s
sv_SE: Föregående %s

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Previous %s
sv_SE: Föregående %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Previous %s
sv_SE: Föregående %s

[ctx: placeholder: Post Type slug]
note: translators: placeholder: Post Type slug.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Certificate]
note: translators: placeholder: Certificate.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Certificates]
note: translators: placeholder: Certificates.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Essay]
note: translators: placeholder: Essay.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Essays]
note: translators: placeholder: Essays.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Assignment]
note: translators: placeholder: Assignment.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Assignments]
note: translators: placeholder: Assignments.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Group]
note: translators: placeholder: Group.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Groups]
note: translators: placeholder: Groups.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Transaction]
note: translators: placeholder: Transaction.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Transactions]
note: translators: placeholder: Transactions.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholder: Quizzes.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Topics]
note: translators: placeholder: Topics.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Lessons]
note: translators: placeholder: Lessons.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Export %s
sv_SE: Exportera %s

en: Success
sv_SE: Lyckades

en: Uploading
sv_SE: Laddar upp

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Import/Export
sv_SE: %s import/export

en: You have errors on the following settings
sv_SE: Du har fel på följande inställningar

en: Revisions
sv_SE: Versioner

en: Groups Endpoint Slug
sv_SE: Gruppers Endpoint Slug

en: User Endpoint Slug
sv_SE: Användare Endpoint Slug

en: Logout Displayed as Button
sv_SE: Logga ut visas som knapp

en: Logout Icon Placement
sv_SE: Placering av logout-ikonen

en: Override default label "Logout"
sv_SE: Åsidosätt standardetikett "Logga ut"

en: Logout Label
sv_SE: Logga-ut Etiketten

en: Override default logout URL.
sv_SE: Åsidosätt Standardwebbadress för utloggare.

en: Logout URL Redirect
sv_SE: Omdirigering av utloggingsadress

en: Controls the Logout functionality.
sv_SE: Styr utloggningsfunktionen.

en: Link
sv_SE: Länk

en: Button
sv_SE: Knapp

en: Display as Button or link
sv_SE: Visa som knapp eller länk

en: Login Displayed as
sv_SE: Inloggning visas som

en: None - No icon
sv_SE: Ingen-ingen ikon

en: Right - To right of label
sv_SE: Höger till höger om etikett

en: Left - To left of label
sv_SE: Vänster till vänster om etikett

en: Login Icon Placement
sv_SE: Placering av inloggnings ikon

en: Override default label "Login"
sv_SE: Åsidosätt standardetikett "inloggning"

en: Login Label
sv_SE: Logga-in Etiketten

en: Override default login URL
sv_SE: Åsidosätt standard inloggnings-URL

en: Controls the Login functionality.
sv_SE: Styr inloggningsfunktionen.

en: This shortcode adds the login button on any page
sv_SE: Denna kortkod lägger till inloggningsknappen på en sida

en: LearnDash Login
sv_SE: LearnDash logga in

en: LD30 template only
sv_SE: LD30 endast mall

en: Show Search
sv_SE: Visa sökning

en: Format shortcode content into proper pararaphs.
sv_SE: Format kortkod innehåll till rätt pararaphs.

en: Auto Paragraph
sv_SE: Automatiskt stycke

en: Display results after each submitted answer
sv_SE: Visa resultat efter varje skickat svar

en: Value should be zero or greater with up to 2 decimal places.
sv_SE: Värdet ska vara noll eller större med upp till 2 decimaler.

en: e.g. 0
sv_SE: t. ex. 0

en: Automatically Submit After
sv_SE: Skicka automatiskt efter

en: The video now starts automatically on page load
sv_SE: Videon startar nu automatiskt när sidan läses in

en: New ProQuiz association
sv_SE: Nya ProQuiz Association

en: LearnDash Facebook Group
sv_SE: LearnDash Facebook-grupp

en: Have some questions or need a helping hand? The LearnDash support team is standing by, ready to assist you!
sv_SE: Har du några frågor eller behöver hjälp? Den LearnDash support team står, redo att hjälpa dig!

en: Reporting
sv_SE: Rapportering

en: Popular Support Topics
sv_SE: Populära supportämnen

en: 404 Error on LearnDash Content
sv_SE: 404 fel på LearnDash-innehåll

en: Hiding Post Meta Data
sv_SE: Dölja post meta-data

en: Invalid License Notice
sv_SE: Ogiltigt licensmeddelande

en: Recommended WordPress Themes
sv_SE: Rekommenderade WordPress-teman

en: Course Grid Add-on
sv_SE: Tillägg för kurs rutnät

en: User Profiles
sv_SE: Användarprofiler

en: Registration & Login
sv_SE: Registrering & inloggning

en: Popular Articles
sv_SE: Populära artiklar

[ctx: placeholder: Course.]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Builder
sv_SE: %s byggare

en: LearnDash Core Docs
sv_SE: LearnDash Core docs

en: Getting Started Guide
sv_SE: Kom-igång-guide

en: Getting Started
sv_SE: Komma igång

en: Search documentation
sv_SE: Sök dokumentation

en: Search the Documentation website. A new tab will be opened on submission.
sv_SE: Sök på dokumentations webbplatsen. En ny flik kommer att öppnas vid inlämning.

en: Documentation
sv_SE: Dokumentation

en: Announcements
sv_SE: Meddelande

en: LearnDash News
sv_SE: LearnDash nyheter

en: LearnDash Tips
sv_SE: LearnDash tips

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: Sell Online %s
sv_SE: Sälj online %s

en: Tips and Tricks
sv_SE: Tips och tricks

en: How to Get Help [Article]
sv_SE: Så här får du hjälp [artikel]

en: LearnDash YouTube Channel
sv_SE: LearnDash YouTube-kanal

en: LearnDash Community Facebook Group
sv_SE: LearnDash community Facebook-grupp

en: User Profiles [Guide]
sv_SE: Användarprofiler [Guide]

en: Course Grid Add-on [Article]
sv_SE: Kurs rutnät tillägg [artikel]

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Creating a %s Listing
sv_SE: Skapa en %s lista

en: WooCommerce Integration [Article]
sv_SE: WooCommerce-integration [artikel]

en: Stripe Integration [Article]
sv_SE: Stripe-integrering [artikel]

en: PayPal Settings [Article]
sv_SE: PayPal-inställningar [artikel]

[ctx: placeholder: Course.]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Access Settings [Article]
sv_SE: %s åtkomstinställningar [artikel]

[ctx: placeholder: Courses.]
note: translators: placeholder: Courses.
en: Selling Your %s
sv_SE: Sälja din %s

en: LearnDash Login & Registration [Guide]
sv_SE: LearnDash inloggning & registrering [Guide]

en: Certificate Documentation
sv_SE: Certifikatsdokumentation

[ctx: placeholder: Quizzes.]
note: translators: placeholder: Quizzes.
en: %s Documentation
sv_SE: Dokumentation för %s

[ctx: placeholder: Quizzes, course, quizzes, course, Quiz, Questions]
note: translators: placeholder: Quizzes, course, quizzes, course, Quiz, Questions
en: %1$s are a great way to check if your learners are understanding the %2$s content. You can have one or more %3$s throughout a %4$s, or you can put it at the end. In this video we demonstrate how to create a %5$s and how to add %6$s.
sv_SE: %1$s är ett bra sätt att kontrollera om dina elever förstår innehållet i %2$s. Du kan ha en eller flera %3$s under en %4$s, eller så kan du lägga den i slutet. I den här videon visar vi hur du skapar en %5$s och hur du lägger till %6$s.

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholder: Quizzes
en: Creating %s
sv_SE: Skapar %s

[ctx: placeholder: Topics]
note: translators: placeholder: Topics.
en: %s Documentation
sv_SE: Dokumentation för %s

[ctx: placeholder: Lessons]
note: translators: placeholder: Lessons.
en: %s Documentation
sv_SE: Dokumentation för %s

[ctx: placeholders: Course, Lessons, Topics]
note: translators: placeholders: Course, Lessons, Topics
en: Now that you have your %1$s created, it is time to start adding content via %2$s and %3$s. In this video we will show how to do this and explain the various settings.
sv_SE: Nu när du har skapat %1$s är det dags att börja lägga till innehåll via %2$s och %3$s. I denna video kommer vi att visa hur man gör detta och förklara de olika inställningarna.

[ctx: placeholders: Lessons, Topics]
note: translators: placeholders: Lessons, Topics
en: Adding Content Using %1$s & %2$s
sv_SE: Lägger till innehåll med %1$s & %2$s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Builder [Article]
sv_SE: %s Builder [artikel]

[ctx: placeholder: Course.]
note: translators: placeholder: Course.
en: In this video we will demonstrate how you can create a course using the LearnDash %s Builder.
sv_SE: I den här videon visar vi hur du kan skapa en kurs med hjälp av LearnDash %s Builder.

[ctx: placeholder: Courses, Course]
note: translators: placeholder: Courses, Course.
en: Creating %1$s with the %2$s Builder
sv_SE: Skapar %1$s med verktyget %2$s

en: Save license
sv_SE: Spara licens

en: Full width
sv_SE: Full bredd

en: Extra-wide (1600px)
sv_SE: Extra bred (1600px)

en: Wide (1180px)
sv_SE: Bred (1180px)

en: Narrow (768px)
sv_SE: Smal (768px)

en: Default (960px)
sv_SE: Standard (960px)

en: Adjust the maximum width of the content area within Focus Mode
sv_SE: Justera den maximala bredden på innehållsområdet i fokusläge

en: Focus Mode Content Width
sv_SE: Innehålls bredd för fokusläge

[ctx: placeholders: Questions]
note: translators: placeholders: Questions
en: All available %1$s have been added.
sv_SE: Alla tillgängliga %1$s har lagts till.

[ctx: placeholders: Topics]
note: translators: placeholders: Topics
en: All available %1$s have been added.
sv_SE: Alla tillgängliga %1$s har lagts till.

[ctx: placeholders: Quizzes]
note: translators: placeholders: Quizzes
en: All available %1$s have been added.
sv_SE: Alla tillgängliga %1$s har lagts till.

[ctx: placeholders: Lessons]
note: translators: placeholders: Lessons
en: All available %1$s have been added.
sv_SE: Alla tillgängliga %1$s har lagts till.

[ctx: placeholders: Question]
note: translators: placeholders: Question
en: Start adding your first %1$s
sv_SE: Lägg till din första %1$s

[ctx: placeholders: Topic]
note: translators: placeholders: Topic
en: Start adding your first %1$s
sv_SE: Lägg till din första %1$s

[ctx: placeholders: Quiz]
note: translators: placeholders: Quiz
en: Start adding your first %1$s
sv_SE: Lägg till din första %1$s

[ctx: placeholders: Lesson]
note: translators: placeholders: Lesson
en: Start adding your first %1$s
sv_SE: Lägg till din första %1$s

[ctx: placeholders: questions]
note: translators: placeholders: questions
en: Search %1$s
sv_SE: Sök %1$s

[ctx: placeholders: topics]
note: translators: placeholders: topics
en: Search %1$s
sv_SE: Sök %1$s

[ctx: placeholders: quizzes]
note: translators: placeholders: quizzes
en: Search %1$s
sv_SE: Sök %1$s

[ctx: placeholders: lessons]
note: translators: placeholders: lessons
en: Search %1$s
sv_SE: Sök %1$s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Require users to watch the full video as part of the %s progression. Use shortcode [ld_video] to move within the post content.
sv_SE: Kräv att användare ser igenom hela videon som en del av %sprogressionen. Använd kortkod [ld_video] att flytta videons placering i innehållet.

en: Collapse
sv_SE: Minimera

en: Add Section Heading
sv_SE: Lägg till avsnittsrubrik

en: Add answer
sv_SE: Lägg till svar

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholders: Lesson
en: Add %1$s
sv_SE: Lägg till %1$s

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholders: Topic
en: Add %1$s
sv_SE: Lägg till %1$s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholders: Quiz
en: Add %1$s
sv_SE: Lägg till %1$s

[ctx: placeholder: Questions]
note: translators: placeholders: Question
en: Add %1$s
sv_SE: Lägg till %1$s

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholders: Question
en: Add %1$s
sv_SE: Lägg till %1$s

en: New Section Heading
sv_SE: Ny avsnittsrubrik

en: New answer
sv_SE: Nytt svar

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholders: Lesson
en: New %1$s
sv_SE: Nytt %1$s

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholders: Topic
en: New %1$s
sv_SE: Nytt %1$s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholders: Quiz
en: New %1$s
sv_SE: Nytt %1$s

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholders: Question
en: New %1$s
sv_SE: Nytt %1$s

[ctx: placeholder: current page numer of total pages]
note: translators: placeholder: current page number of total pages
en: %1$d of %2$d
sv_SE: %1$d av %2$d

en: Recommended at least 256M memory.
sv_SE: Rekommenderas minst 256M minne.

en: Registration successful, please check your email to set your password.
sv_SE: Registreringen lyckades, vänligen kontrollera din e-post för att ange ditt lösenord.

en: Lost Your Password?
sv_SE: Tappat bort lösenordet?

en: Please check your email for the password reset link.
sv_SE: Lösenordet återställt. Vänligen kontrollera din e-post.

en: Videos will automatically resize based on screen size
sv_SE: Videor ändras automatiskt baserat på skärmstorlek

en: This will make your videos within video progression responsive. Disable if you notice video display issues.
sv_SE: Detta kommer att göra dina videor inom videoprogression responsiv för olika skärmstorlekar. Inaktivera om du märker bildskärmsproblem.

en: Video Responsive CSS
sv_SE: Videoresponsiv CSS

en: registered useres only
sv_SE: endast registrerade användare

en: Search or select a template…
sv_SE: Sök eller välj en mall…

en: Subject:
sv_SE: Ämne:

en: Answer
sv_SE: Svar

en: Average score
sv_SE: Genomsnittligt resultat

en: Custom fields
sv_SE: Anpassade fält

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Add %s
sv_SE: Lägg till %s

[ctx: placeholder: Questions]
note: translators: placeholder: Questions.
en: %s sorted
sv_SE: %s sorterad

en: TextArea
sv_SE: Textruta

en: Display position
sv_SE: Visa placering

en: in a button
sv_SE: i en knapp

en: below the "result text"
sv_SE: under ”resultattexten”

en: minute
sv_SE: minut

en: oldest entry
sv_SE: äldsta post

en: newest entry
sv_SE: nyaste post

en: best user
sv_SE: bästa användare

en: Sort list by
sv_SE: Sortera lista efter

en: Correct and incorrect answer mark
sv_SE: Markering av rätt- och fel svar

en: Number answers
sv_SE: Numrera svaren

en: anonymous users only
sv_SE: enbart anonyma användare

en: all users
sv_SE: alla användare

en: Time limit
sv_SE: Tid kvar

en: Close
sv_SE: Stäng

en: Active Template
sv_SE: Aktiva mallen

[ctx: placeholders: lesson label]
note: translators: placeholder: Lesson Label
en: Please go back and complete the previous %s.
sv_SE: Gå tillbaka och gör färdigt föregående %s.

en: answer
sv_SE: svar

[ctx: placeholder: courses]
note: translators: placeholder: courses.
en: %s per page
sv_SE: %s per sida

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: %s Display
sv_SE: Visa %s som

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Price
sv_SE: %s pris

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: %s Completion
sv_SE: Ska varje %s besvaras

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Materials
sv_SE: %s Material

en: Anonymous users only
sv_SE: Endast anonyma användare

[ctx: Course Navigation Home Label]
note: translators: placeholder: Course Navigation Home Label
en: %s Home
sv_SE: %s Hem

en: Expand Lesson
sv_SE: Expandera lektion

en: This course is currently closed
sv_SE: Denna kurs är för närvarande stängd

en: Login to Enroll
sv_SE: Logga in för att registrera

en: Get Started
sv_SE: Kom igång

[ctx: Recurring duration message]
note: translators: Recurring duration message.
en: Every %1$s %2$s
sv_SE: Varje %1$s %2$s

en: Price
sv_SE: Pris

en: Not Enrolled
sv_SE: Ej anmäld

en: Enroll in this course to get access
sv_SE: Du måste registrera dig innan du kan gå denna kurs

en: Current Status
sv_SE: Aktuell status

en: Registration confirmation will be emailed to you.
sv_SE: Registreringsbekräftelse skickas till dig med E-post.

en: Register an Account
sv_SE: Registrera konto

en: Invalid email.
sv_SE: Ogiltig e-post.

en: Invalid username.
sv_SE: Fel användarnamn.

en: Registration requires a valid email.
sv_SE: Registrering kräver ett giltigt e-postmeddelande.

en: Registration requires a username.
sv_SE: Registrering kräver ett användarnamn.

en: Don't have an account? Register one!
sv_SE: Har du inget konto? Registrera ett!

en: Register
sv_SE: Registrera

en: Incorrect username or password. Please try again
sv_SE: Felaktigt användarnamn eller lösenord. Vänligen försök igen

en: Print Your Certificate
sv_SE: Skriv ut ditt diplom

[ctx: Last activity date in infobar]
note: translators: Last activity date in infobar.
en: Last activity on %s
sv_SE: Senast aktiv %s

[ctx: placeholder: Progress percentage]
note: translators: placeholder: Progress percentage
en: %s%% Complete
sv_SE: %s%% slutfört

[ctx: Placeholder: Lesson Progress]
note: translators: placeholder: Lesson Progress
en: %s Progress
sv_SE: %s förlopp

en: Materials
sv_SE: Material

[ctx: Lesson Complete Percentage]
note: translators: placeholder: Lesson Complete Percentage
en: %s%% Complete
sv_SE: %s%% slutfört

[ctx: Lesson Content Label]
note: translators: Course Status Label.
en: %s Content
sv_SE: %s innehåll

en: Download Certificate
sv_SE: Ladda hem certifikat

en: You've earned a certificate!
sv_SE: Du har erhållit ett diplom!

en: Assigned Group(s)
sv_SE: Tilldelade grupp(er)

en: Group Leader
sv_SE: Gruppledare

[ctx: Profile Course Content Label]
note: translators: Profile Course Content Label
en: Your %s
sv_SE: Mina %s

[ctx: placeholder: completed steps, total steps]
note: translators: placeholder: completed steps, total steps.
en: %1$d/%2$d Steps
sv_SE: %1$d/%2$d Steg

[ctx: Course Progress Overview Label]
note: translators: Course Progress Overview Label
en: %s Progress
sv_SE: %sförlopp

en: reset
sv_SE: återställ

[ctx: Profile Course Label]
note: translators: Profile Course Label
en: %s Name
sv_SE: %s namn

[ctx: Profile Search Courses]
note: translators: Profile Search Courses
en: Search Your %s
sv_SE: Sök i %s

en: Essays
sv_SE: Essäer

en: No assignments at this time
sv_SE: Inga uppgifter just nu

en: Expand
sv_SE: Expandera

[ctx: User Status Course Since]
note: translators: User Status Course Since.
en: Since %s
sv_SE: Sedan %s

[ctx: User Status Course Steps]
note: translators: User Status Course Steps.
en: %1$d/%2$d Steps
sv_SE: %1$d/%2$d Steg

[ctx: User Status Course Progress]
note: translators: User Status Course Progress
en: %s%% Complete
sv_SE: %s%% slutfört

en: Registered Courses
sv_SE: Registrerade kurser

[ctx: Placeholder for course home link]
note: translators: Placeholder for course home link.
en: %s Home
sv_SE: %s Hem

[ctx: Focus mode welcome placeholder]
note: translators: Focus mode welcome placeholder.
en: Hello, %s!
sv_SE: Hej %s!

en: Menu
sv_SE: Meny

en: No content found at this address
sv_SE: Inget innehåll hittades på den här adressen

en: Leave a Comment
sv_SE: Lämna en kommentar

en: Waiting Review
sv_SE: Inväntar granskning

en: Download Assignment
sv_SE: Ladda ner uppgift

en: Delete Assignment
sv_SE: Radera uppgift

en: No file selected
sv_SE: Ingen fil vald

en: Browse
sv_SE: Bläddra

[ctx: No assignments message]
en: No assignments submitted at this time
sv_SE: Inga uppdrag har skickats vid denna tidpunkt

en: You have an assignment awaiting approval.
sv_SE: Du har en uppgift som väntar på godkännande.

en: You have assignments awaiting approval.
sv_SE: Du har uppgifter som inväntar godkännande.

en: You don't currently have access to this content
sv_SE: Du har för närvarande inte tillgång till det här innehållet

en: This logo will appear in the Focus Mode and LearnDash Login form when enabled. Optional.
sv_SE: Den här logon vilja framträda i focusen sätt och LearnDash logik form när sättet i stånd till. Valfri.

en: Logo Upload
sv_SE: Ladda upp logo typ

[ctx: placeholder: courses]
note: translators: placeholder: courses.
en: Customized registration enabled for LearnDash %s
sv_SE: Anpassad registrering aktiverad för LearnDash %s

en: Default registration used
sv_SE: Standardregistrering används

en: Login & Registration
sv_SE: Logga in & registrering

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: course.
en: Distraction-free %s experience
sv_SE: Distraktionsfri %s-upplevelse

[ctx: placeholder: courses.]
note: translators: placeholder: courses.
en: Provide a distraction-free course experience allowing users to focus on the content. This applies to ALL %s.
sv_SE: Ge en distraktionsfri kurs upplevelse så att användarna kan fokusera på innehållet. Detta gäller för alla %s.

en: Focus Mode
sv_SE: Fokusläge

en: This color is used when there are warning, important messages.
sv_SE: Denna färg används när det finns varning, viktiga meddelanden.

en: Notifications, Warnings, etc...
sv_SE: Meddelanden, varningar, osv...

en: Color used for all successful progress-related items (completed items, certificates, and progress bars).
sv_SE: Färg som används för alla lyckade statusrelaterade objekt (slutförda artiklar, certifikat och förloppsfält).

en: Progress Color
sv_SE: Progress färg

en: Main color used throughout the theme (buttons, action items, and highlights).
sv_SE: Huvudfärg som används under temat (knappar, åtgärdsobjekt och markeringar).

en: Accent Color
sv_SE: Accentfärg

en: Theme LearnDash 3.0 Options
sv_SE: Tema LearnDash 3,0 alternativ

en: No Pagination Match
sv_SE: Ingen sidnumrering matchar

en: No topics for this lesson
sv_SE: Inga ämnen för den här lektionen

en: No course ID supplied
sv_SE: Inget kurs-ID har tillhandahållits

en: No attributes passed in
sv_SE: Inga attribut skickades i

en: LearnDash: Focus Mode Dropdown
sv_SE: LearnDash: rullgardinsmenyn fokusläge

en: Your response is awaiting for approval.
sv_SE: Din kommentar inväntar granskning.

en: User Status
sv_SE: Användarstatus

[ctx: placeholders: courses]
note: translators: placeholder: Courses
en: LearnDash - Registered %s and progress information of users. Visible only to users logged in.
sv_SE: LearnDash-registrerad %s och förloppsinformation för användare. Endast synlig för inloggade användare.

en: Login
sv_SE: Logga in

en: Logout
sv_SE: Logga ut

en: You must watch the video before accessing this content
sv_SE: Du måste se hela videon innan du kommer åt det här innehållet

[ctx: In Progress item status]
en: Not Graded
sv_SE: Ej betygsatt

[ctx: In Progress item status]
en: Graded
sv_SE: Betygsatt

[ctx: In Progress item status]
en: Complete
sv_SE: Genomförd

[ctx: In Progress item status]
en: In Progress
sv_SE: Pågående

en: year | years
sv_SE[0]: år
sv_SE[1]: år

en: month | months
sv_SE[0]: månad
sv_SE[1]: månader

en: day | days
sv_SE[0]: dag
sv_SE[1]: dagar

en: LearnDash 3.0
sv_SE: LearnDash 3,0

[ctx: placeholder: Questions]
note: translators: placeholder: Questions.
en: Manage %s in builder
sv_SE: Hantera %s i Builder

en: Legacy
sv_SE: Legat

[ctx: placeholder: Post Type Singlular Label]
note: translators: placeholder: Post Type Singular Label.
en: %s draft updated.
sv_SE: %s utkast uppdaterades.

[ctx: placeholder: Post Type Singlular Label]
note: translators: placeholder: Post Type Singular Label.
en: %s submitted.
sv_SE: %s skickades.

[ctx: placeholder: Post Type Singlular Label]
note: translators: placeholder: Post Type Singular Label.
en: %s saved.
sv_SE: %s sparades.

[ctx: placeholder: Post Type Singlular Label]
note: translators: placeholder: Post Type Singular Label.
en: %s published.
sv_SE: %s publicerad.

[ctx: placeholder: Post Type Singular Label, Revision Title]
note: translators: placeholders: Post Type Singular Label, Revision Title.
en: %1$s restored to revision from %2$s.
sv_SE: %1$s återställdes till revision från %2$s.

[ctx: placeholder: Post Type Singlular Label]
note: translators: placeholder: Post Type Singlular Label.
en: %s updated.
sv_SE: %s  uppdaterad.

en: Certificate draft updated.
sv_SE: Certifikat utkast uppdaterat.

en: Certificate submitted.
sv_SE: Inlämnade intyget.

en: Certificate saved.
sv_SE: Diplomet har sparats.

note: translators: %s: date and time of the revision
en: Certificate restored to revision from %s
sv_SE: Certifikatet har återställts till revidering från %s

en: Number of allowed assignment uploads reached.
sv_SE: Max antal tillåtna uppladdningar har nåtts.

en: Assignment successfully uploaded.
sv_SE: Filen har laddats upp.

en: Assignment successfully deleted.
sv_SE: Filen har raderats.

[ctx: placeholder: Question label]
note: translators: placeholder: Question label.
en: Could not delete the %s.
sv_SE: Det gick inte att ta bort %s.

[ctx: placeholder: Post Name]
note: translators: placeholder: Post Name.
en: %s Updated
sv_SE: %s uppdaterad

[ctx: placeholder: Post Name]
note: translators: placeholder: Post Name.
en: %s Scheduled
sv_SE: %s schemalagd

[ctx: placeholder: Post Name]
note: translators: placeholder: Post Name.
en: %s Reverted to Draft
sv_SE: %s återförd till utkast

[ctx: placeholder: Post Name]
note: translators: placeholder: Post Name.
en: %s Published Privately
sv_SE: %s publicerad privat

[ctx: placeholder: Post Name]
note: translators: placeholder: Post Name.
en: %s Published
sv_SE: %s publicerad

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Select a %s
sv_SE: Välj en %s

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Search or select a %s
sv_SE: Sök eller välj en %s

[ctx: Add New Certificate Label]
en: Add New
sv_SE: Skapa nytt

en: Custom Button Label
sv_SE: Anpassad knappetikett

note: translators: placeholders: Plugin name. Plugin update link.
en: here
sv_SE: här

[ctx: placeholders: Plugin name. Plugin update link.]
note: translators: placeholders: Plugin name. Plugin update link.
en: License of your plugin %1$s is invalid or incomplete. Please click %2$s and update your license.
sv_SE: Licensen för plugin-programmet%1$s är ogiltig eller ofullständig. Vänligen klicka på%2$s och uppdatera din licens.

en: Submitted Essay Updated
sv_SE: Lämnad essä uppdaterad

en: Submitted Essay Scheduled
sv_SE: Inlämnade uppsats schemalagda

en: Submitted Essay Reverted to Draft
sv_SE: Inlämnade uppsats återställas till utkast

en: Submitted Essay Published Privately
sv_SE: Inlämnas skriftligt svar publicerades privat

en: Submitted Essay Published
sv_SE: Inlämnat skriftligt svar publicerat

en: Submitted Essay Not found in Trash
sv_SE: Inlämnad uppsats hittades inte i papperskorgen

en: Submitted Essay Not found
sv_SE: Inlämnade uppsats hittades inte

[ctx: placeholders: Quiz, Questions]
note: translators: placeholders: Quiz, Questions.
en: Reprocess %1$s %2$s
sv_SE: Ombearbeta %1$s %2$s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Post Type Singular label]
note: translators: placeholder: Post Type Singular label.
en: %s page
sv_SE: %s sida

[ctx: placeholder: Post Type Singular label]
note: translators: placeholder: Post Type Singular label.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s page
sv_SE: %s sida

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: Essay answer grading option has not been set]
en: Not set
sv_SE: Inte satt

[ctx: Essay answer grading option]
en: Graded, Full Points Awarded
sv_SE: Betygsatt, full poäng

[ctx: Essay answer grading option]
en: Not Graded, Full Points Awarded
sv_SE: Ej rättad, full Poäng tilldelas

[ctx: Essay answer grading option]
en: Not Graded, No Points Awarded
sv_SE: Ej graderad, inga poäng tilldelade

[ctx: What grading options should be used after essay submission]
en: What should happen on quiz submission?
sv_SE: Vad ska hända när provet skickas in?

[ctx: Submit essay answer as an upload]
en: File upload
sv_SE: Ladda upp fil

[ctx: Submit essay answer in a text box]
en: Text entry
sv_SE: Textinmatning

[ctx: Type of essay answer]
en: Answer format
sv_SE: Svarsformat

[ctx: Content type, e.g. lesson]
en: or add an existing one from the sidebar
sv_SE: eller lägg till en befintlig från sidofältet

[ctx: Content type, e.g. lesson]
en: Add a new
sv_SE: Lägg till en ny

[ctx: Displayed when the post type, e.g. course, has no content]
en: has no content yet.
sv_SE: har inget innehåll ännu.

[ctx: Total points]
en: TOTAL:
sv_SE: Totalt:

[ctx: Manage Questions in builder]
note: translators: placeholders: Questions
en: Manage %1$s in builder
sv_SE: Hantera %1$s i byggaren

[ctx: This quiz has no questions.]
note: translators: placeholders: %1$s: Quiz, %2$s:   Questions
en: This %1$s has no %2$s yet
sv_SE: Detta %1$s har inga %2$s än

[ctx: Builder - Final quiz. Placeholder in JavaScript]
en: Final
sv_SE: Slutprov

[ctx: Amount of steps in this course or quiz]
en: in this
sv_SE: i denna

[ctx: plural - Amount of steps in a course or quiz]
en: steps
sv_SE: steg

[ctx: singular - Amount of steps in a course or quiz]
en: step
sv_SE: steg

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholders: Quizzes
en: Drop %1$s here
sv_SE: Släpp %1$s här

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholders: Question
en: Drop %1$s here
sv_SE: Släpp %1$s här

[ctx: placeholder: Lessons]
note: translators: placeholders: Lessons
en: Drop %1$s here
sv_SE: Släpp %1$s här

[ctx: No matching Lesson, Topic, Quiz or Question found]
en: Nothing matches your search
sv_SE: Ingenting matchar din sökning

[ctx: Select an option]
en: Select
sv_SE: Välj

[ctx: Question settings. Placeholder in JavaScript]
en: Settings
sv_SE: Inställningar

[ctx: Sort matrix answer element]
en: Sort element
sv_SE: Sorterings element

[ctx: Matrix answer Criteroion]
en: Criterion
sv_SE: Kriterie

[ctx: Undo action in the builder]
en: Undo
sv_SE: Ångra

[ctx: Builder - Add selected Lessons, Topics, Quizzes or Questions]
en: Add Selected
sv_SE: Lägg till valda

[ctx: Builder - Load more Lessons, Topics, Quizzes or Questions]
en: Load More
sv_SE: Ladda fler

[ctx: Builder - Refresh list of Lessons, Topics, Quizzes or Questions]
en: Refresh
sv_SE: Ladda om

[ctx: Lesson, Topic, Quiz or Question]
en: Start adding your first
sv_SE: Börja lägga till din första

[ctx: Lesson, Topic, Quiz or Question posts]
en: View all
sv_SE: Visa alla

[ctx: List of recent lessons, topics, quizzes or questions]
en: Recent
sv_SE: Nyligen

[ctx: Rename the current element in the builder interface]
en: Rename
sv_SE: Byt namn

[ctx: Move the current element down in the builder interface]
en: Move down
sv_SE: Flytta ner

[ctx: Warning when no question was entered]
note: translators: placeholders: question
en: The %s is empty.
sv_SE: %s är tomt.

[ctx: Move the current element up in the builder interface]
en: Move up
sv_SE: Flytta upp

[ctx: Add lesson, topic, quiz...]
en: Add
sv_SE: Lägg till

[ctx: Please wait while the form is loading]
en: Please wait...
sv_SE: Vänligen vänta...

[ctx: Answer for a question]
en: Enter an answer
sv_SE: Ange ett svar

[ctx: Title for the new course, lesson, quiz]
en: Enter a title
sv_SE: Ange en titel

en: Click here to edit the matrix
sv_SE: Klicka här för att redigera matrisen

en: Edit answer settings
sv_SE: Redigera svarsinställningar

en: Answer updated
sv_SE: Svar uppdaterat

[ctx: nth sort answer correct]
en: <sup>th</sup>
sv_SE: <sup>Th</sup>

[ctx: Third sort answer correct]
en: 3<sup>rd</sup>
sv_SE: 3<sup>RD</sup>

[ctx: First sort answer correct]
en: 1<sup>st</sup>
sv_SE: 1<sup>St</sup>

en: Update Answer
sv_SE: Uppdatera svar

en: Click here to edit the answer
sv_SE: Klicka här för att redigera svaret

en: Solution hint
sv_SE: Tips

en: Message for incorrect answer - optional
sv_SE: Meddelande för felaktigt svar - valfritt

en: Currently same message is displayed as above.
sv_SE: För närvarande visas samma meddelande som ovan.

en: Use different message for incorrect answer
sv_SE: Använd ett särskilt meddelande vid felaktigt svar

en: Message for correct answer - optional
sv_SE: Meddelande att visa vid rätt svar - frivilligt

en: Click here to edit the question
sv_SE: Klicka här för att redigera frågan

en: An error occurred while submitting your request. Please try again.
sv_SE: Ett fel inträffade när din begäran skulle skickas. Vänligen försök igen.

[ctx: Builder elements]
en: Collapse All
sv_SE: Minimera alla

[ctx: Builder elements]
en: Expand All
sv_SE: Expandera alla

[ctx: Builder actions dropdown]
en: Actions
sv_SE: Åtgärder

[ctx: Link back to the post type overview]
en: Back to
sv_SE: Tillbaka till

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Start by adding a %s.
sv_SE: Börja med att lägga till en %s.

en: answers
sv_SE: svar

en: Section Headings
sv_SE: Avsnittsrubriker

en: Section Heading
sv_SE: Sektionsrubrik

en: There was an unexpected error while loading. Please try refreshing the page. If the error continues, contact LearnDash support.
sv_SE: Ett oväntat fel uppstod vid inläsning. Försök att uppdatera sidan. Om felet kvarstår kontaktar du LearnDash-supporten.

[ctx: placeholder: Post Type Plural Name]
note: translators: placeholder: Post Type Plural Name.
en: All  %s
sv_SE: Alla %s

[ctx: placeholders: Question, Quiz]
note: translators: placeholders: Question, Quiz.
en: Remove %1$s from %2$s
sv_SE: Ta bort %1$s från %2$s

en: View all docs
sv_SE: Visa alla dokument

[ctx: placeholder: %1$s: Lessons, %2$s: Course]
note: translators: placeholder: %1$s: Lessons, %2$s: Course
en: Creating %1$s for Your %2$s
sv_SE: Skapar %1$s för %2$s

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Add your first %s
sv_SE: Lägg till din första %s

[ctx: placeholder: %1$s: Lessons, %2$s: Course, %3$s: Lessons, %4$s: Course]
note: translators: placeholder: %1$s: Lessons, %2$s: Course, %3$s: Lessons, %4$s: Course
en: %1$s are where you add your content for your %2$s. You can add %3$s using the Course Builder, or you can create them individually and assign them to a %4$s later
sv_SE: %1$s är där du lägger till ditt innehåll för%2$s. Du kan lägga till%3$s med hjälp av kurs verktyget, eller så kan du skapa dem individuellt och tilldela dem till en%4$s senare

[ctx: placeholder: Lessons]
note: translators: placeholder: Lessons.
en: You don't have any %s yet
sv_SE: Du har inte någon %s än

[ctx: placeholder: %1$s: Topics]
note: translators: placeholder: %1$s: Topics
en: Creating %1$s
sv_SE: Skapar %1$s

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Add your first %s
sv_SE: Lägg till din första %s

[ctx: placeholder: %1$s: Lessons, %2$s: Course, %3$s: Topics, %4$s: Topics, %5$s: Lesson]
note: translators: placeholder: %1$s: Lessons, %2$s: Course, %3$s: Topics, %4$s: Topics, %5$s: Lesson
en: When you have %1$s in your %2$s, you can break them up into separate %3$s. You can add %4$s using the Course Builder, or you can create them individually and assign them to a %5$s later.
sv_SE: När du har%1$s i%2$s kan du dela upp dem i separata%3$s. Du kan lägga till%4$s med hjälp av kurs verktyget, eller så kan du skapa dem individuellt och tilldela dem till en%5$s senare.

[ctx: placeholder: Topics]
note: translators: placeholder: Topics.
en: You don't have any %s yet
sv_SE: Du har inte någon %s än

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Add your first %s
sv_SE: Lägg till din första %s

[ctx: placeholder: %1$s: Questions, %2$s: Quiz, %3$s: Questions, %4$s: Quiz]
note: translators: placeholder: %1$s: Questions, %2$s: Quiz, %3$s: Questions, %4$s: Quiz
en: You can add %1$s when you create a %2$s, or you can choose to add %3$s at any time and add them to a %4$s later.
sv_SE: Du kan lägga till %1$s när du skapar en %2$s, eller välja att lägga till %3$s när som helst and sedan lägga dem till  %4$s vid ett senare tillfälle.

[ctx: placeholder: Questions]
note: translators: placeholder: Questions.
en: You don't have any %s yet
sv_SE: Du har inte någon %s än

[ctx: placeholder: %1$s: Quiz]
note: translators: placeholder: %1$s: Quiz
en: Creating a %1$s
sv_SE: Skapar en%1$s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Add your first %s
sv_SE: Lägg till din första %s

[ctx: placeholder: %1$s: Quizzes, %2$s: Course, %3$s: Quiz, %4$s: Course]
note: translators: placeholder: %1$s: Quizzes, %2$s: Course, %3$s: Quiz, %4$s: Course
en: %1$s are a great way to check if your learners are understanding the %2$s content. You can have a %3$s in the middle of a %4$s, or you can put it at the end
sv_SE: %1$s är ett bra sätt att kontrollera om dina elever förstår innehållet i%2$s. Du kan ha en%3$s i mitten av en%4$s, eller så kan du lägga den i slutet

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholder: Quizzes.
en: You don't have any %s yet
sv_SE: Du har inte någon %s än

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: Courses.
en: Getting started with LearnDash %s
sv_SE: Komma igång med LearnDash %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Add your first %s
sv_SE: Lägg till din första %s

[ctx: placeholder: %1$s: Courses, %2$s: Course, %3$s: Lessons, %4$s: Topics, %5$s: Quizzes]
note: translators: placeholder: %1$s: Courses, %2$s: Course, %3$s: Lessons, %4$s: Topics, %5$s: Quizzes
en: %1$s offer a convenient and organized way for you to deliver training content. Create a %2$s and include %3$s, %4$s, %5$s, Assignments, and more!
sv_SE: %1$s erbjuder ett bekvämt och organiserat sätt för dig att leverera utbildningsinnehåll. Skapa en%2$s och inkludera%3$s,%4$s,%5$s, tilldelningar och mycket mer!

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: You don't have any %s yet
sv_SE: Du har inte någon %s än

en: Related help and documentation
sv_SE: Relaterad hjälp och dokumentation

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Creating a Great %1$s Certificate
sv_SE: Skapa ett stort %1$s certifikat

en: Need more help?
sv_SE: Behöver du mer hjälp?

[ctx: Button to add a certificate]
en: Add your first Certificate
sv_SE: Lägg till ditt första diplom

[ctx: placeholder: %1$s: Quiz, %2$s: Course]
note: translators: placeholder: %1$s: Quiz, %2$s: Course
en: Certificates can be awarded based on %1$s performance or at the very end of a %2$s. Once earned, the Certificate is available for PDF download from the user’s LearnDash profile.
sv_SE: Certifikat kan tilldelas baserat på prestanda för%1$s eller i slutet av en%2$s. När du har tjänat certifikatet är tillgängligt för PDF-hämtning från användarens LearnDash-profil.

[ctx: Placeholder text when no certificates have been created]
en: You don't have any Certificates yet
sv_SE: Du har inga certifikat än

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Show %s Leaderboard
sv_SE: Visa leaderboard för %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Show %s Statistics
sv_SE: Visa statistik för %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Show %s Questions
sv_SE: Visa %s frågor

[ctx: Assignment approval status]
en: Not Approved
sv_SE: Ej Godkänd

[ctx: Assignment approval status]
en: Approved
sv_SE: Godkänd

[ctx: Question type description for Sort Answers]
en: Please sort the answers in the right order with the "move" button. The answers will be displayed randomly.
sv_SE: Vänligen sortera svaren i rätt ordning med "flytta"-knappen. Svaren kommer att visas slumpmässigt.

[ctx: Question type description for Free Answers]
en: correct answers (one per line) (answers will be converted to lower case)
sv_SE: rätta svar (ett per rad) (svaren kommer att konverteras till små bokstäver)

en: point
sv_SE: poäng

[ctx: placeholder: Link to Bootcamp page]
note: translators: placeholder: Link to Bootcamp page
en: Go to the LearnDash %s
sv_SE: Gå till LearnDash %s

en: First time using LearnDash?
sv_SE: Första gången med hjälp av LearnDash?

[ctx: placeholders: Questions]
note: translators: placeholders: Questions.
en: Process Mismatched %s only?
sv_SE: Processen matchar bara %s?

[ctx: placeholders: Questions, Quiz, Quiz Title]
note: translators: placeholders: Questions, Quiz, Quiz Title.
en: Reprocess %1$s for %2$s: "%3$s"
sv_SE: Reprocess %1$s för %2$s: "%3$s"

[ctx: placeholders: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Invalid %s ID
sv_SE: Ogiltig %s ID

en: Current Active LD Theme
sv_SE: Aktuellt aktivt LD-tema

en: Path to the CA certificates
sv_SE: Sökväg till certifikatutfärdarcertifikaten

en: Path to the CA certificates not set.
sv_SE: Sökvägen till certifikatutfärdarcertifikaten har inte angetts.

en: Active LD Theme
sv_SE: Aktivt LD-tema

en: Select a template to update or delete the title.
sv_SE: Välj en mall för att uppdatera eller ta bort titeln.

[ctx: placeholder: Quiz, Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz, Quiz.
en: Customize the default time format for the %1$s Leaderboard and %2$s Statistics.
sv_SE: Anpassa standard tidsformatet för leaderboarden %1$s och statistiken för %2$s.

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Custom %s Time Formats
sv_SE: Anpassade tidsformat för %s

note: translators: placeholder: Date preview, Time preview, Date format string, Time format string,
en: Default format: %1$s %2$s  %3$s %4$s
sv_SE: Förvalda format: %1$s %2$s  %3$s %4$s

[ctx: placeholder: questions, quizzes]
note: translators: placeholder: questions, quizzes
en: All %1$s can be used across multiple %2$s
sv_SE: Alla %1$s kan användas över flera %2$s

[ctx: placeholder: placeholder: questions, quizzes, quiz]
note: translators: placeholder: questions, quizzes, quiz
en: Share %1$s across multiple %2$s. Progress and statistics are maintained on a per-%3$s basis.
sv_SE: Dela %1$s över flera %2$s. Förlopp och statistik bibehålls på basis av per %3$s.

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Control settings for %s creation, and visual organization
sv_SE: Kontroll inställningar för skapande av %s och visuell organisation

[ctx: Quiz Builder]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Global %s Management & Display Settings
sv_SE: Bildskärmsinställningar för global %s hantering

en: New front-end design options and settings can be used when the LearnDash 3.0 template is activated.
sv_SE: Nya front-end designalternativ och inställningar kan användas när den LearnDash 3,0 mallen är aktiverad.

en: Alter the look and feel of your Learning Management System
sv_SE: Förändra ditt inlärnings hanterings Systems utseende och känsla

en: Design & Content Elements
sv_SE: Designa & innehållselement

en: Path to the CA certificates not set. Please add it to curl.cainfo in the php.ini file. Otherwise, PayPal may not work.
sv_SE: Sökvägen till certifikatutfärdarcertifikaten har inte angetts. Lägg till den i curl. cainfo i filen php. ini. Annars kanske PayPal inte fungerar.

en: Login Logo 2
sv_SE: Logga in logo 2

en: Login Logo
sv_SE: Logga in

en: Login / Registration Settings
sv_SE: Inställningar för inloggning/registrering

[ctx: Questions, quiz, question]
note: translators: placeholders: Questions, quiz, question.
en: Controls the pagination for the %1$s admin widget when editing a %2$s or %3$s.
sv_SE: Kontrollerar sidnumrering för admin-widgeten %1$s när du redigerar en %2$s eller %3$s.

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholders: Question.
en: Backend %s Widget
sv_SE: Widget för backend %s

en: Controls the global pagination for the LD shortcodes as well as courseinfo widget. These can be overridden individually.
sv_SE: Kontrollerar den globala sidnumrering för LD kort koder samt courseinfo widget. Dessa kan åsidosättas individuellt.

en: Shortcodes & Widgets
sv_SE: Shortcodes & widgets

[ctx: placeholder: default per page number]
note: translators: placeholder: default per page number.
en: Pagination defaults to %d
sv_SE: Förvald sidbrytning är %d

en: Controls the pagination for the WordPress Profile LearnDash elements.
sv_SE: Kontrollerar sidnumrering för WordPress profil learndash element.

en: WP Profile
sv_SE: WP-profil

en: Specify the default number of items displayed per page for various listing outputs.
sv_SE: Ange förvalt antal objekt som visas per sida för listning av olika utdata.

en: Global Pagination Settings
sv_SE: Globala sid brytnings inställningar

[ctx: placeholder: quiz, quiz]
note: translators: placeholder: quiz, quiz.
en: Manage the email content that will be sent out to the user when a %1$s is completed. You must enable "User Notification" on a per %2$s basis.
sv_SE: Hantera e-postinnehållet som ska skickas ut till användaren när en%1$s har slutförts. Du måste aktivera "användarmeddelande" på en per%2$s basis.

en: USER NOTIFICATIONS
sv_SE: ANVÄNDARMEDDELANDEN

[ctx: placeholder: quiz, quiz]
note: translators: placeholder: quiz, quiz.
en: Manage the email content that will be sent out to the admin, group leader or other supervisors when a user completes a %1$s. You must enable "Admin Notification" on a per %2$s basis.
sv_SE: Hantera e-postinnehållet som ska skickas ut till administratören, kursledaren eller andra handledare när en användare slutför en %1$s. Du måste aktivera "admin notification" på per %2$s basis.

en: ADMIN NOTIFICATIONS
sv_SE: ADMINISTRATÖRS AVISERINGAR

en: Supported variables
sv_SE: Variabler som stöds

[ctx: placeholder: admin email]
note: translators: placeholder: admin email.
en: This is the email address of the sender. If not provided the admin email %s will be used.
sv_SE: Detta är avsändarens e-postadress. Om inte tillhandahålls admin %s kommer att användas.

en: This is the name of the sender. If not provided will default to the system email name.
sv_SE: Detta är avsändarens namn. Om det inte anges kommer systemets e-postnamn som standard.

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Control the %s email notification options
sv_SE: Kontrollera alternativen för e-postaviseringar i %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Email Settings
sv_SE: e-postinställningar för %s

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Manage %s Tags via the Actions dropdown
sv_SE: Hantera %s Taggar via rullgardinsmenyn åtgärder

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Manage %s Categories via the Actions dropdown
sv_SE: Hantera %s kategorier via rullgardinsmenyn åtgärder

[ctx: placeholder: Lessons]
note: translators: placeholder: lessons.
en: Control which taxonomies can be used to better organize your LearnDash %s.
sv_SE: Kontrollera vilka taxonomier som kan användas för att bättre organisera din LearnDash %s.

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Manage %s Tags via the Actions dropdown
sv_SE: Hantera %s Taggar via rullgardinsmenyn åtgärder

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Manage %s Categories via the Actions dropdown
sv_SE: Hantera %s kategorier via rullgardinsmenyn åtgärder

[ctx: placeholder: quiz]
note: translators: placeholder: quiz
en: Enables an RSS feed for all %1$s posts.
sv_SE: Aktiverar ett RSS-flöde för alla %1$s inlägg.

[ctx: placeholder: qizzes, link to WP Permalins page]
note: translators: placeholder: quizzes, link to WP Permalins page.
en: Enables the front end archive page where all %1$s are listed. You must %2$s for the change to take effect.
sv_SE: Aktiverar en arkivsida för den främre delen där alla %1$s visas. Du måste %2$s för att ändringen ska börja gälla.

[ctx: placeholder: quiz]
note: translators: placeholder: quiz.
en: Includes the %s post type in front end search results
sv_SE: Inkluderar posttypen %s i sökresultat i front end

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Search
sv_SE: %s Sök

en: Admin is included in reports
sv_SE: Admin ingår i rapporter

en: Admin is not included in reports
sv_SE: Admin ingår inte i rapporter

en:  Include admin users in reports, including ProPanel reporting.
sv_SE:  Inkludera administratörsanvändare i rapporter, inklusive ProPanel-rapportering.

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder:  course.
en: Admin can access %s content in any order
sv_SE: Admin kan komma åt %s innehåll i valfri ordning

en: Admin must follow the progression and access rules
sv_SE: Admin måste följa progressions- och åtkomstregler

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder:  course.
en: Allow admin users to access %s content in any order bypassing progression and access limitations
sv_SE: Ge administratörer möjlighet att följa %s innehåll i valfri ordning genom att kringgå progressions- och åtkomstbegränsningar

[ctx: placeholder: courses]
note: translators: placeholder: courses.
en: Admin has access to all %s automatically
sv_SE: Admin har tillgång till alla %s automatiskt

[ctx: placeholder: courses]
note: translators: placeholder: courses.
en: Admin has access to enrolled %s only
sv_SE: Admin har endast tillgång till inskrivna %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Auto-enrollment
sv_SE: %s automatisk registrering

[ctx: placeholder: courses]
note: translators: placeholder: courses.
en: Controls the admin user-experience navigating %s.
sv_SE: Styr administratörsanvändaren-upplevelse att navigera %s.

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: course
en: Enables an RSS feed for all %1$s posts.
sv_SE: Aktiverar ett RSS-flöde för alla %1$s inlägg.

[ctx: placeholders: courses, link to WP Permalins page]
note: translators: placeholders: courses, link to WP Permalins page.
en: Enables the front end archive page where all %1$s are listed. You must %2$s for the change to take effect.
sv_SE: Aktiverar en arkivsida för den främre delen där alla %1$s visas. Du måste %2$s för att ändringen ska börja gälla.

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: course.
en: Includes the %s post type in front end search results
sv_SE: Inkluderar posttypen %s i sökresultat i front end

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Search
sv_SE: %s Sök

[ctx: placeholder: questions]
note: translators: placeholder: questions.
en: Control which templates can be used to better organize your LearnDash %s.
sv_SE: Styr vilka mallar som kan användas för att bättre organisera din LearnDash %s.

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Global %s Management & Display Settings
sv_SE: Bildskärmsinställningar för global %s-hantering

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Manage %s Tags via the Actions dropdown
sv_SE: Hantera %s-Taggar via rullgardinsmenyn åtgärder

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Manage %s Categories via the Actions dropdown
sv_SE: Hantera %s-kategorier via rullgardinsmenyn åtgärder

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: courses.
en: Control which taxonomies can be used to better organize your LearnDash %s.
sv_SE: Kontrollera vilka taxonomier som kan användas för att bättre organisera din LearnDash %s.

[ctx: placeholder: lesson]
note: translators: placeholder: lesson
en: Enables an RSS feed for all %1$s posts.
sv_SE: Aktiverar ett RSS-flöde för alla%1$s inlägg.

[ctx: placeholder: , link to WP Permalins page]
note: translators: placeholder: lessons, link to WP Permalins page.
en: Enables the front end archive page where all %1$s are listed. You must %2$s for the change to take effect.
sv_SE: Aktiverar en arkivsida för den främre delen där alla %1$s visas. Du måste %2$s för att ändringen ska börja gälla.

[ctx: placeholder: lesson]
note: translators: placeholder: lesson.
en: Includes the %s post type in front end search results
sv_SE: Inkluderar posttypen %s i sökresultat i front end

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Search
sv_SE: %s Sök

[ctx: placeholder: Lessons]
note: translators: placeholder: Lessons.
en: Control options specific to the %s post type
sv_SE: Kontroll alternativ som är specifika för posttypen %s

en: Manage WP Tags via the Actions dropdown
sv_SE: Hantera WP-Taggar via rullgardinsmenyn åtgärder

en: WP Post Tags
sv_SE: WP post Taggar

en: Manage WP Categories via the Actions dropdown
sv_SE: Hantera WP-kategorier via rullgardinsmenyn åtgärder

en: WP Post Categories
sv_SE: WP post kategorier

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Manage %s Tags via the Actions dropdown
sv_SE: Hantera %s-Taggar via rullgardinsmenyn åtgärder

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Manage %s Categories via the Actions dropdown
sv_SE: Hantera %s-kategorier via rullgardinsmenyn åtgärder

[ctx: placeholder: Default Order By, Order]
note: translators: placeholder: Default Order By, Order.
en: Using default sorting by %1$s in %2$s order
sv_SE: Använd förvald sortering: %1$s i %2$s ordning

[ctx: placeholder: lessons, topics]
note: translators: placeholder: lessons, topics.
en: Customize the display order of %1$s and %2$s.
sv_SE: Anpassa visningsordningen för %1$s och %2$s.

[ctx: placeholder: Lesson, Topic]
note: translators: placeholder: Lesson, Topic.
en: %1$s and %2$s Order
sv_SE: %1$s och %2$s order

[ctx: placeholder: default per page number]
note: translators: placeholder: default per page number.
en: Currently showing default pagination %d
sv_SE: För närvarande visas förvald paginering %d

[ctx: placeholder: course, course]
note: translators: placeholder: course, course.
en: Customize the pagination options for ALL %1$s content tables and %2$s navigation widgets.
sv_SE: Anpassa sidbrytningsalternativen för alla%1$s-innehållstabeller och%2$s navigeringswidgetar.

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Table Pagination
sv_SE: Tabell sidbrytning för %s

[ctx: placeholders: Lesson, topics and quizzes, courses]
note: translators: placeholders: Lesson, topics and quizzes, courses.
en: %1$s, %2$s and %3$s can be shared across multiple %4$s
sv_SE: %1$s,%2$s och%3$s kan delas över flera%4$s

en: Steps Displayed
sv_SE: Visade steg

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: course.
en: Control settings for %s creation, and visual organization
sv_SE: Kontroll inställningar för skapande av %s och visuell organisation

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Global %s Management & Display Settings
sv_SE: Bildskärmsinställningar för global %s hantering

en: Featured image
sv_SE: Utvald bild

en: Enables WordPress supported settings within the editor and theme.
sv_SE: Aktiverar WordPress stöds inställningar inom redaktör och tema.

en: Editor Supported Settings
sv_SE: Inställningar för redigerare som stöds

[ctx: placeholder: URL for RSS Feed]
note: translators: placeholder: URL for CPT Archive.
en: RSS Feed URL: %s
sv_SE: URL för RSS-feed: %s

[ctx: placeholder: topic]
note: translators: placeholder: topic
en: Enables an RSS feed for all %1$s posts.
sv_SE: Aktiverar ett RSS-flöde för alla %1$s inlägg.

en: RSS/Atom Feed
sv_SE: RSS/Atom-feed

[ctx: placeholder: URL for CPT Archive]
note: translators: placeholder: URL for CPT Archive.
en: Archive URL: %s
sv_SE: URL till arkivsidan: %s

en: re-save your permalinks
sv_SE: spara om permalänkar

[ctx: placeholder: topics, link to WP Permalins page]
note: translators: placeholder: topics, link to WP Permalins page.
en: Enables the front end archive page where all %1$s are listed. You must %2$s for the change to take effect.
sv_SE: Aktiverar en arkivsida för den främre delen där alla %1$s visas. Du måste %2$s för att ändringen ska börja gälla.

en: Archive Page
sv_SE: Arkivsida

[ctx: placeholder: topic]
note: translators: placeholder: topic.
en: Includes the %s post type in front end search results
sv_SE: Inkluderar posttypen %s i sökresultat i front end

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Search
sv_SE: %s Sök

en: Select a category to update or delete the title.
sv_SE: Välj en kategori för att uppdatera eller ta bort titeln.

en: Category management
sv_SE: Hantera kategorier

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: %s categories cannot be disabled.
sv_SE: %s kategorier kan inte inaktiveras.

en: REST API must be enabled
sv_SE: REST API måste vara aktiverat

en: Customize the LearnDash REST API namespace and endpoints. Leave text fields blank to revert to default.
sv_SE: Anpassa den LearnDash REST API-namnområde och slutpunkter. Lämna textfälten tomma om du vill återgå till standard.

en: Control and customize the REST API endpoints.
sv_SE: Kontrollera och anpassa REST API-slutpunkter.

en: Remove
sv_SE: Ta bort

en: Select image
sv_SE: Välj en bild

en: Select/upload image
sv_SE: Välj/ladda upp bild

en: remove image
sv_SE: ta bort bild

note: translators: placeholder: Course.
en: Show Profile Header
sv_SE: Visa profil rubrik

[ctx: placeholder: topic]
note: translators: placeholder: topic.
en: The %s cannot be marked as completed until the set time has elapsed.
sv_SE: Förhindra att %s markeras som slutförd innan den inställda tiden har förflutit.

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Timer
sv_SE: %s timer

[ctx: placeholder: PHP file upload size]
note: translators: placeholder: PHP file upload size.
en: Default maximum file size supported is: %s
sv_SE: Standard maximal filstorlek som stöds är: %s

[ctx: placeholder: toic]
note: translators: placeholder: topic.
en: Cannot be enabled while %s timer or Video progression are enabled
sv_SE: Kan inte aktiveras när %s timer eller videoprogression är aktiverad

[ctx: placeholder: topic, topic]
note: translators: placeholder: topic, topic.
en: The video will be visible after the user has completed the %1$s’s associated steps. The full video must be watched in order to complete the %2$s.
sv_SE: Videon kommer att visas när användaren har slutfört %1$s associerade steg. Hela videon måste ses för att kunna slutföra %2$s.

[ctx: placeholder: topic]
note: translators: placeholder: topic.
en: The video will be shown and must be fully watched before the user can access the %s’s associated steps.
sv_SE: Videon kommer visas och måste set till slutet innan användaren kan komma åt %s associerade steg.

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Cannot be enabled while %s timer or Assignments are enabled
sv_SE: Kan inte aktiveras medan %s timer eller tilldelningar är aktiverade

[ctx: placeholder: topic]
note: translators: placeholder: topic.
en: Any content added below is displayed on the %s page
sv_SE: Allt innehåll som läggs till nedan visas på %s sidan

[ctx: placeholder: topic, topic]
note: translators: placeholder: topic, topic.
en: List and display support materials for the %1$s. This is visible to any user having access to the %2$s.
sv_SE: Lista och visa vilket material som är nödvändigt för %1$s. Detta är synligt för alla användare med åtkomst till %2$s.

[ctx: placeholder: topic]
note: translators: placeholder: topic.
en: Specify a delay between video completion and %s completion.
sv_SE: Ange ett fördröjningsintervall mellan slutet av videon och markering av %s som klar.

[ctx: placeholder: topic]
note: translators: placeholder: topic.
en:  Automatically mark the %s as completed once the user has watched the full video.
sv_SE:  Markera automatiskt denna %s som slutförd när användaren har tittat på hela videon.

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s auto-completion
sv_SE: %s auto-inskick

[ctx: placeholder: topic]
note: translators: placeholder: topic.
en: Controls the look and feel of the %s and optional content settings
sv_SE: Inställningar för %s utseende och det valfria innehållet

[ctx: placeholder: Quiz, Quiz, quiz]
note: translators: placeholder: Quiz, Quiz, quiz.
en: The %1$s Title is displayed in addition to the %2$s Post title. Recommended for %3$s shortcode usage.
sv_SE: Förutom %2$s Inläggsrubrik visas även %1$s titel. Rekommenderas vid användning av kortkod för inläggning av %3$s.

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Only the %s Post title is shown
sv_SE: Endast %s Inläggsrubrik visas

[ctx: placeholder: quiz, Quiz, Quizzes.]
note: translators: placeholder: quiz, Quiz, Quizzes.
en: A second %1$s title will be displayed on the %2$s Post. This option is recommended if displaying %3$s via Shortcode.
sv_SE: En andra%1$s titel visas i posten %2$s. Det här alternativet rekommenderas om du visar %3$s via kortkod.

[ctx: placeholder: question.]
note: translators: placeholder: question.
en: Answer display will be randomized within any given %s.
sv_SE: Svarsvisningen randomiseras för given %s.

en: Randomize Answers
sv_SE: Blanda svar

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: %s Numbering
sv_SE: %s nummer

en: Point Value
sv_SE: Poängvärde

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Any enabled elements below will be displayed in each %s
sv_SE: Aktiverade element nedan kommer visas i varje %s

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Additional %s Options
sv_SE: Fler alternativ för enskild %s

[ctx: placeholder: questions]
note: translators: placeholder: questions.
en: Display subset of %s
sv_SE: Visa ett utval av %s

[ctx: placeholder: questions]
note: translators: placeholder: questions.
en: Display all %s
sv_SE: Visa alla %s

en: Randomize Order
sv_SE: Randomize ordning

en: Sort by Category
sv_SE: Sortera efter kategori

en: Display a summary table before submission
sv_SE: Visa en sammanfattningstabell före inlämningen

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Summary
sv_SE: %s Sammanfattning

[ctx: placeholder: Questions]
note: translators: placeholder: Quiz, Questions.
en: An overview table will be shown for all %s.
sv_SE: En översikt kommer att visas för alla %s.

[ctx: placeholder: questions]
note: translators: placeholder: questions.
en: All %s at once (or paginated)
sv_SE: Alla %s på en gång (eller sidnumrerade)

[ctx: placeholder: question]
note: translators: placeholder: question.
en: One %s at a time
sv_SE: En %s i taget

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Start automatically, without the "Start %s" button
sv_SE: Starta automatiskt, utan "Starta %s"-knappen

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Any content added below is displayed on the %s page
sv_SE: Allt innehåll som läggs till nedan visas på %s sidan

[ctx: placeholder: quiz, quiz]
note: translators: placeholder: quiz, quiz.
en: List and display support materials for the %1$s. This is visible to any user having access to the %2$s.
sv_SE: Lista och visa vilket material som är nödvändigt för %1$s. Detta är synligt för alla användare med åtkomst till %2$s.

[ctx: placeholder: questions]
note: translators: placeholder: questions.
en: %s per page (0 = all)
sv_SE: %s per sida (0 = alla)

en: Display results at the end only
sv_SE: Visa resultaten i slutet

en: Display Back button
sv_SE: Visa tillbakaknapp

[ctx: placeholder: quiz]
note: translators: placeholder: quiz.
en: Controls how the %s will look and what will be displayed
sv_SE: Styr hur %s kommer att se ut och vad som kommer att visas

[ctx: placeholders: lesson]
note: translators: placeholders: lesson.
en: The %s will be available on a specific date.
sv_SE: %s blir tillgänglig på ett visst datum.

en: Specific date
sv_SE: Specifikt datum

[ctx: placeholder: lesson, course.]
note: translators: placeholder: lesson, course.
en: The %1$s will be available X days after %2$s enrollment.
sv_SE: %1$s blir tillgänglig X dagar efter %2$s registreringen.

en: Enrollment-based
sv_SE: Registreringsbaserad

[ctx: placeholder: lesson, course]
note: translators: placeholder: lesson, course.
en: The %1$s is made available on %2$s enrollment.
sv_SE: %1$s blir tillgänglig vid %2$s registreringen.

en: Immediately
sv_SE: Direkt

[ctx: placeholder: Lessons]
note: Translators: placeholder: Lesson.
en: %s Release Schedule
sv_SE: Utgivningsschema för %s

[ctx: placeholder: lesson, course]
note: Translators: placeholder: lesson, course.
en: This %1$s is accessible to all visitors regardless of %2$s enrollment
sv_SE: Denna %1$s är tillgänglig för alla besökare oavsett %2$sregistrering

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Associated %s
sv_SE: Tillhörande %s

[ctx: placeholder: lessons]
note: translators: placeholder: lessons.
en: Controls the timing and way %s can be accessed.
sv_SE: Ställ in tidpunkt och sätt som %s kan nås.

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Access Settings
sv_SE: Åtkomst av %s

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: course.
en: Add a comma-list of user IDs to grant access to this %s
sv_SE: Lägga till en komma-lista över användar-ID för att bevilja åtkomst till detta %s

[ctx: placeholder: course.]
note: translators: placeholder: course.
en: Displays a list of %s enrollees by user ID. Note that not all enrollees may be reflected. We do not recommend editing this field.
sv_SE: Visar en lista över registrerade %s deltagare efter användar-ID. Observera att alla registrerade deltagare inte nödvändigtvis reflekteras i denna lista. Vi avråder dig från att göra ändringar i detta fält.

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: You can change the LD-%s enrollees by user ID (Proceed with caution)
sv_SE: Du kan ändra registrerade %s deltagare efter användar-ID (använd med stor försiktighet)

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course
en: Alter %s Access List
sv_SE: %s access

[ctx: placeholder: course, quiz, course.]
note: translators: placeholder: course.
en: Delete the user's %1$s and %2$s data when the %3$s access expires.
sv_SE: Radera användarens %1$s  och %2$s data efter %3$s accessens upphörande.

[ctx: placeholder: course.]
note: translators: placeholder: course.
en: All user %s data will be deleted upon access expiration
sv_SE: Användarens alla %s data kommer att raderas när accessen upphör

en: Data Deletion
sv_SE: Radering av data

[ctx: placeholder: course.]
note: translators: placeholder: course.
en: Set the number of days a user will have access to the %s from enrollment date.
sv_SE: Ange antalet dagar som en användare har åtkomst till %s efter registreringsdatumet.

en: days
sv_SE: dagar

en: Access Period
sv_SE: Periodens längd

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Access Expiration
sv_SE: Din tillgång till denna %s har löpt ut

[ctx: placeholder: course.]
note: translators: placeholder: course.
en: Number of points awarded for completing this %s.
sv_SE: Antal poäng som tilldelas efter att %s slutförts.

en: Awarded on Completion
sv_SE: Tilldelas efter avslut

[ctx: placeholder: course.]
note: translators: placeholder: course.
en: Number of points required in order to gain access to this %s.
sv_SE: Antal poäng som krävs för åtkonmst till denna %s.

en: point(s)
sv_SE: poäng

en: Required for Access
sv_SE: Krävs för åtkomst

[ctx: placeholder: courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: %s to Complete
sv_SE: %s kvar att avsluta

[ctx: placeholder: course, course]
note: translators: placeholder: course, course.
en: The user must complete all selected %1$s in order to access this %2$s
sv_SE: Användaren måste slutföra alla markerade %1$s för att få åtkomst till denna %2$s

en: All Selected
sv_SE: Alla valda

en: Any Selected
sv_SE: Någon av de valda

en: Compare Mode
sv_SE: Välj och ställ in ett läge

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Prerequisites
sv_SE: %s förutsättningar

[ctx: placeholder: course, course]
note: translators: placeholder: course, course.
en: The %1$s is protected via the LearnDash built-in PayPal and/or Stripe. Users need to purchase the %2$s (recurring fee) in order to gain access.
sv_SE: Denna %1$s skyddas via PayPal och/eller Stripe. Användaren måsta betala en löpande prenumeration för tillträde till %2$sen.

[ctx: placeholder: course, course]
note: translators: placeholder: course, course.
en: The %1$s is protected via the LearnDash built-in PayPal and/or Stripe. Users need to purchase the %2$s (one-time fee) in order to gain access.
sv_SE: Denna %1$s skyddas via PayPal och/eller Stripe. Användaren måsta betala en engångsavgift för tillträde till %2$s.

en: Buy now
sv_SE: Köp nu

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: course.
en: The %s is protected. Registration and enrollment are required in order to access the content.
sv_SE: Denna %s är skyddad. Registrering och kursanmälan krävs för att få tillgång till innehållet.

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: course.
en: The %s is not protected. Any user can access its content without the need to be logged-in or enrolled.
sv_SE: Med detta val är %s helt öppen. Alla användare har access till innehållet utan att behöva vara inloggad eller registrerad.

en: Access Mode
sv_SE: Åtkomst

[ctx: placeholder: "Take this Course" button label]
note: translators: placeholder: "Take this Course" button label
en: Redirect the "%s" button to a specific URL.
sv_SE: Omdirigera knappen "%s" till en specifik URL.

en: Button URL
sv_SE: Knappens URL

en: Valid range is 1 to 5 when the Billing Cycle is set to years.
sv_SE: Giltigt intervall är 1 till 5 när faktureringscykeln är inställd på år.

en: Valid range is 1 to 24 when the Billing Cycle is set to months.
sv_SE: Giltigt intervall är 1 till 24 när faktureringscykeln är inställd på månader.

en: Valid range is 1 to 52 when the Billing Cycle is set to weeks.
sv_SE: Giltigt intervall är 1 till 52 när faktureringscykeln är inställd på veckor.

en: Valid range is 1 to 90 when the Billing Cycle is set to days.
sv_SE: Giltigt intervall är 1 till 52 när faktureringscykeln är inställd på veckor.

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: course.
en: Controls how users will gain access to the %s
sv_SE: Kontrollerar hur användare får åtkomst till %s

[ctx: placeholder: input form field]
note: translators: placeholder: input form field.
en: From %s %% score, display this message:
sv_SE: Från %s %%-resultat, visa detta meddelande:

[ctx: placeholder: Questions]
note: translators: placeholder: Questions.
en: View %s Button
sv_SE: Visa knappen %s

en: Correct / Incorrect Messages
sv_SE: Rätt- och felmeddelanden

[ctx: placeholder: questions]
note: translators: placeholder: questions.
en: Select which data users should be able to view when reviewing their submitted %s.
sv_SE: Välj vilka data användare ska kunna se, när de granskar sina inlämnade %s.

en: Custom Answer Feedback
sv_SE: Feedback om anpassade svar

[ctx: placeholder: Questions]
note: translators: placeholder: Questions.
en: The number of correctly answered %s is NOT displayed on the Results page.
sv_SE: Antalet korrekt besvarade %s visas inte på resultatsidan.

en: No. of Correct Answers
sv_SE: Antal rätta svar

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: The achieved %s score is NOT be displayed on the Results page
sv_SE: Den uppnådda %s poängen visas inte på resultatsidan

en: Overall Score
sv_SE: Betyg

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Display the score achieved for each %s Category
sv_SE: Visa poängen som uppnåtts för varje %s kategori

en: Category Score
sv_SE: Poäng per frågekategori

[ctx: placeholder: quiz]
note: translators: placeholder: quiz.
en: Display the average score of all users who took the %s
sv_SE: Visa genomsnittspoängen för alla användare som tog %s

en: Enable the items you wish to display on the Result Page
sv_SE: Aktivera de objekt som du vill visa på resultatsidan

en: Custom Results Display
sv_SE: Visning av anpassade resultat

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Restart %s button
sv_SE: Starta om %s knappen

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: The message below is displayed on the %s results page.
sv_SE: Meddelandet nedan visas på resultatsidan för %s.

en: When enabled, the first message will be diplayed to ALL users. To customize the message based on earned score, add new Graduation Levels and set the 'From' field to the desired grade.
sv_SE: När det är aktiverat, kommer det första meddelandet att klicka till alla användare. Om du vill anpassa meddelandet baserat på intjänade poäng lägger du till nya graderingsnivåer och anger "från"-fältet till önskat resultat.

en: Result Message(s)
sv_SE: Resultatmeddelande (ar)

en: Controls how the results page will look
sv_SE: Styr hur resultatsidan kommer att se ut

en: Results Page Display
sv_SE: Resultatsidan visas

[ctx: placeholder: Questions]
note: translators: placeholder: Questions.
en: All %s required to complete
sv_SE: Alla %s måste besvaras

en: Retries Applicable to
sv_SE: Omprov gäller för

en: You must input a whole number value or leave blank to default to 0.
sv_SE: Du måste ange ett heltal eller lämna tomt för förvalt värde (0).

en: Number of Retries Allowed
sv_SE: Antal försök som har tillåtits

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Restrict %s Retakes
sv_SE: Begränsa omtagning av %s

en: % score
sv_SE: % poäng

en: Set the score needed to receive a certificate. This can be different from the "Passing Score".
sv_SE: Ange poängen som krävs för att få ett diplom. Detta kan skilja sig från "Passing score".

en: Certificate Awarded for
sv_SE: Diplom beviljat för

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en:  %s Certificate
sv_SE:  Diplom efter avklarat %s

en: Passing Score
sv_SE: Betyg för godkänt

[ctx: placeholder: quiz]
note: translators: placeholder: quiz.
en: Controls the requirement for accessing and completing the %s
sv_SE: Ställ in access och krav för att slutföra %s

en: Progression and Restriction Settings
sv_SE: Progression och begränsningar

[ctx: placeholder: quiz]
note: translators: placeholder: quiz.
en: Only registered users can take this quiz
sv_SE: Endast registrerade användare kan göra detta test

en: Allowed Users
sv_SE: Tillåtna användare

[ctx: placeholderss: Quizzes Quiz]
note: translators: placeholderss: quizzes, quiz.
en: Select one or more %1$s that must be completed prior to taking this %2$s.
sv_SE: Välj en eller flera %1$s som måste slutföras innan detta %2$s kan tas.

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Prerequisites
sv_SE: %s förutsättningar

[ctx: placeholder: Quiz.]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: No previous %s required
sv_SE: Inga tidigare %s krävs

[ctx: placeholder: Lesson, Topic]
note: translators: placeholder: Lesson, Topic.
en: Select a %1$s or %2$s
sv_SE: Välj en %1$s eller %2$s

[ctx: placeholder: Lesson, Topic]
note: translators: placeholder: Lesson, Topic.
en: Search or select a %1$s or %2$s…
sv_SE: Sök eller välj en %1$s eller %2$s …

[ctx: placeholder: quiz]
note: translators: placeholder: quiz.
en: Controls the requirements for accessing the %s
sv_SE: Inställningar för åtkomst till %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Access Settings
sv_SE: Åtkomst av %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Allows the user to move freely through the %s without following the designated step sequence
sv_SE: Användaren kan röra sig fritt genom %s utan att behöva följa den angivna stegsekvensen

en: Free form
sv_SE: Fri form

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Requires the user to progress through the %s in the designated step sequence
sv_SE: Användaren måste gå %s i den angivna stegsekvensen

en: Linear
sv_SE: Linjär

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Progression
sv_SE: %s utveckling

en: Controls how users interact with the content and their navigational experience
sv_SE: Ställ in hur användare interagerar med innehållet och deras navigationsupplevelse

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: course.
en: %s Navigation Settings
sv_SE: %s navigering

en: Cannot be enabled while Video progression or Assignments are enabled
sv_SE: Kan inte aktiveras när videoprogression eller Uppgift är aktiverad

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: topic.
en: The %s cannot be marked as completed until the set time has elapsed.
sv_SE: Förhindra att %s markeras som slutförd innan den inställda tiden har förflutit.

en: Manually grade
sv_SE: Manuell betygssättning

en: No grading or approval needed. The assignment will be automatically approved and full points will be awarded.
sv_SE: Betygssättning och godkännande behövs inte. Uppgiften godkänns automatiskt och full poäng tilldelas.

en: Auto-approve
sv_SE: Automatisk betygssättning

en: Grading Type
sv_SE: Bedömnings typ

en: available point(s)
sv_SE: tillgängliga poäng

en: Award points for submitting assignments
sv_SE: Tilldela poäng för inlämning av uppgifter

en: Default maximum file size supported is controlled by your host.
sv_SE: Förvald max filstorleken som stöds styrs av din serverns inställningar.

en: File Size Limit
sv_SE: Storleksgräns

en: Specify the type of files users can upload. Leave blank for any.
sv_SE: Ange vilken typ av filer som användaren kan ladda upp. Lämna tomt för alla.

en: File Extensions
sv_SE: Filändelser

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Cannot be enabled while %s timer or Video progression are enabled
sv_SE: Kan inte aktiveras när %s timer eller videoprogression är aktiverad

en: Assignment Uploads
sv_SE: Uppgiftsbilagor

en: Users can pause, move backward and forward within the video
sv_SE: Användare kan pausa, flytta bakåt och framåt i videon

en: Only available for YouTube and local videos.
sv_SE: Endast tillgängligt för YouTube och lokala videor.

en: Video Controls Display
sv_SE: Visning av videokontroller

[ctx: placeholder: Lesson, Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson, Lesson.
en: The video will be visible after the user has completed the %1$s’s associated steps. The full video must be watched in order to complete the %2$s.
sv_SE: Videon kommer att visas när användaren har slutfört %1$s associerade steg. Hela videon måste ses för att kunna slutföra %2$s.

en: After completing sub-steps
sv_SE: Efter att ha slutfört delstegen

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: The video will be shown and must be fully watched before the user can access the %s’s associated steps.
sv_SE: Videon kommer visas och måste set till slutet innan användaren kan komma åt %s associerade steg.

en: Before completed sub-steps
sv_SE: Tidigare utförda delsteg

en: Display Timing
sv_SE: Visa tid

en: Input URL, iFrame, or shortcode here.
sv_SE: Ange URL, iframe, eller kortkod här.

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Cannot be enabled while %s timer or Assignments are enabled
sv_SE: Kan inte aktiveras medan %s timer eller tilldelningar är aktiverade

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: The below video is tied to %s progression
sv_SE: Videon nedan är bunden till %s progressionen

en: Video Progression
sv_SE: Videoprogression

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Any content added below is displayed on the %s page
sv_SE: Allt innehåll som läggs till nedan visas på %s sidan

[ctx: placeholder: lesson, lesson]
note: translators: placeholder: lesson, lesson.
en: List and display support materials for the %1$s. This is visible to any user having access to the %2$s.
sv_SE: Lista och visa vilket material som är nödvändigt för %1$s. Detta är synligt för alla användare med åtkomst till %2$s.

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Materials
sv_SE: %s Material

en: Allow the user to delete their own uploaded files. This is only possible up until the assignment has been approved.
sv_SE: Tillåt användaren att ta bort sina egna uppladdade filer. Detta är endast möjligt fram till dess att uppdraget har godkänts.

en: Allow file deletion
sv_SE: Tillåt radering av filer

en: Specify the maximum number of files a user can upload for this assignment.
sv_SE: Ange det maximala antalet filer som en användare kan överföra för den här tilldelningen.

en: file(s) maximum
sv_SE: fil(er) max

[ctx: placeholder: lesson]
note: translators: placeholder: lesson.
en: Display the Mark Complete button on a %s even if not yet clickable.
sv_SE: Visa knappen Markera som slutförd på en %s, även om den ännu inte är klickbar.

en: Mark Complete Button
sv_SE: Mark Complete (Knapp)

[ctx: placeholder: lesson]
note: translators: placeholder: lesson.
en: Specify a delay between video completion and %s completion.
sv_SE: Ange ett fördröjningsintervall mellan slutet av videon och markering av %s som klar.

en: Completion delay
sv_SE: Fördröjning vid slut

[ctx: placeholder: lesson]
note: translators: placeholder: lesson.
en:  Automatically mark the %s as completed once the user has watched the full video.
sv_SE:  Markera automatiskt denna %s som slutförd när användaren har tittat på hela videon.

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s auto-completion
sv_SE: %s auto-inskick

[ctx: placeholder: lesson]
note: translators: placeholder: lesson.
en: Controls the look and feel of the %s and optional content settings
sv_SE: Inställningar för %s utseende och det valfria innehållet

en: Order Direction
sv_SE: Ordna Riktning

[ctx: placeholder: lesson order by, lesson order direction labels]
note: translators: placeholder: lesson order by, lesson order direction labels.
en: Using default sorting by %1$s in %2$s order
sv_SE: Använd förvald sortering: %1$s i %2$s ordning

[ctx: placeholders: lessons, topics]
note: translators: placeholders: lessons, topics.
en: Customize the display order of %1$s and %2$s.
sv_SE: Anpassa visningsordningen för %1$s och %2$s.

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Custom %s Order
sv_SE: Anpassad %s ordning

en: Currently showing default pagination
sv_SE: Visa förvald sidindelning

[ctx: placeholders: course, course]
note: translators: placeholders: course, course.
en: Customize the pagination options for this %1$s content table and %2$s navigation widget.
sv_SE: Anpassa pagineringen för denna %1$s innehållslista och %2$s navigeringswidget.

en: Custom Pagination
sv_SE: Paginering

en: Only visible to enrollees
sv_SE: Endast synligt för de som är registrerade på kursen

en: Always visible
sv_SE: Alltid synligt

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Choose whether to display the %s content table to ALL users or only enrollees
sv_SE: Välj om du vill visa %s innehåll för alla användare eller endast registrerade kursdeltagare

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Certificate
sv_SE: %s diplom

en: Add a list of needed documents or URLs. This field supports HTML.
sv_SE: Lägg till en lista över nödvändiga dokument eller webbadresser. Det här fältet stöder HTML.

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Any content added below is displayed on the main %s page
sv_SE: Innehåll som läggs till nedan visas på %s huvudsida

en: Select Certificate
sv_SE: Välj diplom

en: Search or select a certificate…
sv_SE: Sök eller välj ett diplom…

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: course.
en: Controls the look and feel of the %s and optional content settings
sv_SE: Inställningar för %s utseende och det valfria innehållet

en: Display and Content Options
sv_SE: Innehåll och utseende

[ctx: placeholder: quizzes]
note: translators: placeholder: quizzes
en: Browser cookies have limited memory. This may not work with large %s.
sv_SE: Webbläsarcookies har begränsat minne. Detta kanske inte fungerar med stora %s.

en: Browser Cookie Answer Protection
sv_SE: Skydd för webbläsarcookie-svar

en: Advanced Settings
sv_SE: Avancerade inställningar

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz
en: %s Templates
sv_SE: %s mallar

en: Email Notifications
sv_SE: E-postnotifikationer

en: Front-end Profile Display
sv_SE: Front-end profil display

[ctx: placeholder: Quiz.]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Statistics
sv_SE: Statistik för %s

[ctx: placeholder: links to Real Simple CAPTCHA]
note: translators: placeholder: links to Real Simple CAPTCHA.
en: This option requires additional plugin: %s
sv_SE: Det här alternativet kräver ytterligare plugin: %s

[ctx: placeholder: Quiz.]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Display on %s results page
sv_SE: Visa på resultatsidan för %s

en: Number of displayed entries
sv_SE: Antal visade poster

en: Automatic user entry
sv_SE: Automatisk användarinmatning

en: Users can apply more than once to the leaderboard
sv_SE: Användare kan ansöka mer än en gång på leaderboarden

en: Multiple Applications per user
sv_SE: Flera program per användare

en: All user
sv_SE: Alla användare

en: Who can apply?
sv_SE: Vem kan ansöka?

[ctx: placeholder: quiz, quiz]
note: translators: placeholder: quiz, quiz.
en: At the end of the %1$s (before the %2$s result)
sv_SE: I slutet av %1$s (före resultatet %2$s)

[ctx: placeholder: quiz.]
note: translators: placeholder: quiz.
en: On the %s startpage
sv_SE: På %s startsida

[ctx: placeholder: quiz, Quiz]
note: translators: placeholder: quiz, Quiz
en: Enable this option to gather data from your users before or after the %1$s. All data is stored in the %2$s Statistics.
sv_SE: Aktivera det här alternativet om du vill samla in data från användarna före eller efter %1$s. Alla data lagras i statistiken för %2$s.

en: Associated Quiz Database Table
sv_SE: Associerad fråge formulärs databastabell

en: seconds
sv_SE: sekunder

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Save the user’s answers into a browser cookie until the %s is submitted
sv_SE: Spara användarens svar i en webbläsarcookie tills %s har skickats

en: Cookie time limit
sv_SE: Tidsgräns för cookie

[ctx: placeholder: quiz]
note: translators: placeholder: quiz.
en: The admin will receive an email notification when the following users have taken the %s.
sv_SE: Administratören får ett e-postmeddelande när följande användare har tagit %s.

en: Email trigger
sv_SE: E-posttrigger

en: Protect the statistics from spam. Results will only be saved every X minutes.
sv_SE: Skydda statistiken från spam. Resultaten sparas endast var X minut.

en: IP-lock time limit
sv_SE: Tidsgräns för IP-låsning

en: Re-apply after
sv_SE: Återapplicera efter

en: Select a ProQuiz association
sv_SE: Välj en ProQuiz Association

en: Controls data handling options, notifications and templates.
sv_SE: Styralternativ för datahantering, meddelanden och mallar.

en: Administrative and Data Handling Settings
sv_SE: Inställningar för administration och data hantering

[ctx: placeholders: Lesson, Course]
note: translators: placeholders: Lesson, Course.
en: Associate this %1$s with a %2$s.
sv_SE: Koppla det här %1$s med ett %2$s.

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Associated %s
sv_SE: Tillhörande %s

[ctx: placeholder: Topic, Course.]
note: translators: placeholders: Topic, Course.
en: Associate this %1$s with a %2$s.
sv_SE: Koppla det här %1$s med ett %2$s.

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Select %s
sv_SE: Välj %s

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Search or select a %s…
sv_SE: Sök eller välj en %s…

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: course.
en: Select %s
sv_SE: Välj %s

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: course.
en: Search or select a %s…
sv_SE: Sök eller välj en %s…

[ctx: placeholder: topic]
note: translators: placeholder: topic.
en: Controls how, where, and when the %s can be accessed.
sv_SE: Styr hur, var och när %s kan nås.

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Access Settings
sv_SE: Åtkomst av %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Use %s Builder
sv_SE: Använd %s byggare

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Builder
sv_SE: %s byggare

[ctx: placeholder: Course Label]
note: translators: placeholder: Course Label.
en: %s Shortcodes
sv_SE: %s shortcodes

[ctx: Topic Settings]
en: Settings
sv_SE: Inställningar

[ctx: Course Settings]
en: Settings
sv_SE: Inställningar

[ctx: Toggles visibility of the LearnDash Bootcamp section]
en: Show LearnDash Bootcamp
sv_SE: Visa LearnDash Bootcamp

en: View more
sv_SE: Visa mer

en: Something went wrong connecting to www.learndash.com. Please reload the page.
sv_SE: Något gick fel att ansluta till www.learndash.com. Läs in sidan igen.

[ctx: placeholder: courses]
note: translators: placeholder: courses
en: Setting up a learning site is no small task – but you are not alone! Below are some resources available to you so that you can get the most out of your LearnDash powered %s!
sv_SE: Inrätta en lärande webbplats är ingen liten uppgift-men du är inte ensam! Nedan finns några resurser tillgängliga för dig så att du kan få ut det mesta av din LearnDash Powered %s!

en: Important Resources
sv_SE: Viktiga resurser

[ctx: placeholder: courses]
note: translators: placeholder: courses.
en: The final step is to create a User Profile so that your users can instantly see which %s they have access to, their progress, performance, and earned certificates!
sv_SE: Det sista steget är att skapa en användarprofil så att användarna direkt kan se vilka %s de har tillgång till, deras framsteg, prestanda och intjänade certifikat!

en: Adding a User Profile Page
sv_SE: Lägga till en användarprofilsida

[ctx: placeholder: Course, Courses, Course]
note: translators: placeholder: Course, Courses, Course.
en: Your %1$s is created and you have also configured registration/login and how you will accept payment (in the event that you are selling your %2$s). It is now time to create a %3$s Listing which is easy to do using the Course Grid Add-on.
sv_SE: Din %1$s skapas och du har också konfigurerat registrering/inloggning och hur du accepterar betalning (i händelse av att du säljer din %2$s). Det är nu dags att skapa en %3$s notering som är lätt att göra med hjälp av kursen Grid Add-on.

[ctx: placeholders: Courses, courses]
note: translators: placeholders: Courses, courses.
en: If you are selling your %1$s then you have many options available to you! In the first video we demonstrate how you can quickly start accepting payments with PayPal and Stripe. In the second video we will show you how to sell %2$s using the popular WordPress shopping cart WooCommerce.
sv_SE: Om du säljer din %1$s så har du många alternativ tillgängliga för dig! I den första videon visar vi hur du snabbt kan börja ta emot betalningar med PayPal och stripe. I den andra videon kommer vi att visa dig hur du säljer %2$s med den populära WordPress kundvagn WooCommerce.

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses
en: Once you have finished creating your %s it is time to configure user registration so that people can access them! In this video we explain how to create an attractive login and registration form.
sv_SE: När du är klar med att skapa din %s är det dags att konfigurera användarregistrering så att människor kan komma åt dem! I den här videon förklarar vi hur du skapar en attraktiv inloggnings-och anmälningsblankett.

en: Setting-up User Registration
sv_SE: Konfigurera användarregistrering

en: Additional Resources:
sv_SE: Ytterligare resurser:

en: Contact Support
sv_SE: Kontakta supporten

en: Getting Started [Guide]
sv_SE: Kom-igång-guide

en: LearnDash Documentation
sv_SE: Dokumentation för LearnDash

en: Additional Resources
sv_SE: Ytterligare resurser

en: In this video we will briefly explain the layout of LearnDash, our free add-ons, and where you can go to read more details about our features.
sv_SE: I denna video kommer vi att kortfattat förklara utformningen av LearnDash, våra gratis add-ons, och där du kan gå för att läsa mer information om våra funktioner.

en: You do not have sufficient permissions to change the license information.
sv_SE: Du har inte tillräcklig behörighet för åtkomst till denna sida.

[ctx: License key]
en: Enter your license key here
sv_SE: Din PayPal e-post

[ctx: License email]
en: Enter your Email here
sv_SE: Din PayPal e-post

note: translators: placeholder: Link to the license page on the LearnDash website.
en: on your account.
sv_SE: på ditt konto.

[ctx: Link to the license page on the LearnDash website]
note: translators: placeholder: Link to the license page on the LearnDash website.
en: You can also find them listed %1$s
sv_SE: Du kan också hitta dem listade %1$s

en: Your license details were emailed to you after purchase.
sv_SE: Dina licens uppgifter har skickats till dig efter köpet.

en: Your active license gives you access to product support and updates that we push out.
sv_SE: Din aktiva licens ger dig tillgång till produktsupport och uppdateringar som vi trycker ut.

en: We know you are excited to get started, but before you do it is very important that you first add your license details below!
sv_SE: Vi vet att du är upphetsad att komma igång, men innan du gör det är mycket viktigt att du först lägga till dina licens uppgifter nedan!

en: Welcome to LearnDash!
sv_SE: Välkommen till LearnDash!

[ctx: Bootcamp headline]
en: Enter Your License
sv_SE: Ange din licens

en: Hide LearnDash Bootcamp
sv_SE: Dölj LearnDash Bootcamp

[ctx: placeholder: link to purchase LearnDash]
note: translators: placeholder: Link to purchase LearnDash.
en: Please enter your email and a valid license or %s a license now.
sv_SE: Vänligen ange din e-postadress och en giltig licens eller %s en licens nu.

en: Mark Incomplete
sv_SE: Ofullständig

en: LearnDash Overview
sv_SE: Learndash Översikt

en: Shortcodes
sv_SE: Kortkoder

[ctx: Lesson Settings]
en: Settings
sv_SE: Inställningar

[ctx: Question Settings]
en: Settings
sv_SE: Inställningar

[ctx: Quiz Settings]
en: Settings
sv_SE: Inställningar

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Primary %s
sv_SE: Primär %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Select a %s
sv_SE: Välj en %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s switcher
sv_SE: byt %s

en: Please go back and complete the previous step.
sv_SE: Vänligen gå tillbaka och slutför föregående moment.

[ctx: placeholder: commentd count]
note: translators: placeholder: comments count.
en: Comments (%d)
sv_SE: Kommentarer (%d)

en: View
sv_SE: Visa

en: Edit date
sv_SE: Redigera datum

en: Set Enrolled Date:
sv_SE: Ange registrerat datum:

en: Select Template
sv_SE: Välj mall

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Skip %s
sv_SE: Hoppa över %s

[ctx: placeholder: Questions]
note: translators: placeholder: Questions.
en: %s displayed
sv_SE: %s visas

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Tag ID
sv_SE: %s tag ID

en: Quick Links
sv_SE: Snabblänk

en: Statistic time format
sv_SE: Statistik tidsformat

en: WordPress default
sv_SE: WordPress-standard

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Template Management
sv_SE: Hantering av %s mallar

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: LearnDash %s Builder
sv_SE: LearnDash %s byggare

[ctx: placeholder: quizzes]
note: translators: placeholder: quizzes.
en: Control which Taxonomies can be used with the LearnDash %s.
sv_SE: Kontrollera vilka taxonomier som kan användas med LearnDash %s.

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Taxonomies
sv_SE: %s taxonomier

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Custom Post Type Options
sv_SE: Custom Post Type %s inställningar

[ctx: placeholder: Quiz, Questions]
note: translators: placeholder: Quiz, Questions.
en: Shared %1$s %2$s
sv_SE: Delade %1$s %2$s

[ctx: placeholder: Link to Data Upgrade page]
note: translators: placeholder: Link to Data Upgrade page.
en: The Data Upgrade %s must be run to enable the following settings.
sv_SE: Data uppgraderingen %s måste köras för att du ska kunna aktivera följande inställningar.

en: Result in percent
sv_SE: Resultera i procent

en: Message
sv_SE: Meddelande

en: From Email
sv_SE: Från e-post

en: From Name
sv_SE: Från namn

en: Separate multiple email addresses with a comma, e.g. wp@test.com, test@test.com.
sv_SE: Separera flera e-postadresser med komma, t ex: wp@test.com, test@test.com.

en: Mail To
sv_SE: Epost till

en: Template deleted.
sv_SE: Mallen har raderats.

en: Template updated.
sv_SE: Mallen har uppdaterats.

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Manage %s templates. Select a template then update the title or delete.
sv_SE: Hantera %s-mallar. Välj en mall och uppdatera sedan titeln eller ta bort.

[ctx: placeholder: Quiz, Questions]
note: translators: placeholder: Quiz, Questions.
en: Control which taxonomies can be used with the LearnDash %1$s %2$s.
sv_SE: Kontrollera vilka taxonomier som kan användas med LearnDash %1$s %2$s.

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Taxonomies
sv_SE: %s taxonomier

[ctx: placeholder: Questions]
note: translators: placeholder: Quizzes.
en: <p>Control the LearnDash %s Custom Post Type Options.</p>
sv_SE: <p>Anpassa LearnDash Custom Post Type (CPT) för %s. Om CPT exkluderas från sökning kommer innehåll från sidor med denna CPT inte synas i ordsökning på sidan.</p>

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Custom Post Type Options
sv_SE: Custom Post Type %s inställningar

en: Category deleted.
sv_SE: Kategorin raderades.

en: Category updated.
sv_SE: Kategorin har uppdaterats.

en: Select a category
sv_SE: Välj en kategori

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Tag base
sv_SE: %s Taggbas

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Category base
sv_SE: %s Kategoribas

[ctx: placeholder: quizzes]
note: translators: placeholder: quizzes.
en: %s per page
sv_SE: %s per sida

en: Label to replace "questions" (plural).
sv_SE: Etikett som ska ersätta "frågor" (plural).

en: Label to replace "question" (singular).
sv_SE: Etikett som ska ersätta "fråga" (singular).

en: Controls if comments are enabled.
sv_SE: Kontroller om kommentarer är aktiverade.

en: Comments enabled
sv_SE: Kommentarer aktiverade

en: Public
sv_SE: Offentlig

en: Controls access to view single Assignments on the front-end.
sv_SE: Inställningar för visning av enskilda Assignments.

en: Publicly Viewable
sv_SE: Offentligt synlig

en: Control the LearnDash Assignment Custom Post Type Options.
sv_SE: Kontrollera den LearnDash tilldelning anpassade post typ alternativ.

en: Assignment Custom Post Type Options
sv_SE: Alternativ för anpassad posttyp för tilldelning

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Materials
sv_SE: %s Material

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: %s Position
sv_SE: %s placering

en: Import/Export
sv_SE: Import/export

en: LearnDash Import/Export
sv_SE: LearnDash import/export

[ctx: placeholder: Questions]
note: translators: placeholders: Questions.
en: No associated %s
sv_SE: Inga associerade %s

en: LearnDash LMS Blocks
sv_SE: LearnDash LMS-block

[ctx: placeholder: topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Category Selector
sv_SE: %s kategoriväljare

[ctx: placeholder: topics]
note: translators: placeholder: topics.
en: shows %s with mentioned tag slug.
sv_SE: visar %s med nämnda tag slug.

[ctx: placeholder: topics]
note: translators: placeholder: topics.
en: shows %s with mentioned category slug.
sv_SE: visar %s med nämnda kategori id.

[ctx: placeholder: Topics]
note: translators: placeholder: placeholder: Topics.
en: shows %s with mentioned WP tag ID.
sv_SE: visar %s med nämnda WP tag ID.

[ctx: placeholder: Topics]
note: translators: placeholder: Topics.
en: shows %s with mentioned WP tag slug.
sv_SE: visar %s med nämnda WP tag snigel.

[ctx: placeholder: Topics]
note: translators: placeholder: Topics.
en: shows %s with mentioned category ID.
sv_SE: visar %s med nämnda kategori-ID.

[ctx: placeholder: Topics]
note: translators: placeholder: Topics.
en: shows %s with mentioned WP category slug.
sv_SE: visar %s med nämnda kategori id.

[ctx: placeholder: Topics]
note: translators: placeholder: Topics.
en: shows %s with mentioned tag ID.
sv_SE: visar %s med nämnda tag ID.

[ctx: placeholder: Topics]
note: translators: placeholder: Topics.
en: %s per page
sv_SE: %s per sida

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: LearnDash %s List
sv_SE: LearnDash %s lista

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Category ID
sv_SE: %s kategori ID

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Tag Settings
sv_SE: %s tag-inställningar

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Category Settings
sv_SE: kategoriinställningar för %s

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholder: Quizzes.
en: shows %s with mentioned WP tag ID.
sv_SE: visar %s med nämnda WP tag ID.

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholder: Quizzes.
en: shows %s with mentioned WP tag slug.
sv_SE: visar %s med nämnda WP tag snigel.

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholder: Quizzes.
en: shows %s with mentioned category ID.
sv_SE: visar %s med nämnda kategori-ID.

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholder: Quizzes.
en: shows %s with mentioned WP category slug.
sv_SE: visar %s med nämnda kategori id.

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholder: Quizzes.
en: shows %s with mentioned tag ID.
sv_SE: visar %s med nämnda tag ID.

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholder: Quizzes.
en: shows a %s category dropdown.
sv_SE: visar en %s kategori dropdown.

[ctx: placeholder: quizzes]
note: translators: placeholder: quizzes.
en: shows %s with mentioned tag slug.
sv_SE: visar %s med nämnda tag slug.

[ctx: placeholder: quizzes]
note: translators: placeholder: quizzes.
en: shows %s with mentioned category slug.
sv_SE: visar %s med nämnda kategori id.

[ctx: placeholder: Quizzess]
note: translators: placeholder: Quizzes.
en: %s per page
sv_SE: %s per sida

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: LearnDash %s List
sv_SE: LearnDash %s lista

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Tag Settings
sv_SE: %s tag-inställningar

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Category Settings
sv_SE: kategoriinställningar för %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: LearnDash %s List
sv_SE: LearnDash %s lista

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Category ID
sv_SE: %s kategori ID

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Tag ID
sv_SE: %s tag ID

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Tag Slug
sv_SE: %s tag slug

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Tag Settings
sv_SE: %s tag-inställningar

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Category Selector
sv_SE: %s kategoriväljare

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Category Slug
sv_SE: %s kategori slug

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Category Settings
sv_SE: kategoriinställningar för %s

[ctx: placeholder: Lessons]
note: translators: placeholder: Lessons.
en: shows %s with mentioned WP tag ID.
sv_SE: visar %s med nämnda WP tag ID.

[ctx: placeholder: Lessons]
note: translators: placeholder: Lessons.
en: shows %s with mentioned WP tag slug.
sv_SE: visar %s med nämnda WP tag snigel.

[ctx: placeholder: Lessons]
note: translators: placeholder: Lessons.
en: shows %s with mentioned category ID.
sv_SE: visar %s med nämnda kategori-ID.

[ctx: placeholder: Lessons]
note: translators: placeholder: Lessons.
en: shows %s with mentioned WP category slug.
sv_SE: visar %s med nämnda kategori id.

[ctx: placeholder: Lessons]
note: translators: placeholder: Lessons.
en: shows %s with mentioned tag ID.
sv_SE: visar %s med nämnda tag ID.

[ctx: placeholder: Lessons]
note: translators: placeholder: Lessons.
en: shows %s with mentioned tag slug.
sv_SE: visar %s med nämnda tag slug.

[ctx: placeholder: Lessons]
note: translators: placeholder: Lessons.
en: shows a %s category dropdown.
sv_SE: visar en %s kategori dropdown.

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: LearnDash %s Expire Status
sv_SE: Status för LearnDash %s upphör att gälla

en: LearnDash User Groups
sv_SE: LearnDash användargrupper

en: [ld_topic_list] shortcode output shown here
sv_SE: [ld_topic_list] kortkod utdata visas här

en: [ld_quiz_list] shortcode output shown here
sv_SE: [ld_quiz_list] kortkod utdata visas här

en: [ld_lesson_list] shortcode output shown here
sv_SE: [ld_lesson_list] kortkod utdata visas här

en: Show Progress Bar
sv_SE: Visa framgångsfält

en: Grid Settings
sv_SE: Rutnätsinställningar

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholders: Course.
en: No associated %s
sv_SE: Inga associerade %s

en: Available
sv_SE: Tillgänglig

en: Recommended
sv_SE: Rekommenderad

[ctx: placeholder: Language directory]
note: translators: placeholder: Language directory.
en: All translations are stored into the directory: %s
sv_SE: Alla översättningar lagras i katalogen: %s

en: LearnDash Transactions Options
sv_SE: Alternativ för LearnDash-transaktioner

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question
en: LearnDash %s Settings
sv_SE: Learndash %s inställningar

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: LearnDash %s Settings
sv_SE: Learndash %s inställningar

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: LearnDash %s Settings
sv_SE: Learndash %s inställningar

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: LearnDash %s Settings
sv_SE: Learndash %s inställningar

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: LearnDash %s Settings
sv_SE: Learndash %s inställningar

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: New %s Tag Name
sv_SE: Namn på ny %s tagg

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Add New %s Tag
sv_SE: Lägg till ny %s tagg

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Update %s Tag
sv_SE: Uppdatera %s tagg

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Edit %s Tag
sv_SE: Ändra %s tagg

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Parent %s Tag:
sv_SE: Huvud %s tagg:

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Parent %s Tag
sv_SE: Huvud %s tag

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: All %s Tags
sv_SE: Alla %s taggar

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Search %s Tag
sv_SE: Sök %s tagg

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: %s Tag
sv_SE: %s tagg

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: %s Tags
sv_SE: %s taggar

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: New %s Category Name
sv_SE: Namn på ny %s kategori

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Add New %s Category
sv_SE: Skapa ny %s kategori

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Update %s Category
sv_SE: Uppdatera %s kategori

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Edit %s Category
sv_SE: Redigera %s kategori

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Parent %s Category:
sv_SE: Överliggande %s kategori:

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Parent %s Category
sv_SE: Överliggande %s skategori

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: All %s Categories
sv_SE: Alla %s kategorier

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Search %s Categories
sv_SE: Sök %s kategorier

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: %s Categories
sv_SE: %s Kategorier

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: New %s Tag Name
sv_SE: Namn på ny %s tagg

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Add New %s Tag
sv_SE: Lägg till ny %s tagg

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Update %s Tag
sv_SE: Uppdatera %s tagg

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Edit %s Tag
sv_SE: Redigera %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Parent %s Tag:
sv_SE: Huvud %s etikett:

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Parent %s Tag
sv_SE: Huvud %s tag

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: All %s Tags
sv_SE: Alla %s taggar

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Search %s Tag
sv_SE: Sök %s tagg

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Tag
sv_SE: %s tagg

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Tags
sv_SE: %s Taggar

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: New %s Category Name
sv_SE: Namn på ny %s kategori

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Add New %s Category
sv_SE: Skapa ny %s kategori

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Update %s Category
sv_SE: Uppdatera %s kategori

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Edit %s Category
sv_SE: Redigera %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Parent %s Category:
sv_SE: Huvudkategori %s:

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Parent %s Category
sv_SE: Huvudkategori %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: All %s Categories
sv_SE: Alla %s kategorier

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Search %s Categories
sv_SE: Sök %s kategorier

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Category
sv_SE: %s kategori

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Categories
sv_SE: %s kategorier

en: Missing ProQuiz Associated Settings.
sv_SE: Saknade ProQuiz associerade inställningar.

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: -- No %s --
sv_SE: -- Inga %s --

[ctx: placeholder: Questions]
note: translators: placeholder: Questions.
en: Back to %s
sv_SE: Tillbaka till %s

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: %s Category
sv_SE: %s kategori

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Assigned %s
sv_SE: Ur %s

[ctx: placeholder: Quiz Title]
note: translators: Quiz Title.
en: Revert: %s
sv_SE: Återställ: %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: LearnDash %s Custom Fields Settings
sv_SE: LearnDash %s inställningar för anpassade fält

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: LearnDash %s Leaderboard Settings
sv_SE: LearnDash %s Leaderboard-inställningar

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: LearnDash %s Template Settings
sv_SE: Inställningar för LearnDash %s mallar

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: LearnDash %s Result Text Settings
sv_SE: LearnDash %s resultat text inställningar

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: LearnDash %s Mode Settings
sv_SE: LearnDash %s lägesInställningar

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: LearnDash %s Result Settings
sv_SE: LearnDash %s resultatinställningar

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: LearnDash %s Question Settings
sv_SE: LearnDash %s frågeinställningar

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: LearnDash %s Advanced Settings
sv_SE: Learndash %s avancerade inställningar

en: new template name
sv_SE: nytt namn på mallen

en: Select a templates to save or new
sv_SE: Välj mall att spara eller skapa en ny

en: Save as Template
sv_SE: Spara som Mall

en: Select a Template to load
sv_SE: Välj en mall som ska läsas in

[ctx: placeholder: Question Title]
note: translators: Question Title.
en: Revert: %s
sv_SE: Återställ: %s

en: Use Template
sv_SE: Använd mall

en: Each Sort Element must be unique, and only one-to-one associations are supported.
sv_SE: Varje sorterings element måste vara unikt och endast en-till-en-associationer stöds.

en: In this mode, Sort Elements must be assigned to their corresponding Criterion.
sv_SE: I det här läget måste sorterings elementen tilldelas motsvarande kriterium.

en: Answer Type
sv_SE: Svarstyp

en: Template
sv_SE: Mall

[ctx: placeholders: Question]
note: translators: placeholders: Question.
en: %s Category
sv_SE: %s kategori

[ctx: placeholder: quiz]
note: translators: placeholder: quiz.
en: This upgrade will sync your existing user data for %s into a new database table for better reporting. (Required)
sv_SE: Denna uppgradering synkroniserar befintlig elevdata för %s till en ny databastabell för bättre rapportering. (Krävs)

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Upgrade User %s Data
sv_SE: Uppgradera användares %s data

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: Course, course.
en: This upgrade will sync your existing user data for %s into a new database table for better reporting. (Required)
sv_SE: Denna uppgradering synkroniserar befintlig elevdata för %s till en ny databastabell för bättre rapportering. (Krävs)

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Upgrade User %s Data
sv_SE: Uppgradera användares %s data

en: Rename WPProQuiz DB Tables
sv_SE: Byt namn på WPProQuiz DB-tabeller

[ctx: placeholder: ProQuiz Question ID, ProQuiz Quiz ID]
note: translators: placeholder: ProQuiz Question ID, ProQuiz Quiz ID.
en: ProQuestion ID [%1$d] ProQuiz ID Model not found [%2$d].
sv_SE: ProQuestion ID [%1$d] ProQuiz ID-modellen hittades inte [%2$d].

[ctx: placeholder: ProQuiz Question ID, ProQuiz Quiz ID]
note: translators: placeholder: ProQuiz Question ID, ProQuiz Quiz ID.
en: ProQuestion ID [%1$d] ProQuiz ID empty [%2$d].
sv_SE: ProQuestion-ID [%1$d] ProQuiz-ID är tomt [%2$d].

[ctx: placeholder: ProQuiz Question ID]
note: translators: placeholder: ProQuiz Question ID.
en: ProQuestion ID [%d] Model not found.
sv_SE: ProQuestion ID [%d] modellen hittades inte.

[ctx: placeholder: ProQuiz Question ID]
note: translators: placeholder: ProQuiz Question ID.
en: [%d] Empty Question ProID given.
sv_SE: [%d] Tom fråga ProID ges.

[ctx: placeholder: Number of skipper Questions]
note: translators: placeholder: Number of skipper Questions.
en: ProQuiz Questions Skipped %d
sv_SE: ProQuiz frågor hoppade %d

[ctx: placeholders: progress status, result count, total count, Questions label]
note: translators: placeholders: result count, total count, Questions label.
en: %1$s: %2$d of %3$d %4$s
sv_SE: %1$s: %2$d av %3$d %4$s

[ctx: placeholders: Quiz questions, Quiz]
note: translators: placeholders: Quiz questions, Quiz.
en: This upgrade will convert the %1$s %2$s to WordPress custom post type. <strong>This is required before enabling %3$s Builder.</strong> (Optional)
sv_SE: Den här uppgraderingen konverterar %1$s %2$s till WordPress anpassad posttyp. <strong>Detta krävs innan du aktiverar %3$s Builder.</strong> Valfritt

[ctx: placeholders: Quiz, Questions]
note: translators: placeholders: Quiz, Questions.
en: Upgrade %1$s %2$s
sv_SE: Uppgradera %1$s %2$s

[ctx: placeholders: progress status, result count, total count]
note: translators: placeholders: result count, total count.
en: %1$s: %2$d of %3$d Courses
sv_SE: %1$s: %2$d av %3$d kurser

en: Incomplete
sv_SE: Ej slutfört

en: Complete
sv_SE: Genomförd

en: Continue previous upgrade processing?
sv_SE: Vill du fortsätta tidigare uppgraderingsprocessen?

en: Upgrade
sv_SE: Uppgradera

en: passed
sv_SE: godkänd

en: percentage
sv_SE: procent

en: points
sv_SE: poäng

en: date
sv_SE: datum

en: total
sv_SE: totalt

en: score
sv_SE: poäng

en: email
sv_SE: e-post

en: name
sv_SE: namn

en: user_id
sv_SE: användar-ID

[ctx: placeholder: Total of question points]
note: translators: placeholder: Total of question points.
en: Total Points: %s
sv_SE: Totalt antal poäng: %s

[ctx: placeholders: post type labels like Question]
note: translators: placeholders: post type labels like Question.
en: Are you sure you want to move this %s to Trash?
sv_SE: Är du säker på att du vill flytta denna %s till papperskorgen?

[ctx: placeholders: post type labels like Question, second Quiz]
note: translators: placeholders: post type labels like Question, second Quiz.
en: Are you sure you want to remove this %1$s from the %2$s?
sv_SE: Är du säker på att du vill ta bort %1$s från %2$s?

[ctx: placeholder: Questions label, number of questions]
note: translators: placeholder: Questions label, number of questions.
en: Total %1$s: %2$s
sv_SE: Totalt %1$s: %2$s

[ctx: placeholder: Questions]
note: translators: placeholder: Questions.
en: Drop %s Here
sv_SE: Släpp %s här

[ctx: placeholder: Question]
note: translators: placeholder: Question.
en: Click the '+' to add a new %s
sv_SE: Klicka på '+' för att lägga till en ny %s

en: Recommended at least 100M memory.
sv_SE: Rekommenderade minst 100M minne.

[ctx: placeholder: Quiz, Questions]
note: translators: placeholder: Quiz, Questions.
en: %1$s Shared %2$s
sv_SE: %1$s delade%2$s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Builder Interface
sv_SE: %s byggaren

en: Data Upgrade ProQuiz Questions
sv_SE: ProQuiz frågor om data uppgradering

[ctx: placeholders: Post Type singular label]
note: translators: placeholders: Post Type singular label.
en: Add %s content.
sv_SE: Lägg till %s innehåll.

[ctx: placeholders: Post Type singular label]
note: translators: placeholders: Post Type singular label.
en: Add %s title
sv_SE: Lägg till %s titel

[ctx: placeholders: default per page]
note: translators: placeholders: default per page.
en: Default %d. Set to zero for all.
sv_SE: Standard %d. Satt till noll för alla.

[ctx: placeholder: lesson]
note: translators: placeholder: lesson.
en: Limit results to be within a specific %s. Must be used with course parameter.
sv_SE: Begränsa resultaten till att vara inom en specifik %s. måste användas med kurs parameter.

[ctx: placeholder: topic]
note: translators: placeholder: topic.
en: Limit results to be within a specific %s. Must be used with course parameter.
sv_SE: Begränsa resultaten till att vara inom en specifik %s. måste användas med kurs parameter.

[ctx: placeholder: lesson, course, quizzes]
note: translators: placeholder: lesson, course, quizzes.
en: Limit results to be within a specific %1$s. Pass zero to show global %2$s %3$s. Must be used with course parameter.
sv_SE: Begränsa resultaten till att vara inom en specifik %1$s. Passera noll för att visa global %2$s %3$s. Måste användas med kursparameter.

en: Sorry, you are not allowed to view this item.
sv_SE: Du har tyvärr inte tillåtelse att visa det här objektet.

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: course.
en: Limit results to be within a specific %s. Required for non-admin users.
sv_SE: Begränsa resultaten till att vara inom en specifik %s. Krävs för icke-admin-användare.

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Attempts
sv_SE: %s försök

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Show %s Attempts
sv_SE: Visa %s försök

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: shows %s with mentioned WP tag ID.
sv_SE: visar %s med nämnda WP tag ID.

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: shows %s with mentioned WP tag slug.
sv_SE: visar %s med nämnda WP tag snigel.

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: shows %s with mentioned category ID.
sv_SE: visar %s med nämnda kategori-ID.

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: shows %s with mentioned WP category slug.
sv_SE: visar %s med nämnda kategori id.

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: shows %s with mentioned tag ID.
sv_SE: visar %s med nämnda tag ID.

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: shows %s with mentioned tag slug.
sv_SE: visar %s med nämnda tag slug.

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: shows a %s category dropdown.
sv_SE: visar en %s kategori dropdown.

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: shows %s with mentioned category slug.
sv_SE: visar %s med nämnda kategori id.

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: Registered %s
sv_SE: Registrerade %s

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: Show Registered %s
sv_SE: Visa registrerad %s

[ctx: placeholder: default per page]
note: translators: placeholder: default per page.
en: Leave empty for default (%d) or 0 to show all items.
sv_SE: Lämna tomt för förval (%d) eller 0 om du vill visa alla objekt.

[ctx: placeholder: Lessons]
note: translators: placeholder: Lessons.
en: %s per page
sv_SE: %s per sida

[ctx: placeholders: Course, Course]
note: translators: placeholders: Course, Course.
en: %1$s ID is required when not used within a %2$s.
sv_SE: %1$s ID krävs när det inte används inom %2$s.

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: This block the %s payment buttons
sv_SE: Detta blockerar betalningsknapparna %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Total User %s Points
sv_SE: Elevens totala %s poäng

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: This block displays %s related information
sv_SE: Det här blocket visar %s relaterad information

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: LearnDash %s Info [courseinfo]
sv_SE: LearnDash %s info [courseinfo]

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: LearnDash %s Not Started
sv_SE: LearnDash %s har inte startats

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: LearnDash %s List
sv_SE: LearnDash %s lista

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Tag Settings
sv_SE: %s tag-inställningar

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Category Settings
sv_SE: kategoriinställningar för %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Access Settings
sv_SE: Åtkomst av %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: LearnDash %s In Progress
sv_SE: LearnDash %s pågår

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: LearnDash %s Info [ld_course_info]
sv_SE: LearnDash %s info [ld_course_info]

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Show %s Progess
sv_SE: Visa framgång för %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: LearnDash %s Content
sv_SE: LearnDash %s innehåll

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: LearnDash %s Complete
sv_SE: LearnDash %s är klar

en: LearnDash Visitor
sv_SE: LearnDash besökare

en: This block displays User meta field
sv_SE: Detta block visar användarens meta-fält

en: LearnDash User meta
sv_SE: LearnDash användare meta

en: [usermeta] shortcode output shown here
sv_SE: [usermeta] shortcode output visas här

en: [user_groups] output shown here
sv_SE: [user_groups] output visas här

en: This block displays the list of groups users are assigned to as users or leaders.
sv_SE: Det här blocket visar listan över grupper som användare har tilldelats som användare eller ledare.

en: [ld_user_course_points] shortcode output shown here
sv_SE: [ld_user_course_points] shortcode output visas här

en: Preview User ID
sv_SE: Förhandsgranska användar-ID

en: LearnDash Student
sv_SE: LearnDash Elev

en: LearnDash Profile
sv_SE: LearnDash Profil

en: [ld_profile] shortcode output shown here
sv_SE: [ld_profile] shortcode output visas här

en: LearnDash Payment Buttons
sv_SE: LearnDash betalningsknappar

en: [learndash_payment_buttons] shortcode output shown here
sv_SE: [learndash_payment_buttons] shortcode output visas här

en: Group ID is required.
sv_SE: Grupp-ID krävs.

en: Group ID (required)
sv_SE: Grupp-ID (obligatoriskt)

en: This block shows the content if the user is enrolled into the Group.
sv_SE: Det här blocket visar innehållet om användaren är inskriven i gruppen.

en: [courseinfo] shortcode output shown here
sv_SE: [courseinfo] shortcode output visas här

en: This can be used to change the date format. Default: "F j, Y, g:i a.
sv_SE: Detta kan användas för att ändra datumformatet. Standard: "F j, Y, g:i a.

en: [learndash_course_progress] shortcode output shown here
sv_SE: [learndash_course_progress] shortcode output visas här

en: [ld_course_list] shortcode output shown here
sv_SE: [ld_course_list] shortcode output visas här

en: WP Tag Settings
sv_SE: Inställningar för WP-Tags

en: WP Category Settings
sv_SE: Inställningar för WP-kategorier

en: Show Content
sv_SE: Visa innehåll

en: Show Grid
sv_SE: Visa rutnät

en: [ld_course_info] shortcode output shown here
sv_SE: [ld_course_info] shortcode output visas här

en: per page
sv_SE: per sida

en: Show Thumbnail
sv_SE: Visa Thumbnail

en: Label Before
sv_SE: Etikett innan

en: [ld_course_expire_status] shortcode output shown here
sv_SE: [ld_course_expire_status] shortcode output visas här

en: Enter a User ID to test preview
sv_SE: Ange ett användar-ID för att testa förhandsgranskning

en: Label After
sv_SE: Etikett efter

en: Show Preview
sv_SE: Förhandsgranskning

en: [course_content] shortcode output shown here
sv_SE: [course_content] shortcode output visas här

en: Settings
sv_SE: Inställningar

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Price Type must be Free, PayNow or Subscribe.
sv_SE: %s pristyp måste vara Gratis, PayNow eller Prenumerera.

en: Please enable one or more 'Show' options within the Block Settings.
sv_SE: Aktivera ett eller flera "Visa"-alternativ i block inställningarna.

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Invalid %1$s ID.
sv_SE: Ogiltigt %1$s ID.

[ctx: placeholder: Course, Course]
note: translators: placeholder: Course, Course.
en: %1$s ID is required when not used within a %2$s.
sv_SE: %1$s ID krävs när det inte används inom %2$s.

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: course.
en: This upgrade will upgrade the %s meta elements. (Optional)
sv_SE: Den här uppgraderingen uppgraderar %s meta-elementen. Valfritt

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Upgrade %s Meta
sv_SE: Uppgradera %s meta

en: Check Updates
sv_SE: Kontrollera uppdateringar

en: You must first complete the following:
sv_SE: Först måste du slutföra följande:

en: Show User Quiz Attempts
sv_SE: Visa användarens provförsök

en: Show Profile Link
sv_SE: Visa profillänk

en: Enabled REST API
sv_SE: Aktiverat REST API

en: REST API Settings
sv_SE: REST API-inställningar

en: Invalid user ID.
sv_SE: Ogiltigt användar-ID.

en: Group IDs to remove from User.
sv_SE: Grupp-ID:er som ska tas bort från användaren.

en: Group IDs to add to User.
sv_SE: Grupp-ID:er som ska läggas till användare.

en: Invalid User ID.
sv_SE: Ogiltigt användar-ID.

en: Course IDs to remove from User.
sv_SE: Kurs-ID att ta bort från användaren.

en: Courses IDs to add to User.
sv_SE: Kurs-ID som ska läggas till användare.

en: User ID to enroll user into.
sv_SE: Användar-ID för att skriva in användaren.

en: Invalid user ID. #1
sv_SE: Ogiltigt användar-ID. #1

en: User ID to show course progress
sv_SE: Användar-ID för att visa kursförlopp

en: Invalid Topic ID.
sv_SE: Ogiltigt ämne-ID.

en: User IDs to remove from Group.
sv_SE: Användar-ID:er som ska tas bort från gruppen.

en: User IDs to enroll into Group.
sv_SE: Användar-ID:er som ska skrivas in i gruppen.

en: Missing Group Leader User IDs.
sv_SE: Användar-ID för gruppledare saknas.

en: Group Leader User IDs to remove from Group.
sv_SE: Gruppledare användar-ID:er att ta bort från gruppen.

en: Group Leader User IDs to enroll into Group.
sv_SE: Gruppledare användar-ID som ska skrivas in i gruppen.

en: Group ID to enroll group leader into.
sv_SE: Grupp-ID som gruppledare ska skrivas in i.

en: Missing Course ID.
sv_SE: Kurs-ID saknas.

en: Missing Course IDs.
sv_SE: Kurs-ID:er saknas.

en: Invalid group ID.
sv_SE: Ogiltigt grupp-ID.

en: Course IDs to remove from Group.
sv_SE: Kurs-ID:er som ska tas bort från gruppen.

en: Course IDs to enroll into Group.
sv_SE: Kurs-ID för att skrivas in i grupp.

en: Group ID to enroll into.
sv_SE: Grupp-ID att skrivas in i.

en: Missing User IDs.
sv_SE: Användar-ID:er saknas.

en: User IDs to remove from Group. Limit 50 per request.
sv_SE: Användar-ID:er som ska tas bort från gruppen. Gräns 50 per begäran.

en: User IDs to enroll into Course. Limit 50 per request.
sv_SE: Användar-ID:er som ska skrivas in i kursen. Gräns 50 per begäran.

en: Filter returned results by step type.
sv_SE: Filtrera returnerade resultat efter steg-typ.

en: Returned values.
sv_SE: Returnerade värden.

en: The page number requested is larger than the number of pages available.
sv_SE: Det begärda sidnumret är större än antalet tillgängliga sidor.

en: You need to define an include parameter to order by include.
sv_SE: Du måste definiera en inkludera-parameter för att sortera genom att inkludera.

en: You need to define a search term to order by relevance.
sv_SE: Du måste definiera ett sökbegrepp för att sortera efter relevans.

en: Missing Group IDs.
sv_SE: Grupp-ID:er saknas.

en: Group IDs to remove from Course.
sv_SE: Grupp-ID:er som ska tas bort från kursen.

en: Group IDs to enroll into Course.
sv_SE: Grupp ID:er som ska skrivas in i kursen.

en: Course ID to enroll into.
sv_SE: Kurs-ID att skriva in sig till.

en: Essay URL
sv_SE: Login URL

en: Assignment URL
sv_SE: Uppgift URL

en: LearnDash LMS Purchase Transactions
sv_SE: LearnDash LMS inköpstransaktioner

en: Order Date
sv_SE: Orderdatum

en: Billing ZIP
sv_SE: Postnummer

en: Billing State
sv_SE: Län

en: Billing City
sv_SE: Ort för fakturering

en: Billing Address
sv_SE: Fakturaadress

en: IP Address
sv_SE: IP adress

en: Phone #
sv_SE: Tel #

en: Zip
sv_SE: Postnr

en: State
sv_SE: Län

en: City
sv_SE: Stad

en: Street Address
sv_SE: Gatuadress

en: Middle Initial
sv_SE: Mellaninitial

en: Cardholder Name
sv_SE: Kortinnehavarens namn

en: Invoice
sv_SE: Faktura

en: Last Name
sv_SE: Efternamn

en: First Name
sv_SE: Förnamn

en: Order Email
sv_SE: E-post för ordern

en: Order Total
sv_SE: Totalsumma

en: Order Item
sv_SE: Orderobjekt

en: Transaction Type
sv_SE: Transaktionstyp

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: LearnDash LMS %s Essays
sv_SE: LearnDash LMS %s uppsats

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: LearnDash LMS %s Assignments
sv_SE: LearnDash LMS %s uppgifter

en: Essay Upload Dir
sv_SE: Ladda upp textsvar

en: Directory not writable
sv_SE: Katalogen är inte skrivbar

en: Directory does not exists
sv_SE: Katalogen finns inte

en: Assignment Upload Dir
sv_SE: Uppgiftsmapp för uppladdingar

[ctx: placeholder: percent complete]
note: translators: placeholder: percent complete
en: %s%% Complete
sv_SE: %s%% avklarat

[ctx: placeholders: Translation Name, Translation Locale]
note: translators: placeholders: Translation Name, Translation Locale.
en: <h2>Updating translations for %1$s (%2$s)...</h2>
sv_SE: <h2>Uppdaterar översättningar för %1$s (%2$s)...</h2>

[ctx: placeholder: human relative date time]
note: translators: placeholder: Human relative date time.
en: %s ago
sv_SE: %s sedan

[ctx: placeholders: quiz count completed, quiz count total]
note: translators: placeholders: quiz count completed, quiz count total.
en: %1$s of %2$s questions completed
sv_SE: %1$s av %2$s frågor besvarade

[ctx: placeholder: Courses, default per page]
note: translators: placeholder: placeholder: Courses, default per page.
en: %1$s per page. Default is %2$d. Set to zero for all.
sv_SE: %1$s per sida. Standard är %2$d. Sätt till noll för alla.

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholder: Quizzes.
en: Order of %s displayed.
sv_SE: Ordning på visade %s.

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholder: Quizzes.
en: %s Order
sv_SE: %s Sortera

en: Date Taken (default) - Order by date taken
sv_SE: Datum taget (standard) - Sortera efter datum taget

note: translators: placeholder: Quizzes.
en: See <a target="_blank" href="https://codex.wordpress.org/Class_Reference/WP_Query#Order_.26_Orderby_Parameters">the full list of available orderby options here</a>.
sv_SE: Se <a target="_blank" href="https://codex.wordpress.org/Class_Reference/WP_Query#Order_.26_Orderby_Parameters">hela listan med tillgängliga sorteringsmöjligheter här</a>.

[ctx: placeholders: courses, default per page]
note: translators: placeholders: courses, default per page.
en: %1$s per page. Default is %2$d. Set to zero for all.
sv_SE: %1$s per sida. Standard är %2$d. Sätt till noll för alla.

[ctx: placeholders: courses, default per page]
note: translators: placeholders: courses, default per page.
en: Registered %1$s per page. Default is %2$d. Set to zero for all.
sv_SE: Registrerad %1$s per sida. Standard är %2$d. Sätt till noll för alla.

[ctx: placeholders: lessons]
note: translators: placeholders: lessons.
en: %s Per Page
sv_SE: %s per sida

[ctx: placeholder: Default per page]
note: translators: placeholder: Default per page number.
en: Default per page controls all shortcodes and widget. Default is %d. Set to zero for no pagination.
sv_SE: Default per sida kontrollerar alla shortcodes och widgets. Standardvärdet är %d. Sätt till noll för ingen paginering.

en: DESC (default) - highest to lowest values
sv_SE: DESC (standard) - högsta till lägsta värden

[ctx: placeholders: default per page]
note: translators: placeholders: Default amount shown per page
en: Default is %d. Set to zero for no pagination.
sv_SE: Standardvärdet är %d. Sätt till noll för ingen paginering.

en: Review
sv_SE: Recension

[ctx: placeholders: Language Name, Language code]
note: translators: placeholders: Language Name, Language code.
en: Translation removed: %1$s (%2$s)
sv_SE: Översättning borttagen: %1$s (%2$s)

[ctx: placeholders: Language Name, Language code]
note: translators: placeholders: Language Name, Language code.
en: Translation updated: %1$s (%2$s)
sv_SE: Översättningen uppdaterad: %1$s (%2$s)

[ctx: placeholders: Language Name, Language code]
note: translators: placeholders: Language Name, Language code.
en: Translation installed: %1$s (%2$s)
sv_SE: Översättning installerad: %1$s (%2$s)

[ctx: placeholder: plugin title]
note: translators: placeholder: plugin title.
en: %s: Translations
sv_SE: %s: Översättningar

en: Directory successfully renamed.
sv_SE: Bytte namn med lyckat resultat.

[ctx: placeholder: user name]
note: translators: placeholder: user name.
en: User statistics: %s
sv_SE: Användarstatistik: %s

en: -- Select --
sv_SE: -- Välj --

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholder: Quizzes.
en: %s order by
sv_SE: %s sorterade efter

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: %s Order
sv_SE: %s Sortera

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: %s order by
sv_SE: %s sorterade efter

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: Order of %s displayed
sv_SE: Ordning på visade %s

en: Progress Order
sv_SE: Förloppsordning

en: Registered order by
sv_SE: Registrerad ordning av

en: Registered per page
sv_SE: Registrerad per sida

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholder: Quizzes.
en: %s per page
sv_SE: %s per sida

en: Author:
sv_SE: Författare:

en: Plugin Installation
sv_SE: Plugin-installation

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
sv_SE: Övriga anteckningar

[ctx: Plugin installer section title]
en: Reviews
sv_SE: Recensioner

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
sv_SE: Ändringslogg

[ctx: Plugin installer section title]
en: Screenshots
sv_SE: Skärmbilder

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
sv_SE: Beskrivning

[ctx: placeholder: points awarded values (30/100) 30%]
note: translators: placeholder: points awarded values (30/100) 30%.
en: Points Awarded: %s
sv_SE: Tilldelade poäng: %s

en: Unable to write to UPLOADS directory. Is this directory writable by the server?
sv_SE: Kunde inte skapa UPLOADS katalogen. Är katalogen skrivbar av servern?

en: Progress order:
sv_SE: Förloppsordning:

en: Progress order by:
sv_SE: Förloppsordning efter:

en: ASC (default) - lowest to highest values
sv_SE: ASC (standard) - lägsta till högsta värden

en: Registered order:
sv_SE: Registrerad ordning:

en: ID - Order by post id
sv_SE: Sortera efter post ID

en: Title (default) - Order by post title
sv_SE: Titel (standard) - Sortera efter posttitel

en: Registered order by:
sv_SE: Registrerad ordning efter:

en: Registered per page:
sv_SE: Registrerad per sida:

en: Registered show thumbnail:
sv_SE: Registrerad visa miniatyrbild:

en: Download the original strings (POT) File.
sv_SE: Ladda ner originalfilen (POT).

[ctx: placeholder: Lessons]
note: translators: placeholder: Lessons.
en: %s Per Page
sv_SE: %s per sida

en: Unable to rename the update to match the existing directory.
sv_SE: Det går inte att byta namn på uppdateringen så att den matchar den befintliga katalogen.

en: Activate Plugin
sv_SE: Aktivera Plugin

en: Return to LearnDash Add-ons Page
sv_SE: Återvänd till sidan för LearnDash Add-ons

en: Third Party
sv_SE: Tredjepart

note: Description of the plugin
en: LearnDash LMS Plugin - Turn your WordPress site into a learning management system.
sv_SE: LearnDash LMS Plugin - Skapa onlinekurser med WordPress.

en: Assigned Group(s) :
sv_SE: Tilldelad grupp(er):

en: Group Leader in :
sv_SE: Handledare i:

[ctx: placeholders: lesson URL]
note: translators: placeholders: lesson URL.
en: Please go back and complete the previous %s.
sv_SE: Gå tillbaka och gör färdigt föregående %s.

[ctx: placeholders: topic URL]
note: translators: placeholders: topic URL.
en: Please go back and complete the previous %s.
sv_SE: Gå tillbaka och gör färdigt föregående %s.

en:  on
sv_SE:  på

en:  . Points:
sv_SE:  . Poäng:

en:  question(s)
sv_SE:  frågor.

en:  out of
sv_SE:  av

en: Score
sv_SE: Klarat:

en: comments
sv_SE: kommentarer

[ctx: profile remove quiz link label]
note: translators: placeholder: quiz.
en: (remove)
sv_SE: (ta bort)

[ctx: placeholder: quiz]
note: translators: placeholder: quiz.
en: remove this %s item
sv_SE: ta bort %s del

[ctx: profile edit quiz link label]
en: (edit)
sv_SE: (Redigera)

[ctx: placeholders: quiz, attempts count]
note: translators: placeholders: quiz, attempts count.
en: You have already taken this %1$s %2$d time(s) and may not take it again.
sv_SE: Du har redan gjort detta %1$s %2$d gång(er) och kan inte göra det igen.

[ctx: placeholders: topic label]
note: translators: placeholder: Topic label
en: Please go back and complete the previous %s.
sv_SE: Gå tillbaka och gör färdigt föregående %s.

[ctx: placeholders lesson]
note: translators: placeholder: Lesson
en: Please go back and complete the previous %s.
sv_SE: Gå tillbaka och gör färdigt föregående %s.

[ctx: Pending Certificate Status Label]
en: Pending
sv_SE: Väntande

en: Edit profile
sv_SE: Ändra profil

[ctx: placeholder lesson]
note: translators: placeholder: lesson.
en: Please go back and complete the previous %s.
sv_SE: Gå tillbaka och gör färdigt föregående %s.

[ctx: placeholders: quiz URL]
note: translators: placeholders: quiz URL.
en: Please go back and complete the previous %s.
sv_SE: Gå tillbaka och gör färdigt föregående %s.

en: page
sv_SE: sida

en: Delete this uploaded Assignment
sv_SE: Ta bort den uppladdade uppgiften

en: Files you have uploaded
sv_SE: Inlämnade uppgifter och bilagor

[ctx: placeholder: comma list of file extentions]
note: translators: placeholder: comma list of file extentions.
en: Allowed file types: %s
sv_SE: Tillåtna filtyper: %s

note: translators: Date when content will be available.
en: <span class="ld-display-label">Available on:</span> <span class="ld-display-date">%s</span>
sv_SE: <span class="ld-display-label">Tillgänglig den:</span> <span class="ld-display-date">%s</span>

[ctx: placeholder: completed steps, total steps]
note: translators: placeholder: completed steps, total steps.
en: %1$d out of %2$d steps completed
sv_SE: %1$d av %2$d steg avklarade

[ctx: Course progress details link]
en: (details)
sv_SE: (detaljer)

[ctx: profile edit course link label]
en: (edit)
sv_SE: (Redigera)

en: Certificate
sv_SE: Diplom

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Primary %s
sv_SE: Primär %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Standalone %s
sv_SE: Fristående %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Select a %s
sv_SE: Välj en %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Switch to the Primary %s to edit this setting
sv_SE: Växla till primära %s för att redigera den här inställningen

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s switcher
sv_SE: byt %s

en: Return to
sv_SE: Återgå till

en: Set all parent steps as incomplete?
sv_SE: Ange alla överordnade steg som ofullständiga?

en: Set all children steps as incomplete?
sv_SE: Ange alla underordnade steg som ofullständiga?

en: Read more.
sv_SE: Läs mer.

[ctx: Course Status Label]
note: translators: Course Status Label.
en: %s Status:
sv_SE: %s status:

en: Front
sv_SE: Framsida

en: special filter
sv_SE: specialfilter

en: History
sv_SE: Historik

en: not ticked
sv_SE: ej ikryssad

en: ticked
sv_SE: ikryssad

en: (view)
sv_SE: (visa)

en: only anonymous users
sv_SE: enbart anonyma användare

en: only registered users
sv_SE: enbart registrerade användare

en: all
sv_SE: alla

en: Which users should be displayed:
sv_SE: Elever som ska visas:

en: Reset entire statistic
sv_SE: Återställ all statistikdata

en: Reset user statistics
sv_SE: Återställ användarstatistik

en: Reset statistics
sv_SE: Återställ statistik

en: Sub-Total:
sv_SE: Delsumma:

en: Points scored
sv_SE: Tagna poäng

en: Time
sv_SE: Tid

en: Hints used
sv_SE: Använda tips

en: average
sv_SE: genomsnitt

en: Anonymous user
sv_SE: Anonym användare

en: Select a test:
sv_SE: Välj för att testa:

en: Please select user name:
sv_SE: Välj ett användarnamn:

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: Users
sv_SE: Elever

en: Activate statistics
sv_SE: Aktivera statistik

en: Stats not enabled
sv_SE: Statistik ej aktiverat

[ctx: placeholders: Quiz, Quiz Name/Title]
note: translators: placeholders: Quiz, Quiz Name/Title.
en: %1$s: %2$s - Statistics
sv_SE: %1$s: %2$s - Statistik

en: Import only *.wpq or *.xml files from known and trusted sources.
sv_SE: Importera endast .wpq- eller .xml-filer om du är säker på att de är säkra.

en: Start export
sv_SE: Exportera

en: *.xml
sv_SE: .xml

en: or
sv_SE: eller

en: *.wpq
sv_SE: .wpg

en: Choose the respective Quiz, which you would like to export and press on "Start export"
sv_SE: Välj den quiz som du vill exportera och klicka på ”Starta export”

en: Export
sv_SE: Exportera

en: Add field
sv_SE: Lägg till fält

en: One entry per line
sv_SE: En post per rad

en: Edit list
sv_SE: Ändra lista

en: Yes/No
sv_SE: Ja/Nej

en: Radio
sv_SE: Radioknappar

en: Drop-Down menu
sv_SE: Rullgardinsmeny

en: Checkbox
sv_SE: Kryssruta

en: Textarea
sv_SE: Textruta

en: Required?
sv_SE: Obligatoriskt?

en: Field name
sv_SE: Fältnamn

en: Where should the fields be displayed:
sv_SE: Var ska fälten visas:

en: Display Position
sv_SE: Visa placering

en: If you enable this option, custom fields are enabled.
sv_SE: Om du aktiverar det här alternativet, aktiveras anpassade fält.

en: Custom fields enable
sv_SE: Aktivera egna fält

en: The statistic function have to be enabled.
sv_SE: Statistikfunktionen måste vara aktiverad.

en: You can create custom fields, e.g. to request the name or the e-mail address of the users.
sv_SE: Du kan skapa egna fält, t ex för att begära namn eller e-post av användarna.

en: Custom Fields
sv_SE: Anpassade fält

en: (0 = All on one page)
sv_SE: (0 = allt på en sida)

en: How many questions to be displayed on a page:
sv_SE: Hur många frågor som ska visas på en sida:

en: If this option is activated, all answers are displayed below each other, i.e. all questions are on a single page.
sv_SE: Detta alternativ visar alla svar under varandra, det vill säga alla frågor ligger på en enda sida.

en: Shows "right or wrong" after each question.
sv_SE: Visar ”rätt eller fel” efter varje fråga.

en: Allows to use the back button in a question.
sv_SE: Tillåt användning av tillbakaknappen i ett prov.

en: Questions below each other
sv_SE: Frågor under varandra

en: Check -> continue
sv_SE: Kontrollera -> Fortsätt

en: Normal + Back-Button
sv_SE: Normalt + tillbakaknapp

en: In a button
sv_SE: I en knapp

en: Below the result text
sv_SE: Under ”resultattexten”

en: don't display
sv_SE: visa inte

en: Where should leaderboard be displayed:
sv_SE: Var ska topplistan visas:

en: Entries
sv_SE: Resultat

en: How many entries should be displayed
sv_SE: Hur många resultat ska visas

en: minutes
sv_SE: minuter

en: User can apply after:
sv_SE: Användare kan ansöka efter:

en: Users can apply multiple times
sv_SE: Användare kan ansöka flera gånger

en: Sort list by?
sv_SE: Sortera efter?

en: Plugin is not installed.
sv_SE: Tillägget är inte installerat.

en: Plugin has been detected.
sv_SE: Tillägget har upptäckts.

en: This option requires additional plugin:
sv_SE: Detta alternativ kräver detta tillägg:

en: If you enable this option, additional captcha will be displayed for users who are not registered.
sv_SE: Aktivera captcha för oregistrerade användare.

en: display captcha
sv_SE: visa captcha

en: If you enable this option, logged in users will be automatically entered into leaderboard
sv_SE: Om du aktiverar detta alternativ, kommer inloggade användare automatiskt att föras in på topplistan

en: insert automatically
sv_SE: infoga automatiskt

en: Not registered users have to enter name and e-mail (e-mail won't be displayed)
sv_SE: Oregistrerade användare måste skriva in namn och e-post (e-post kommer inte att visas)

en: Registered users only
sv_SE: Endast registrerade användare

en: Who can sign up to the list
sv_SE: Vem kan sätta upp sig på listan

en: The leaderboard works independent from internal statistics function.
sv_SE: Leaderboard fungerar oberoende av den interna statistiken.

en: The leaderboard allows users to enter results in public list and to share the result this way.
sv_SE: Topplistan låter användarna visa sina resultat på en offentlig lista och dela resultatet detta sätt.

en: If you enable this option, category will be displayed in the question.
sv_SE: Detta alternativ visar frågans kategori i anslutning till frågan.

en: Display category
sv_SE: Visa kategori

en: If you enable this option, the question numbering is hidden.
sv_SE: Detta alternativ döljer frågornas numrering.

en: Hide question numbering
sv_SE: Dölj frågenumrering

en: If you enable this option, the question position overview is hidden.
sv_SE: Detta alternativ gäller om ”Frågeöversikt” är aktiverat, och döljer sammanställningen innan provet slutförs. Endast frågeöversikten över varje fråga kommer visas.

en: Hide question position overview
sv_SE: Dölj frågesammanställning

en: If the option "Question overview" is activated, this notification will appear after end of the quiz, otherwise after each question.
sv_SE: Om alternativet ”Frågeöversikt” är aktiverad, kommer denna visas efter avslutad testet, annars efter varje fråga.

en: If you enable this option, the user is forced to answer each question.
sv_SE: Om du aktiverar det här alternativet kan tvingas användaren svara på varje fråga.

en: Force user to answer each question
sv_SE: Tvinga användaren att svara på varje fråga

en: If you enable this option, answers won't be color highlighted as correct or incorrect.
sv_SE: Detta alternativ gör att svaren inte kommer att färgmarkeras som rätt eller fel.

en: Correct / Incorrect Answer Marks
sv_SE: Markera svarsalternativen Rätt / Fel

en: If you enable this option, no correct- or incorrect message will be displayed.
sv_SE: Om du aktiverar det här alternativet visas inget rätt- eller fel meddelande.

en: Hide correct- and incorrect message
sv_SE: Dölj rätt- och felmeddelande

en: If this option is activated, all answers are numbered (only single and multiple choice)
sv_SE: Om det här svaret är aktiverat, så kommer alla svar att vara numrerade (endast singel och multi-svar)

en: Number Answers
sv_SE: Numrera svaren

en: Show points
sv_SE: Visa poäng

en: If you enable this option, final score won't be displayed on the results page anymore.
sv_SE: Detta alternativ döljer poängen på provets resultatsida.

en: Hide score - display
sv_SE: Dölj poängvisning

en: If you select this option, no longer the number of correctly answered questions are displayed on the results page.
sv_SE: Detta alternativ döljer visning av antal rätt svar på resultatsidan.

en: Hide correct questions - display
sv_SE: Dölj visning av rätta svar

en: If you enable this option, the results of each category is displayed on the results page.
sv_SE: Detta alternativ visar resultaten i varje kategori på resultatsidan.

en: Show category score
sv_SE: Visa poäng per kategori

en: Statistics-function must be enabled.
sv_SE: Statistikfunktionen måste vara aktiverad.

en: Show average points
sv_SE: Visa genomsnittspoäng

en: Add graduation
sv_SE: Lägg till gradering

note: translators: placeholder: Result Text.
en: Delete graduation
sv_SE: Ta bort gradering

en: percent
sv_SE: procent

en: from:
sv_SE: från:

en: 10,15% or 10.15% allowed (max. two digits after the decimal point)
sv_SE: 10,15% och 10.15% tillåtet (max två siffror efter decimalen)

en: Values can also be mixed up
sv_SE: Värden kan även blandas

en: Maximal 15 levels
sv_SE: Maximalt 15 nivåer

en: Hint:
sv_SE: Ledtråd:

en: Activate graduation
sv_SE: Aktivera diplomering

en: Results text
sv_SE: Resultattext

en: User e-mail notification
sv_SE: Meddela användare

en: E-Mail settings can be edited in global settings.
sv_SE: E-postinställningarna kan ändras i de globala inställningarna.

en: for all users
sv_SE: för alla användare

en: for registered users only
sv_SE: endast för registrerade användare

en: Admin e-mail notification
sv_SE: Meddela admin

en: If you enable this option, user won't be able to skip question. (only in "Overview -> next" mode). User still will be able to navigate over "Question-Overview"
sv_SE: Om du aktiverar denna funktion kommer eleven inte kunna hoppa över frågan. (Endast i läge ”Översikt -> nästa). Eleven kommer fortfarande kunna navigera via ”Frågor-Översikt”

[ctx: placeholders: quiz, quiz]
note: translators: placeholders: quiz, quiz.
en: If you enable this option, no %1$s overview will be displayed, before finishing %2$s.
sv_SE: Om du aktiverar det här alternativet visas inte översikten %1$s innan du avslutar %2$s.

en: Add at the top of the quiz a question overview, which allows easy navigation. Additional questions can be marked "to review".
sv_SE: Lägg till en enkel översikt av alla frågor högst upp över provet, för att få en enkel navigering. Ytterligare frågor kan märkas "att granska".

en: Question overview
sv_SE: Frågeöversikt

[ctx: placeholders: quizzes]
note: translators: placeholder: quizzes.
en: In all selected %s statistic function have to be active. If it is not it will be activated automatically.
sv_SE: I alla valda %s måste statistikfunktionen vara aktiv. Är den inte det kommer den att aktiveras automatiskt.

[ctx: placeholders: quiz, quiz]
note: translators: placeholders: quiz, quiz.
en: If you enable this option, you can choose %1$s, which user have to finish before he can start this %2$s.
sv_SE: Om du aktiverar det här alternativet kan du välja %1$s, som användaren måste avsluta innan han kan starta %2$s.

en: Prerequisites
sv_SE: Kursförutsättningar

en: in percent
sv_SE: i procent

en: How many questions should be displayed simultaneously:
sv_SE: Hur många frågor ska visas samtidigt:

en: If you enable this option, maximum number of displayed questions will be X from X questions. (The output of questions is random)
sv_SE: Om du aktiverar det här alternativet kommer x antal frågor visas ur de frågor som finns till detta prov. Frågorna väljs ut slumpvis till varje provtagare.

en: Show only specific number of questions
sv_SE: Visa endast ett visst antal frågor

en: Resets user identification for all users.
sv_SE: Återställer användaridentifiering för alla användare.

en: User identification has been reset.
sv_SE: Användaridentifiering har återställts.

en: Reset the user identification
sv_SE: Återställ användaridentifiering

en: If you activate this option, a cookie is set additionally for unregistrated (anonymous) users. This ensures a longer assignment of the user than the simple assignment by the IP address.
sv_SE: Om du aktiverar detta val sätts en kaka för oregistrerade (anonyma) användare. Detta säkerställer bättre att användarens prov ligger kvar jämfört med kontroll via IP-adress.

en: user identification by cookie
sv_SE: användaridentifiering med kakor

en: Anonymous user only
sv_SE: Endast anonyma användare

en: registered users only
sv_SE: endast för registrerade användare

en: All users
sv_SE: Alla användare

en: This option applies to:
sv_SE: Detta val gäller:

[ctx: placeholders: quiz, quiz]
note: translators: placeholders: quiz, quiz.
en: If you activate this option, the user can complete the %1$s only once. Afterwards the %2$s is blocked for this user.
sv_SE: Om du aktiverar det här alternativet kan användaren endast slutföra %1$s en gång. Därefter blockeras %2$s för den här användaren.

en: View Profile Statistics
sv_SE: Visa användarstatistik

en: Protect the statistics from spam. Result will only be saved every X minutes from same IP. (0 = deactivated)
sv_SE: Skydda statistiken mot spam. Resultaten kommer endast att sparas var x minut från samma IP-adress. (0 = deaktiverad). Var medveten om att om fler elever sitter i samma lektionssal kommer de dela IP-adress. Stäng i så fall av IP-låset.

en: in minutes (recommended 1440 minutes = 1 day)
sv_SE: i minuter (1440 minuter rekommenderas = 1 dag)

en: Statistics IP-lock
sv_SE: Statistik IP-lås

en: 0 = no limit
sv_SE: 0 = ingen tidsgräns

en: Seconds
sv_SE: Sekunder

en: Also works in conjunction with the "display randomly question" option.
sv_SE: Fungerar även tillsammans med alternativet ”Visa frågorna slumpvis”.

en: Sort questions by category
sv_SE: Sortera frågorna efter kategori

en: Display answers randomly
sv_SE: Visa svaren slumpvis

en: Display question randomly
sv_SE: Visa frågor slumpvis

en: Hide the "View question" button in the Frontend.
sv_SE: Döljer ”se frågan” knappen på framsidan.

en: Hide "View question" button
sv_SE: Dölj ”Se frågan” knappen

en: Hide title
sv_SE: Dölj titel

en: Copy questions
sv_SE: Kopiera frågor

en: Save order
sv_SE: Spara ordning

en: Total
sv_SE: Totalt

en: Add question
sv_SE: Lägg till fråga

en: "Different points - mode 2" enabled
sv_SE: ”Olika poäng - Läge 2” aktiverat

en: "Different points - mode 2" disable
sv_SE: ”Olika poäng - Läge 2” avaktiverat

en: "Different points for each answer" enabled
sv_SE: ”Olika poäng för olika svar” aktiverat

en: Explanation of points calculation
sv_SE: Förklaring av poängberäkning

en: Disable correct and incorrect
sv_SE: Avaktivera rätt och fel

en: Disables the distinction between correct and incorrect.
sv_SE: Stänger av åtskillnad mellan rätt och fel.

en: Different points - modus 2 activate
sv_SE: Olika poäng - Läge 2

en: If "Different points for each answer" is activated, you can activate a special mode.<br> This changes the calculation of the points
sv_SE: Om ”Olika poäng för olika svar” är aktiverad, så kan du aktivera ett särskilt läge.<br>Detta förändrar poängberäkningen

en: Single choice options
sv_SE: Ett svar - inställningar

en: Graded, Full Points Awarded
sv_SE: Betygsatt, full poäng

en: Not Graded, Full Points Awarded
sv_SE: Ej rättad, full Poäng tilldelas

en: Not Graded, No Points Awarded
sv_SE: Ej graderad, inga poäng tilldelade

[ctx: placeholders: quiz]
note: translators: placeholders: quiz
en: How should the answer to this question be marked and graded upon %s submission?
sv_SE: Hur ska svaret på denna fråga markeras och betygsättas när %set skickas in?

note: translators: placeholder: course.
en: The user can only progress if the essay is marked as "Graded" and if the user has enough points to move on.
sv_SE: Användaren kan bara fortsätta om denna fråga markeras ”betygsatt” och om användaren får tillräcklig poäng för att gå vidare.

[ctx: placeholders: course]
note: translators: placeholders: course
en: This is a question that can be graded and potentially prevent a user from progressing to the next step of the %s.
sv_SE: Detta är en fråga som kan betygsättas och eventuellt hindra en elev från att fortsätta till %sens nästa steg.

en: Upload
sv_SE: Ladda upp

en: Text Box
sv_SE: Textruta

en: How should the user submit their answer?
sv_SE: Hur ska användaren skicka in sitt svar?

en: less true { [a] [b] [c] } more true
sv_SE: mindre sant { [a] [b] [c] } mer sant

en: less true { [1] [2] [3] [4] [5] } more true
sv_SE: mindre sant { [1] [2] [3] [4] [5] } mer sant

en: Examples:
sv_SE: Exempel:

en: The number of options in the maximum score.
sv_SE: Antalet val är samma som maxpoängen. (det här är väldigt otydligt - experimetera och testa!)

en: Enclose a assesment with {}. The individual assessments are marked with [].
sv_SE: Sätt skattningen inom {} och varje enskild skattning inom [].

en: Here you can create an assessment question.
sv_SE: Här skapar du en skattningsfråga.

en: e.g. "I {play} soccer, with a {ball|3}" - "play" gives 1 point and "ball" 3 points.
sv_SE: t.ex. ”Jag {spelar} fotboll, med en {boll|3}” - ”spelar” ger 1 poäng medan ”boll” ger 3 poäng. OBS: ”Olika poäng för varje svar” fungerar inte tillsammans med alternativa ord.

en: If mode "Different points for every answer" is activated, you can assign points with |POINTS. Otherwise 1 point will be awarded for every answer.
sv_SE: Om ”Olika poäng för varje svar” är aktiverat, kan du ge varje svarsalternativ egen poäng med |POÄNG. I annat fall kommer alla svar få 1 poäng.

en: Enclose the searched words with { } e.g. "I {play} soccer". Capital and small letters will be ignored.
sv_SE: Klamra det sökta ordet med {} t.ex ”Jag {spelar} fotboll”. Stora och små bokstäver ignoreras.

en: correct answers (one per line) (answers will be converted to lower case)
sv_SE: rätta svar (ett per rad) (svaren kommer att konverteras till små bokstäver)

en: Criterion
sv_SE: Kriterie

en: Add Media
sv_SE: Lägg till media

en: Delete answer
sv_SE: Radera svar

en: Allow HTML
sv_SE: Tillåt HTML

en: Answer:
sv_SE: Svar:

en: Options
sv_SE: Alternativ

en: Save as template
sv_SE: Spara som mall

en: Create new template
sv_SE: Skapa ny mall

en: template name
sv_SE: mallens namn

en: Allows adjustment of the left column's width, and the right column will auto-fill the rest of the available space. Increase this to allow accommodate longer criterion text. Defaults to 20%.
sv_SE: Tillåter justering av bredden på vänstra kolumnen. Högra kolumnen fylla automatisk resterande utrymme. Öka för att rymma längre texter på kriterierna. Förval är 20%.

en: Percentage width of criteria table column:
sv_SE: Kriteriekolumnens bredd i procent:

en: Add new answer
sv_SE: Lägg till nytt svar

en: Please sort the answers in right order with the "Move" - Button. The answers will be displayed randomly.
sv_SE: Sortera svaren i rätt ordning med ”flytta”-knappen. Svaren kommer att visas i blandad ordning.

en: Answers
sv_SE: Svar

en: Essay / Open Answer
sv_SE: Textsvar

en: Assessment
sv_SE: Skattning

en: Fill in the blank
sv_SE: Fyll i tomt fält

en: "Matrix Sorting" choice
sv_SE: Sortera 2 kolumner

en: "Sorting" choice
sv_SE: Sortera i ordning

en: "Free" choice
sv_SE: Saknat ord

en: Multiple choice
sv_SE: Flervalsfrågor

en: Single choice
sv_SE: Ett svar

en: Answer type
sv_SE: Svarstyp

en: Activate hint for this question?
sv_SE: Aktivera ledtråd för denna fråga?

en: Here you can enter solution hint.
sv_SE: Här kan du skriva in en ledtråd.

en: This text will be visible if answered incorrectly. It can be used as explanation for complex questions. The message "Right" or "Wrong" is always displayed automatically.
sv_SE: Denna text visas om användaren svarar fel. Använd texten för att förklara en komplicerad fråga. Meddelandet ”Rätt” eller ”Fel” visas automatiskt (Funktionen kan stängas av under fliken ”Redigera prov”).

en: Message with the incorrect answer
sv_SE: Meddelande för felaktigt svar

en: Same text for correct- and incorrect-message?
sv_SE: VIsa samma text för både rätt- och fel svar ?

en: This text will be visible if answered correctly. It can be used as explanation for complex questions. The message "Right" or "Wrong" is always displayed automatically.
sv_SE: Denna text visas om användaren svarar rätt. Använd texten för att förklara en komplicerad fråga. Meddelandet ”Rätt” eller ”Fel” visas automatiskt (Funktionen kan stängas av under fliken ”Redigera prov”).

en: Message with the correct answer
sv_SE: Meddelande med rätt svar

en: Message with the correct / incorrect answer
sv_SE: Meddelande med rätt / fel svar

en: Create
sv_SE: Skapa

en: Create new category
sv_SE: Skapa ny kategori

en: You can manage categories in global settings.
sv_SE: Hantera kategorier i WordPress globala inställingar.

en: You can assign classify category for a question. Categories are e.g. visible in statistics function.
sv_SE: Klassificera fråga med en kategori. Kategorier är synliga i resultatstatistiken och kan ge ökad förståelse för elevens starka och svaga sidor.

en: Category
sv_SE: Kategori

en: Show reached points in the correct- and incorrect message?
sv_SE: Visa uppnådda poäng i meddelandet som visar om svaret var rätt eller fel?

en: If you enable this option, you can enter different points for every answer.
sv_SE: Med denna funktion kan varje svar ges olika poäng.

en: Different points for each answer
sv_SE: Olika poäng för varje svar

en: This points will be rewarded, only if the user closes the question correctly.
sv_SE: Poängen räknas endast om eleven besvarar frågan korrekt.

en: Points for this question (Standard is 1 point)
sv_SE: Poäng för frågan (1 poäng är vanligast)

en: (required)
sv_SE: (obligatoriskt)

en: (optional)
sv_SE: (valfritt)

en: load template
sv_SE: ladda mall

en: Return to Questions Overview
sv_SE: Frågeöversikt

en: Start import
sv_SE: Starta import

en: Successfully
sv_SE: Lyckades

en: Error
sv_SE: Fel

en: Import
sv_SE: Importera

en: No data will be deleted. Only LDAdvQuiz tables will be repaired.
sv_SE: Inga data kommer att raderas. Endast LDAdvQuiz tabeller kommer att repareras.

en: Repair database
sv_SE: Reparera databasen

en: e.g. Domain with special characters in combination with IE
sv_SE: t.ex. domän med specialtecken i kombination med IE

en: If you have problems with the front ajax, please activate it.
sv_SE: Om du har problem med framsidans ajax, vänligen aktivera det.

en: Is required only in rare cases.
sv_SE: Krävs endast i sällsynta fall.

en: jQuery support cors
sv_SE: jQuery stödjer cors

en: If you have any problems with the Touch Library, please deactivate it.
sv_SE: Om du har problem med Touch Library, vänligen avaktivera det.

en: In Version 0.13 a new Touch Library was added for mobile devices.
sv_SE: I version 0.13 lades ett nytt Touch Library till för mobila enheter.

en: Deactivate
sv_SE: Avaktivera

en: If you activate this option, all LDAdvQuiz-Javascript files are loaded in the header even if they are not needed.
sv_SE: Om du aktiverar det här alternativet, kommer alla LDAdvQuiz-Javascript filer laddas i headern, även om de inte behövs.

en: In very old Wordpress themes this can lead to problems.
sv_SE: I mycket gamla Wordpress-teman kan detta orsaka problem.

en: Generally all LDAdvQuiz-Javascript files are loaded in the footer and only when they are really needed.
sv_SE: Vanligen laddas alla LDAdvQuiz-Javascript filer laddas i sidfoten och endast när de verkligen behövs.

en: Do not load the Javascript-files in the footer
sv_SE: Ladda inte Javascript-filerna i foster

en: Own themes changes internal  order of filters, what causes the problems. With additional shortcode [raw] this is prevented.
sv_SE: Egna teman ändrar filtrens interna sekvens, vilket kan orsaka problem. Förhindra detta genom att lägga till kortkoden [raw].

en: If this option is activated, a [raw] shortcode is automatically set around LDAdvQuiz shortcode ( [LDAdvQuiz X] ) into [raw] [LDAdvQuiz X] [/raw]
sv_SE: Om det här alternativet är aktiverat, kommer en [raw] kortkod automatiskt läggas runt LDAdvQuiz kortkod ( [LDAdvQuiz X] ) så här: [raw] [LDAdvQuiz X] [/ raw]

en: Automatically add [raw] shortcode
sv_SE: Lägg automatiskt till [raw] kortkod

en: These settings should only be set in cases of problems with LD Advanced Quiz.
sv_SE: Dessa inställningar ska endast ställas in vid problem med LD Advanced Quiz.

en: Please note
sv_SE: Vänligen observera

en: not to activate
sv_SE: inte aktivera

en: to activate
sv_SE: att aktivera

en: User e-mail settings
sv_SE: Användares E-postinställningar

en: Category-Overview
sv_SE: Kategoriöversikt

en: IP-address of the user
sv_SE: Användarens IP-adress

en: Reached points
sv_SE: Nådda poäng

en: Quiz-Name
sv_SE: Provets namn

en: User-ID
sv_SE: Användar-ID

en: Allowed variables
sv_SE: Tillåtna variabler

en: Message body:
sv_SE: Meddelande:

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: The value entered is not a valid email address
sv_SE: Vänligen ange en giltig E-postadress

en: From Email:
sv_SE: Från (E-post):

en: This is the email name of the sender. If not provided will default to the system email name.
sv_SE: Detta är avsändarens e-postadress. Om inget anges kommer systemets förvalda namn användas.

en: From Name:
sv_SE: Från:

en: Separate multiple email addresses with a comma, e.g. wp@test.com, test@test.com
sv_SE: Separera flera e-postadresser med komma, t ex: wp@test.com, test@test.com

en: To:
sv_SE: Till:

en: Admin e-mail settings
sv_SE: Admin e-postinställningar

en: Question template Deleted
sv_SE: Frågemallen raderades

en: Question template Saved
sv_SE: Frågemallen sparades

en: Save changed to selected Question template
sv_SE: Spara ändringar i vald frågemall

en: Delete selected Question template
sv_SE: Radera vald frågemall

en: Select Question template
sv_SE: Välj frågemall

en: Question template management
sv_SE: Hantera frågemallar

en: Question Category Deleted
sv_SE: Frågekategorin raderades

en: Question Category Saved
sv_SE: Frågekategorin sparades

en: Save changed to selected Question Category
sv_SE: Spara ändringar frågekategori

en: Delete selected Question Category
sv_SE: Radera markerad frågekategori

en: Select Question Category
sv_SE: Välj frågekategori

en: Question Category management
sv_SE: Hantera frågekategorier

en: Time format:
sv_SE: Tidsformat:

en: Select example:
sv_SE: Välj exempel:

en: Statistic time format
sv_SE: Statistik tidsformat

en: Documentation on date and time formatting
sv_SE: Dokumentation om datum- och tidformatering

en: Leaderboard time format
sv_SE: Tidsformat på topplistan

en: Global settings
sv_SE: Globala inställningar

en: Settings in case of problems
sv_SE: Alternativ om problem uppstår

note: translators: placeholder: Quiz.
en: E-Mail settings
sv_SE: E-postinställningar

note: translators: placeholders: Quiz, Quiz Name/Title.
en: back to overview
sv_SE: tillbaka till översikt

en: Table is loading
sv_SE: Tabellen laddar

en: Result
sv_SE: Resultat

en: Pos.
sv_SE: Plats.

en: Page %d
sv_SE: Sida %d

en: Next
sv_SE: Nästa

en: Check
sv_SE: Kolla

en: Skip question
sv_SE: Hoppa över

en: Hint
sv_SE: Ledtråd

en: Incorrect
sv_SE: Felaktigt besvarad

en: Grading can be reviewed and adjusted.
sv_SE: Betygssättningen kan komma att granskas och justeras.

en: Correct
sv_SE: Korrekt

en: This response will be reviewed and graded after submission.
sv_SE: Detta svar kommer att granskas och betygsättas manuellt efter inlämnandet.

en: This response will be awarded full points automatically, but it will be reviewed and possibly adjusted after submission.
sv_SE: Detta svar kommer att tilldelas full poäng automatiskt, men kommer att ses över och eventuellt justeras manuellt i efterhand.

en: This response will be awarded full points automatically, but it can be reviewed and adjusted after submission.
sv_SE: Svaret tilldelas automatisk full poäng. Granskning och slutlig poängsättning görs manuellt i efterhand.

en: Essay type not found
sv_SE: Typ av textsvar (text/uppladdning) kunde ej hittas

en: Upload your answer to this question.
sv_SE: Bifoga fil.

en: Type your response here
sv_SE: Skriv ditt svar här

en: Sort elements
sv_SE: Sortera element

[ctx: placeholder: Quiz Category]
note: translators: placeholder: Quiz Category.
en: Category: %s
sv_SE: Kategori: %s

[ctx: placeholder: total quiz points]
note: translators: placeholder: total quiz points.
en: %s point(s)
sv_SE: %s poäng

en: Question
sv_SE: Fråga

[ctx: placeholder: question number, questions total]
note: translators: placeholder: question number, questions total
en: Question %1$s of %2$s
sv_SE: Fråga %1$s av %2$s

en: Show leaderboard
sv_SE: Visa topplista

[ctx: Restart Quiz Button Label]
note: translators: Restart Quiz Button Label.
en: Restart %s
sv_SE: Starta om %s

en: Your score
sv_SE: Ditt resultat

en: Average Score
sv_SE: Medelpoäng

en: Time has elapsed
sv_SE: Tiden har gått ut

en: Review question
sv_SE: Granska fråga

en: Answered
sv_SE: Besvarade

en: Time Limit
sv_SE: Tidsgräns

en: You must specify a date.
sv_SE: Du miste fylla i datum.

en: You must specify an email address.
sv_SE: Du måsta fylla i en e-postadress.

en: You must specify a text.
sv_SE: Du måste specificera en text.

en: You must specify a number.
sv_SE: Du måste specificera ett nummer.

en: You must fill out this field.
sv_SE: Du måste fylla i detta fält.

[ctx: Finish Quiz Button Label]
note: translators: Finish Quiz Button Label.
en: Finish %s
sv_SE: Skicka %s

en: Delete all entries
sv_SE: Radera allt

en: Apply
sv_SE: Aktivera

en: cancel
sv_SE: avbryt

en: save
sv_SE: spara

note: translators: placeholder: Quiz.
en: Delete
sv_SE: Radera

en: Results
sv_SE: Resultat

en: Entered on
sv_SE: Inskickat

en: E-Mail
sv_SE: E-post

en: User
sv_SE: Användare

en: UR = unregistered user, R = registered user
sv_SE: UR = oregistrerad användare, R = Registrerad användare

en: Type
sv_SE: Typ

en: How many entries should be shown on one page:
sv_SE: Hur många resultat ska visas på en sida:

en: Oldest entry
sv_SE: Äldsta posten

en: Newest entry
sv_SE: Nyaste posten

en: Best user
sv_SE: Bästa användare

en: Sort by:
sv_SE: Sortera efter:

en: XML could not be loaded.
sv_SE: .xml-filen kunde inte laddas.

en: File is not compatible with the current version
sv_SE: Filen är inte kompatibel med nuvarande version

en: File have wrong format
sv_SE: Filen har fel format

en: File was not uploaded
sv_SE: Fil laddades ej upp

en: You entered wrong captcha code.
sv_SE: Du fyllde i fel captcha.

en: Your name can not exceed 15 characters.
sv_SE: Ditt namn får inte överstiga 15 tecken.

en: You can not enter again.
sv_SE: Du kan bara skicka resultat från samma prov en gång.

en: You signed up successfully.
sv_SE: Ditt resultat har lagts upp.

en: No name or e-mail entered.
sv_SE: Namn eller e-post har inte fyllts i.

en: Ungraded
sv_SE: Ej betygsatta

en: Deleted user
sv_SE: Raderad användare

en: Anonymous
sv_SE: Anonym

en: No category
sv_SE: Ingen kategori

en: Not categorized
sv_SE: Ej kategoriserad

[ctx: Create quiz]
note: translators: placeholder: quiz.
en: Create %s
sv_SE: Skapa %s

[ctx: placeholder: question count]
note: translators: placeholder: question count.
en: Question: %d
sv_SE: Fråga: %d

en: New question
sv_SE: Ny fråga

en: Edit question
sv_SE: Ändra fråga

en: File cannot be processed
sv_SE: Filen kan inte processeras

note: translators: placeholder: quiz.
en: All fields have to be filled.
sv_SE: Alla fält måste vara ifyllda.

en: You must answer this question.
sv_SE: Du måste besvara denna fråga.

en: Today
sv_SE: Idag

en: Cannot delete only answer
sv_SE: Enstaka svar kan ej raderas

en: You must specify a template name.
sv_SE: Du måste ange ett namn för mallen.

en: Not all fields completed.
sv_SE: Alla fält är inte ifyllda.

en: This entry should really be deleted?
sv_SE: Vill du verkligen radera detta?

en: You must specify a name.
sv_SE: Du måste ange ett namn.

en: "Different points for every answer" is not possible at "Free" choice
sv_SE: ”Olika poäng för varje svar” inte är möjligt i gratisversionen

en: No sort element in the criterion
sv_SE: Inget sorteringsord i kriteriet

en: No data available
sv_SE: Data ej tillgänglig

note: translators: placeholder: quiz.
en: Do you really want to reset the statistic?
sv_SE: Vill du verkligen nollställa statistiken?

en: No number in the field "Points" or less than 0
sv_SE: Inget nummer i fältet "Poäng" är mindre än 0

en: No number in the field "Points" or less than 1
sv_SE: Inget nummer i fältet "Poäng" är mindre än 1

note: translators: placeholder: quiz.
en: The percent values in result text are incorrect.
sv_SE: Procenttalet för resultattexten är inkorrekt.

en: No answer deposited!
sv_SE: Inget svar inskrivet!

en: Correct answer was not selected!
sv_SE: Valt svar var inte rätt!

en: No question deposited!
sv_SE: Ingen fråga inlagd!

note: translators: placeholder: quiz.
en: Title is not filled!
sv_SE: Överskriften är tom!

en: An error has occurred.
sv_SE: Ett fel inträffade.

en: You are not allowed to access this file.
sv_SE: Du har inte tillgång till den här filen.

en: PayPal - The safer, easier way to pay online.
sv_SE: PayPal - Den säkrare, lättare vägen att betala online.

en: Visitor
sv_SE: Besökare

en: This parameter determines the information to be shown by the shortcode.
sv_SE: Den här parametern avgör vilken information som ska visas av bristen.

en: Field
sv_SE: Fält

en: User meta
sv_SE: Användarmeta

en: Student
sv_SE: Elev

en: Enter specific User ID
sv_SE: Ange specifikt användar-ID

note: translators: placeholder: Course.
en: Time Spent
sv_SE: Tidsåtgång

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Title
sv_SE: %s Titel

en: Percentage
sv_SE: Procent

en: Total Points
sv_SE: Poäng totalt

en: Timestamp
sv_SE: Tidsstämpel

en: Pass
sv_SE: Godkänd

en: Score
sv_SE: Poäng

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s Info
sv_SE: %s information

en: This shortcode can show the payment buttons on any page.
sv_SE: Denna brist kan visa betalnings knapparna på en sida.

en: Payment Buttons
sv_SE: Betalningsknappar

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Progress
sv_SE: %s förlopp

[ctx: placeholders: course, course]
note: translators: placeholder: course.
en: This shortcode shows the earned %s points for the user.
sv_SE: Denna brist visar intjänade %s Poäng för användaren.

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: User %s Points
sv_SE: Användarens %s poäng

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Tag Slug
sv_SE: %s tag slug

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Tag ID
sv_SE: %s tag ID

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Category Selector
sv_SE: %s kategoriväljare

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Category Slug
sv_SE: %s kategori slug

[ctx: placeholder: Topics]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Category ID
sv_SE: %s kategori ID

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Show %s Thumbnail
sv_SE: Visa miniatyr för %s

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Show %s Content
sv_SE: %s Innehåll

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s List
sv_SE: %s lista

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Show %s Thumbnail
sv_SE: Visa miniatyr för %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Show %s Content
sv_SE: %s Innehåll

[ctx: placeholders: quizzes, quizzes (URL slug)]
note: translators: placeholders: quizzes, quizzes (URL slug).
en: This shortcode shows list of %1$s. You can use this shortcode on any page if you don't want to use the default <code>/%2$s/</code> page.
sv_SE: Denna kortkod visar en lista över %1$s. Du kan använda denna kortkod på en sida om du inte vill använda standard <code>/%2$s/</code> sidan.

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: %s List
sv_SE: %s lista

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Expand All %s sections
sv_SE: Expandera alla %s sektioner

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Expand All %s Sections
sv_SE: Expandera alla %s sektioner

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Show Earned %s Points
sv_SE: Visa uppnådda %s poäng

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: %s per page
sv_SE: %s per sida

[ctx: placeholder: courses, course, quiz]
note: translators: placeholder: placeholder: placeholder: courses, course, quiz.
en: Displays user's enrolled %1$s, %2$s progress, %3$s scores, and achieved certificates.
sv_SE: Visar användarnas %1$s, %2$s framsteg, %3$s poäng, och tagna diplom.

en: Profile
sv_SE: Profil

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Tag Slug
sv_SE: %s tag slug

[ctx: placeholders: lessons]
note: translators: placeholder: lessons.
en: shows %s with mentioned tag id.
sv_SE: visar %s med nämnda tag ID.

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Tag ID
sv_SE: %s tag ID

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Category Selector
sv_SE: %s kategoriväljare

[ctx: placeholders: lessons]
note: translators: placeholder: lessons.
en: shows %s with mentioned category slug.
sv_SE: visar %s med nämnda kategori id.

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Category Slug
sv_SE: %s kategori slug

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Category ID
sv_SE: %s kategori ID

[ctx: placeholders: lesson]
note: translators: placeholder: lesson.
en: shows a %s thumbnail.
sv_SE: visar en miniatyrbild för %s.

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Show %s Thumbnail
sv_SE: Visa miniatyr för %s

[ctx: placeholders: lesson]
note: translators: placeholder: lesson.
en: show %s content.
sv_SE: visa %s innehåll.

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Show %s Content
sv_SE: %s Innehåll

note: translators: placeholder: course.
en: DESC - highest to lowest values
sv_SE: DESC-högsta till lägsta värden

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: course.
en: Order per %s (default)
sv_SE: Order per %s (standard)

note: translators: placeholder: course.
en: ID - Order by post id.
sv_SE: Sortera efter post ID.

[ctx: placeholder: course]
note: translators: placeholder: course.
en: Order by %s. (default)
sv_SE: Sortera efter %s. (förval)

[ctx: placeholders: Course, Courses]
note: translators: placeholders: Course, Courses.
en: Enter single %1$s ID. Leave blank for all %2$s.
sv_SE: Ange ett %1$s ID. Lämna tomt för alla %2$s.

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s List
sv_SE: %s lista

en: Enter single Group ID.
sv_SE: Ange enstaka grupp-ID.

en: Enter single Group ID. Leave blank for any Group.
sv_SE: Ange enstaka grupp-ID. Lämna tomt för alla grupper.

en: Group ID
sv_SE: Grupp-ID

en: This shortcode shows the content if the user is enrolled in a specific group.
sv_SE: Denna brist visar innehållet om användaren är inskriven i en viss grupp.

en: Group
sv_SE: Grupp

en: WP Tag ID
sv_SE: Etikett ID

en: WP Tag Slug
sv_SE: Tagg slug

en: shows a WP category dropdown.
sv_SE: visar en dropdown av WP-kategorin.

en: WP Category Selector
sv_SE: Kategoriväljare

en: WP Category ID
sv_SE: Kategori-ID

en: WP Category Slug
sv_SE: Permalänk för WP Kategori

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Tag ID
sv_SE: %s tag ID

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Tag Slug
sv_SE: %s tag slug

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Category Selector
sv_SE: %s kategoriväljare

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Category ID
sv_SE: %s kategori ID

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Category Slug
sv_SE: %s kategori slug

[ctx: placeholders: course]
note: translators: placeholder: course.
en: number of columns to show when using %s grid addon
sv_SE: antal kolumner som ska visas när %s rutnäts addon används

en: Columns
sv_SE: Kolumner

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Show %s Thumbnail
sv_SE: Visa miniatyr för %s

en: Yes (default)
sv_SE: Ja (standardvärde)

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Show %s Content
sv_SE: %s Innehåll

[ctx: placeholders: courses]
note: translators: placeholders: courses.
en: Show not-Enrolled %s only
sv_SE: Visa endast oregistrerade %s

[ctx: placeholders: courses]
note: translators: placeholders: courses.
en: Show Enrolled %s only
sv_SE: Visa endast registrerade %s

[ctx: placeholders: courses]
note: translators: placeholders: courses.
en: Show All %s (default)
sv_SE: Visa alla %s (standard)

[ctx: placeholders: courses]
note: translators: placeholder: courses.
en: show current user's %s.
sv_SE: visa aktuell användares %s.

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: My %s
sv_SE: Mina %s

en: Number
sv_SE: Nummer

en: ASC - lowest to highest values
sv_SE: ASC-lägsta till högsta värden

en: DESC - highest to lowest values (default)
sv_SE: DESC-högsta till lägsta värden (standard)

en: Menu - Order by Page Order Value
sv_SE: Meny - Sortera efter sidordning värde

en: Date - Order by post date
sv_SE: Datum - Sortera efter bokfört datum

en: Title - Order by post title
sv_SE: Titel - Sortera efter posttitel

en: ID - Order by post id. (default)
sv_SE: ID - Sortera efter post-ID. (standard)

en: Order by
sv_SE: Sortera efter

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s List
sv_SE: %s lista

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholder: Quizzes
en: Other %s
sv_SE: Andra %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: LD %s Info
sv_SE: %s information

en: The label prefix shown after access has expired
sv_SE: Etikett prefixet som visas när Access har gått ut

en: Label after
sv_SE: Etikett efter

en: The label prefix shown before the access expires
sv_SE: Det etikett prefix som visas innan åtkomsten upphör

en: Label before
sv_SE: Etikett innan

[ctx: placeholders: course]
note: translators: placeholders: course.
en: This shortcode displays the user %s access expire date.
sv_SE: Denna shortcode visar användarens %s åtkomst utgångsdatum.

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Expire Status
sv_SE: %s förfaller status

en: Number of decimal places to show. Default is 2.
sv_SE: Antal decimaler som ska visas. Standard är 2.

en: Decimals
sv_SE: Decimaler

en: This can be used to change the date format. Default: "F j, Y, g:i a" shows as <i>March 10, 2001, 5:16 pm</i>. See <a target="_blank" href="http://php.net/manual/en/function.date.php">the full list of available date formating strings  here.</a>
sv_SE: Detta kan användas för att ändra datumformatet. Default: "F j, Y, g:i a" visar som <i> mars 10, 2001, 5:16 PM </i>. Se <a target="_blank" href="http://php.net/manual/en/function.date.php">en fullständig lista över tillgängliga datumformat strängar här. </a>

en: Show
sv_SE: Visa

[ctx: placeholder: course, quizzes, course]
note: translators: placeholder: course, quizzes, course.
en: This shortcode displays %1$s related information on the certificate. <strong>Unless specified otherwise, all points, scores and percentages relate to the %2$s associated with the %3$s.</strong>
sv_SE: Denna kortkod visar %1$s relaterad information om certifikatet. <strong>Om inget annat anges relaterar alla poäng, poäng och procenttal till %2$s som associeras med %3$s.</strong>

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Info
sv_SE: %s Information

[ctx: placeholders: course]
note: translators: placeholders: course.
en: This shortcode shows the content if the user has access to the %s but not yet started. The shortcode can be used on <strong>any</strong> page or widget area.
sv_SE: Denna shortcode visar innehållet om användaren har tillgång till %s men ännu inte startat. Den brist kan användas på <strong>alla</strong> sidor eller widget områden.

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Not Started
sv_SE: Ej påbörjade %s

[ctx: placeholders: course]
note: translators: placeholders: course.
en: This shortcode shows the content if the user has started but not completed the %s. The shortcode can be used on <strong>any</strong> page or widget area.
sv_SE: Denna shortcode visar innehållet om användaren har startat men inte slutfört %s. Den brist kan användas på <strong>alla</strong> sidor eller widget områden.

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s In Progress
sv_SE: Pågående %s

[ctx: placeholders: Course]
note: translators: placeholders: Course.
en: Enter single %s ID
sv_SE: Ange enstaka %s ID

[ctx: placeholders: Course, lesson, topics, quizzes]
note: translators: placeholders: Course, lesson, topics, quizzes.
en: This shortcode displays the %1$s Content table (%2$s, %3$s, and %4$s) when inserted on a page or post.
sv_SE: Denna shortcode visar %1$s innehållstabellen (%2$s, %3$s och %4$s) när den infogas på en sida eller ett inlägg.

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Content
sv_SE: %s innehåll

[ctx: placeholders: Course]
note: translators: placeholders: Course.
en: Enter single %s ID.
sv_SE: Ange enskild %s ID.

en: Enter specific User ID. Leave blank for current User.
sv_SE: Ange specifikt användar-ID. Lämna tomt för den aktuella användaren.

en: User ID
sv_SE: Användar-ID

[ctx: placeholders: Course, Course]
note: translators: placeholders: Course, Course.
en: Enter single %1$s ID. Leave blank for current %2$s.
sv_SE: Ange ett %1$s ID. Lämna tomt för aktuell %2$s.

en: Message shown to user
sv_SE: Meddelande som visas för användare

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Complete
sv_SE: %s slutförd

en: Refresh
sv_SE: Ladda om

en: Updated
sv_SE: Uppdaterad

en: The language directory is not writable
sv_SE: Språkkatalogen är inte skrivbar

en: Refresh Translations
sv_SE: Uppdatera översättningar

[ctx: placeholder: topics]
note: translators: placeholder: topics.
en: Control which Taxonomies can be used with the LearnDash %s.
sv_SE: Kontrollera vilka taxonomier som kan användas med LearnDash %s.

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Taxonomies
sv_SE: %s taxonomier

en: Enable Nested URLs
sv_SE: Aktivera kapslade URL:er

en: Controls the URL slugs for the custom posts used by LearnDash.
sv_SE: Styr URL slugs för anpassade tjänster som används av LearnDash.

en: LearnDash Permalinks
sv_SE: Permalänkar

en: Controls the URL slugs for the custom taxonomies used by LearnDash.
sv_SE: Kontrollerar webbadressen slugs för de anpassade taxonomier som används av LearnDash.

en: LearnDash Taxonomy Permalinks
sv_SE: LearnDash taxonomi permalänkar

en: PayPal Currency Code should not be longer than 3 letters.
sv_SE: PayPal valutakoden bör inte vara längre än 3 bokstäver.

en: PayPal Currency Code cannot be empty.
sv_SE: PayPals valutakod får inte vara tom.

en: PayPal Country Code should not be longer than 2 letters.
sv_SE: PayPal landsnummer bör inte vara längre än 2 bokstäver.

en: PayPal Country Code cannot be empty.
sv_SE: PayPal lands kod får inte vara tom.

en: PayPal Email must be a valid email.
sv_SE: Paypal e-post måste vara en giltig e-post.

en: Check to enable the PayPal sandbox.
sv_SE: Aktivera PayPal sandbox.

en: Use PayPal Sandbox
sv_SE: Använd PayPal Sandbox

en: Enter the URL used for IPN notifications.
sv_SE: Ange den URL som används för IPN anmälningar.

en: PayPal Notify URL
sv_SE: Bekräftelse-URL (används för att processa betalningar)

en: Enter the URL used for completed purchases (typically a thank you page).
sv_SE: Ange webbadressen som används för genomförda köp (typiskt en tacksida).

en: PayPal Return
sv_SE: PayPal retur

en: Enter the URL used for purchase cancellations.
sv_SE: Ange returadressen som används om ett inköp avbryts.

en: PayPal Cancel URL
sv_SE: Avbryt Retur-URL

note: translators: placeholder: Link to PayPal Country Codes.
en: Country Codes
sv_SE: Landskoder

[ctx: placeholder: URL to PayPal Country Codes.]
note: translators: placeholder: Link to PayPal Country Codes.
en: Enter your country code here. See PayPal %s Documentation
sv_SE: Ange din landskod här. Se dokumentationen för PayPal %s

en: PayPal Country
sv_SE: PayPal land

note: translators: placholder: Link to PayPal.
en: Currency Codes
sv_SE: Valutakoder

[ctx: placeholder: URL to PayPal Currency Codes]
note: translators: placholder: Link to PayPal.
en: Enter the currency code for transactions. See PayPal %s Documentation
sv_SE: Ange valutakoden för transaktioner. Se dokumentationen för PayPal %s

en: PayPal Currency
sv_SE: PayPal-valuta

en: Enter your PayPal email here.
sv_SE: Din PayPal e-post.

en: PayPal Email
sv_SE: PayPal E-post

en: Are you sure want to reset the PayPal values?
sv_SE: Är du säker vill återställa PayPal värden?

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Taxonomies
sv_SE: %s taxonomier

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Custom Post Type Options
sv_SE: Custom Post Type %s inställningar

en: Admin User Settings
sv_SE: Inställningar för adminanvändare

en: Label to replace "Click Here to Continue" button.
sv_SE: Etikett för att ersätta "Click Here to Continue" knapp.

en: Click Here to Continue (Button)
sv_SE: Click Here to Continue (Knapp)

en: Label to replace "Mark Complete" button.
sv_SE: Etikett för att ersätta ”Mark Complete” knapp.

en: Mark Complete (Button)
sv_SE: Mark Complete (Knapp)

en: Label to replace "Take this Course" button.
sv_SE: Etikett för att ersätta ”Take this course” knapp.

en: Take this Course (Button)
sv_SE: Take this Course (knapp)

en: Label to replace "quizzes" (plural).
sv_SE: Etikett för att ersätta ”quizzes” (plural).

en: Label to replace "quiz" (singular).
sv_SE: Etikett för att ersätta ”quiz” (singular).

en: Label to replace "topics" (plural).
sv_SE: Etikett för att ersätta ”topics” (plural).

en: Label to replace "topic" (singular).
sv_SE: Etikett för att ersätta ”topic” (singular).

en: Label to replace "lessons" (plural).
sv_SE: Etikett för att ersätta ”lessons” (plural).

en: Label to replace "lesson" (singular).
sv_SE: Etikett för att ersätta ”lesson” (singular).

en: Label to replace "courses" (plural).
sv_SE: Etikett för att ersätta ”courses” (plural).

en: Label to replace "course" (singular).
sv_SE: Etikett för att ersätta ”course” (singular).

en: Are you sure want to reset the custom labels?
sv_SE: Säker på att du vill återställa de anpassade etiketterna?

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: LearnDash %s Builder
sv_SE: LearnDash %s byggare

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Taxonomies
sv_SE: %s taxonomier

en: Exclude
sv_SE: Exkludera

en: Exclude From Search
sv_SE: Exkludera från sökning

[ctx: Course Custom Post Type Options]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Custom Post Type Options
sv_SE: Custom Post Type %s inställningar

en: Enabled
sv_SE: Aktiverad

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save Options
sv_SE: Spara inställningar

en: Translations
sv_SE: Översättningar

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Materials
sv_SE: %s Material

en: PayPal Settings
sv_SE: PayPal Inställningar

en: LMS License
sv_SE: Licens

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Custom Labels
sv_SE: Anpassade termer

note: translators: placeholder: Courses.
en: See <a target="_blank" href="https://codex.wordpress.org/Class_Reference/WP_Query#Order_.26_Orderby_Parameters">the full list of available orderby options here.</a>
sv_SE: Se <a target="_blank" href="https://codex.wordpress.org/Class_Reference/WP_Query#Order_.26_Orderby_Parameters">hela listan med tillgängliga sorteringsmöjligheter här.</a>

[ctx: Course Shortcodes Label]
note: translators: Course Shortcodes Label
en: Shortcodes
sv_SE: Kortkoder

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Points
sv_SE: %s poäng

en: Builder
sv_SE: Byggare

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Use %s Builder
sv_SE: Använd %s byggare

en: Dismiss this notice.
sv_SE: Avfärda detta meddelande.

en: Settings saved.
sv_SE: Inställningar sparade.

en: Edit:
sv_SE: Ändra:

en: Permalink:
sv_SE: Permalänk:

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Builder
sv_SE: %s byggare

en: Certificate Shortcodes
sv_SE: Diplomkortkoder

en: Add-ons
sv_SE: Tillägg

en: Insert Shortcode
sv_SE: Infoga kortkod

en: Reset Settings
sv_SE: Återställ inställningar

note: translators: placeholder: Quiz.
en: Save Changes
sv_SE: Spara Ändringar

en: Unique identifier for the Quiz object.
sv_SE: Unik identifierare för Prov-objektet.

en: Invalid Lesson ID.
sv_SE: Ogiltigt avsnitts-ID.

en: Course ID.
sv_SE: Kurs ID.

en: You are not currently logged in.
sv_SE: Du är för närvarande inte inloggad.

en: Course ID to enroll user into.
sv_SE: Kurs-ID för att registrera användaren i.

en: Whether to bypass trash and force deletion.
sv_SE: Välj att kringgå papperskorgen och tvinga radering.

en: Unique identifier for the object.
sv_SE: Unik identifierare för Prov-objektet.

en: The password for the post if it is password protected.
sv_SE: Lösenord för inlägget om det är lösenordskyddad.

en: Invalid Course ID.
sv_SE: Ogiltigt kurs ID.

en: Sorry, you are not allowed to edit this user.
sv_SE: Du har inte behörighet att redigera den här användaren.

[ctx: Previous Quiz Button Label]
en: View Previous Answers
sv_SE: Visa föregående svar

en: Loading
sv_SE: Laddar

en: close
sv_SE: stäng

en: Certificate Pending - Questions still need to be graded, please check your profile for the status.
sv_SE: Diplomet är köat - En del frågor återstår att betygsätta, vänligen kontrollera din profil för aktuell status.

en: Invalid essay uploaded file type.
sv_SE: Ogiltig filtyp.

en: Move to Trash
sv_SE: Flytta till papperskorgen

en: Delete Permanently
sv_SE: Radera permanent

en: Submitted on: <b>%1$s</b>
sv_SE: Inskickad: <b>%1$s</b>

en: We could not find the essay question for this response
sv_SE: Vi kunde inte hitta frågan som hör till detta textsvar

en: Points awarded
sv_SE: Tilldelade poäng

en: Points available
sv_SE: Möjliga poäng

en: Edit
sv_SE: Ändra

en: Essay Question
sv_SE: Textsvar

en: Graded
sv_SE: Betygsatt

en: Not Graded
sv_SE: Ej betygsatt

en: Essay Grading Status
sv_SE: Betygsstatus textsvar

en: Upload was not provided for this question
sv_SE: Uppladdning finns ej för denna fråga

en: Comments
sv_SE: Visa kommentarer

en: Essay Upload
sv_SE: Ladda upp textsvar

en: See upload below.
sv_SE: Se uppladdning nedan.

en: Submitted By
sv_SE: Skickad av

en: Essay Question Title
sv_SE: Frågans titel

en: View uploaded file
sv_SE: Visa uppladdad fil

note: translators: placeholder: Not Graded Essay count.
en: Not Graded <span class="count">(%s)</span> | Not Graded <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Ej betygsatt <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Ej betygsatta <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Custom Essay post type status: Not Graded]
en: Not Graded
sv_SE: Ej betygsatt

note: translators: placeholder: Graded Essay count.
en: Graded <span class="count">(%s)</span> | Graded <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[0]: Betyg <span class="count">(%s)</span>
sv_SE[1]: Betyg <span class="count">(%s)</span>

[ctx: Custom Essay post type status: Graded]
en: Graded
sv_SE: Betygsatt

en: Submitted essays via a quiz question.
sv_SE: Textsvar från frågetest.

en: sfwd-essays
sv_SE: sfwd-textsvar

en: Search Submitted Essays
sv_SE: Sök textsvar

en: View Submitted Essay
sv_SE: Visa textsvar

en: Update Submitted Essay
sv_SE: Uppdatera textsvar

en: Edit Submitted Essay
sv_SE: Ändra textsvar

en: New Submitted Essay
sv_SE: Nytt textsvar

en: Add New Submitted Essay
sv_SE: Lägg till nytt textsvar

en: All Submitted Essays
sv_SE: Alla lämnade textsvar

en: Parent Submitted Essay:
sv_SE: Överordnat textsvar:

en: Submitted Essays
sv_SE: Textsvar

[ctx: Post Type Singular Name]
en: Submitted Essay
sv_SE: Textat svar

[ctx: Post Type General Name]
en: Submitted Essays
sv_SE: Textade svar

en: User Description
sv_SE: Användarbeskrivning

en: User URL
sv_SE: Användar-URL

en: User Email
sv_SE: Användarens e-post

en: User Nickname
sv_SE: Användarens smeknamn

en: User Last Name
sv_SE: Användarens efternamn

en: User First Name
sv_SE: Användarens förnamn

en: User Nicename
sv_SE: Användarens smeknamn

en: User Display Name
sv_SE: Visningsnamn

en: User Login
sv_SE: Logga in

en: Use Paypal
sv_SE: Använd PayPal

en: Complete Your Purchase
sv_SE: Slutför ditt köp

en: No users.
sv_SE: Antal anv.

en: Action
sv_SE: Verktyg

en: S. No.
sv_SE: S. Nr.

en: Custom field deleted.
sv_SE: Custom field raderat.

note: translators: placeholder: Post Type Singlular Label.
en: Custom field updated.
sv_SE: Cuptom Field uppdaterat.

en: LearnDash Group
sv_SE: Handledargrupp

en: <span style="color:red">Mail Args empty. Unepected condition from filter: ld_group_email_users_args</span>
sv_SE: <span style="color:red">Mail Args tomma. Oväntad tillstånd från filter: ld_group_email_users_args</span>

note: translators: email addresses.
en: <span style="color:green">Success: Email sent to %d group users.</span>
sv_SE: <span style="color:green">Succe: E-post skickad till %d gruppanvändare.</span>

en: PDF Page Orientation
sv_SE: PDF Sidorientering

en: PDF Page Size
sv_SE: PDF Pappersformat

en: Portrait
sv_SE: Stående

en: Landscape (default)
sv_SE: Liggande (förvalt)

en: Letter / USLetter (default)
sv_SE: Letter / USLetter (förval)

en: LearnDash Certificate Options
sv_SE: LearnDash Inställningar för Diplom

en: PRINT YOUR CERTIFICATE
sv_SE: SKRIV UT DITT DIPLOM

en: Update License
sv_SE: Uppdatera licens

en: License Key:
sv_SE: Licensnyckel:

en: Email:
sv_SE: E-post:

en: Your license is valid.
sv_SE: Din licens är giltig.

note: translators: placeholder: Link to purchase LearnDash.
en: buy
sv_SE: köp

en: License Settings
sv_SE: Licensinställningar

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
sv_SE: Du har inte tillräcklig behörighet för åtkomst till denna sida.

en: The uploaded file type is not allowed.
sv_SE: Den uppladdade filtypen är ej godkänd.

en: Uploaded file size exceeds allowed limit.
sv_SE: Den uppladdade filen är för stor.

en: Parent:
sv_SE: Förälder:

en: No assignment found in Trash
sv_SE: Inga uppgift hittades i papperskorgen

en: No assignment found
sv_SE: Inga uppgifter hittades

en: Search Assignments
sv_SE: Sök titel

en: View Assignment
sv_SE: Visa uppgift

en: Edit Assignment
sv_SE: Redigera uppgift

en: Assignments
sv_SE: Inlämningsuppgifter

en: Assignment download.
sv_SE: Ladda ner uppgift.

en: Assignment Points.
sv_SE: Uppgiftens poäng.

en: Points not enabled
sv_SE: Poäng har inte aktiverats

en: Update & Approve
sv_SE: Uppdatera & godkänn

en: Assignment
sv_SE: Uppgift

en: Approve
sv_SE: Godkänn

en: Unable to write to directory. Is this directory writable by the server?
sv_SE: Kunde inte skapa katalogen. Är directoryt skrivbart av servern?

[ctx: Course Progress Bar Label]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Progress Bar
sv_SE: %sförloppsindikator

[ctx: placeholders: course]
note: translators: placeholder: course.
en: LearnDash %s progress bar
sv_SE: %sförloppsindikator

en: Not Started
sv_SE: Ej påbörjad

en: In Progress
sv_SE: Pågående

[ctx: placeholder: LD Category label]
note: translators: placeholder Category label
en: Select %s
sv_SE: Välj %s

en: Select category
sv_SE: Välj kategori

en: Categories
sv_SE: Kategorier

en: Associated Content
sv_SE: Tillhörande innehåll

[ctx: Course Navigation Label]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Navigation
sv_SE: %snavigering

en: Install
sv_SE: Installera

en: -- Install Translation --
sv_SE: -- Installera översättning --

en: Available Translations
sv_SE: Tillgängliga översättningar

en: Remove translation from server
sv_SE: Ta bort översättningen från servern

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Update translation from LearnDash
sv_SE: Uppdatera översättning från LearnDash

en: Download PO File from your server.
sv_SE: Hämta Po-filen från din server.

en: Download POT File from your server.
sv_SE: Hämta POT-fil från din server.

en: Not from LearnDash
sv_SE: Inte från LearnDash

en: No Translations installed
sv_SE: Inga översättningar installerade

en: Download
sv_SE: Ladda ner

en: Name / Native
sv_SE: Namn / Native

en: Locale
sv_SE: Plats

en: Installed Translations
sv_SE: Installerade översättningar

en: No translations available for this plugin.
sv_SE: Inga översättningar tillgängliga för detta plugin.

en: Reset to Defaults
sv_SE: Återställ till förval

en: Update Options
sv_SE: Uppdatera Inställningar

en: Options Updated.
sv_SE: Inställningarna uppdaterades.

en: Options Reset.
sv_SE: Återställ inställningar.

en: Click for Help!
sv_SE: Klicka för hjälp!

en: Minute
sv_SE: Minut

en: Hour
sv_SE: Timme

en: Year
sv_SE: År

en: Day
sv_SE: Dag

en: Month
sv_SE: Månad

en: Upload Image
sv_SE: Ladda upp bild

en: Required
sv_SE: Obligatorisk

en: Loading...
sv_SE: Laddar..

en: LearnDash Categories
sv_SE: Kurskategorier

[ctx: placeholder: method name]
note: translators: placeholder: method name.
en: Method %s doesn't exist
sv_SE: Metoden %s finns inte

en: -- Select Settings --
sv_SE: -- Välj inställningar --

[ctx: Select a Course Label]
note: translators: placeholder: Course.
en: -- Select a %s --
sv_SE: -- Välj %s --

en: -- Select a Certificate --
sv_SE: -- Välj diplom --

en: Export &raquo;
sv_SE: Exportera &raquo;

en: Security Check - If you receive this in error, log out and back in to WordPress
sv_SE: Säkerhetskontroll - Om du får detta meddelande, logga ut från sajten och sedan in igen

en: No attempts
sv_SE: Inga försök

en: year(s)
sv_SE: år

en: month(s)
sv_SE: månad(er)

en: week(s)
sv_SE: vecka(or)

en: day(s)
sv_SE: dag(ar)

en: Click the Export button below to export the transaction list.
sv_SE: Klicka knappen Export nedan för att exportera transaktionslistan.

en: Transactions
sv_SE: Transaktioner

en: Certificates
sv_SE: Diplom

note: translators: placeholder: quiz.
en: Preview
sv_SE: Förhandsvisa

en: Associated Settings
sv_SE: Tillhörande inställningar

en: Passing Percentage
sv_SE: Gräns för att gå vidare

en: Minimum score required to award a certificate, between 0 and 1 where 1 = 100%.
sv_SE: Lägsta resultat som krävs för att få diplom. Värde mellan 0 och 1 där 1 = 100%. T ex: 0.8 = 80% rätt besvarat.

en: Certificate Threshold
sv_SE: Gräns för Diplom

en: Repeats
sv_SE: Antal försök

en: Enter comma-separated list of allowed file extensions: pdf,xls,zip or leave blank for any.
sv_SE: Ange kommaseparerad lista med tillåtna filändelser: pdf, xls, zip eller lämna tomt för att tillåta alla.

en: Example: pdf,xls,zip
sv_SE: Exempel: pdf, xls, zip

[ctx: Make Lesson Visible X Days After Sign-up]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Make %s visible X Days After Sign-up
sv_SE: Gör %s tillgänglig X dagar efter registrering

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Sample %s
sv_SE: Demo %s

[ctx: placeholder: PHP file upload size]
note: translators: placeholder: PHP file upload size.
en: Enter maximim file upload size. Example: 100KB, 2M, 2MB, 1G. Maximum upload file size: %s
sv_SE: Ange maximal filstorlek på uppladdningen. Exempel: 100KB, 2M, 2MB, 1G. Maximal filstorlek: %s

[ctx: placeholder: PHP file upload size]
note: translators: placeholder: PHP file upload size.
en: Maximum upload file size: %s
sv_SE: Maximal storlek på fil: %s

en: Allowed File Size
sv_SE: Tillåten filstorlek

en: Enter comma-separated list of allowed file extensions: pdf, xls, zip or leave blank for any.
sv_SE: Ange kommaseparerad lista med tillåtna filändelser: pdf, xls, zip eller lämna tomt för att tillåta alla.

en: Example: pdf, xls, zip
sv_SE: Exempel: PDF, xls, zip

en: Allowed File Extensions
sv_SE: Tillåtna filändelser

en: Assign the max amount of points someone can earn for this assignment.
sv_SE: Ange högst antal poäng som kan lämnas för denna inlämningsuppgift.

en: Set Number of Points for Assignment
sv_SE: Maxpoäng

en: Allow this assignment to be assigned points when it is approved.
sv_SE: Denna inlämningsuppgift ska tilldelas poäng när den godkänns.

en: Award Points for Assignment
sv_SE: Poängsatt inlämningsuppgift

en: Allow Student to Delete own Assignment(s)
sv_SE: Tillåt studenter att radera sina egna uppladdningar

en: Enter the maximum number of assignment uploads allowed. Default is 1. Use 0 to unlimited.
sv_SE: Ange det maximala antalet uppladdningar som är tillåtet. Standard är 1. Använd 0 för obegränsat antal.

en: Default is 1
sv_SE: Standardvärdet är 1

en: Limit number of uploaded files
sv_SE: Begränsa antalet uppladdade filer

en: Check this if you want to auto-approve the uploaded assignment
sv_SE: Ange om uppladdade uppgifter ska godkännas automatiskt (manuell poängjustering kan göras i efterhand)

en: Auto Approve Assignment
sv_SE: Autogodkänn inlämningsuppgift

en: Check this if you want to make it mandatory to upload assignment
sv_SE: Bocka för om det ska vara obligatoriskt att ladda upp uppgift

en: Upload Assignment
sv_SE: Lämna in

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Minimum time a user has to spend on %s page before it can be marked complete. Examples: 40 (for 40 seconds), 20s, 45sec, 2m 30s, 2min 30sec, 1h 5m 10s, 1hr 5min 10sec
sv_SE: Minsta tid som eleven måste använda på en %s sida innan den kan markeras som avklarad. Exempel: 40 (för 40 sekunder, 20s, 45sec, 2m 30s, 2min 30sec, 1h 5m 10s, 1hr 5min 10sec

[ctx: Forced Lesson Timer Label]
note: translators: Forced Lesson Timer Label.
en: Forced %s Timer
sv_SE: Tvingad %sstimer

[ctx: Associated Course Label]
note: translators: placeholders: course.
en: Associated %s
sv_SE: Tillhörande %s

en: Associated Certificate
sv_SE: Kopplat diplom

en: Expire Access After (days)
sv_SE: Begränsad tillgänglighet upphör efter (dagar)

en: Leave this field unchecked if access never expires.
sv_SE: Lämna detta fält tomt om tillgängligheten alltid ska vara begränsad.

en: Expire Access
sv_SE: Utgångsdatum för begränsad tillgänglighet

[ctx: Course Points]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Points
sv_SE: %s poäng

en: Leave this field unchecked if points not used.
sv_SE: Lämna tomt om poängräkning inte används.

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Enable %s Points
sv_SE: Aktivera %s poäng

[ctx: pleaceholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Select how to compare the selected prerequisite %s.
sv_SE: Välj hur %s villkoren ska jämföras.

en: ALL - The student must complete all the prerequisites
sv_SE: ALLA - Studenten måste ha markerat alla krav som färdiga

en: ANY (default) - The student must complete at least one of the prerequisites
sv_SE: NÅGOT (förvalt) - Studenten måste ha markerat någon av följande krav som färdig

en: Leave this field unchecked if prerequisite not used.
sv_SE: Lämna tomt om kursvillkor inte används.

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Enable %s Prerequisites
sv_SE: Aktivera %s villkor

en: Custom
sv_SE: Egen

en: Use Default
sv_SE: Använd förval

en: This field is auto-populated with the UserIDs of those who have access to this course.
sv_SE: Denna ruta fylls automatisk med användarID från de som har tillgång till denna kurs.

en: Billing Cycle for the recurring payments in case of a subscription.
sv_SE: Faktureringscykel för återkommande betalningar i händelse av ett abonnemang.

en: Billing Cycle
sv_SE: Betalningscykel

en: Optional
sv_SE: Valfri

en: Custom Button URL
sv_SE: URL Länkad knapp

en: Is it open to all, free join, one time purchase, or a recurring subscription?
sv_SE: Är den öppen för alla, gratis att påbörja, ett engångsköp eller återkommande prenumeration?

en: Recurring
sv_SE: Återkommande

en: Buy Now
sv_SE: Köp nu

en: Free
sv_SE: Gratis

en: Closed
sv_SE: Länkad knapp

en: Open
sv_SE: Öppen

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: New %s Tag Name
sv_SE: Namn på ny %s tagg

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Add New %s Tag
sv_SE: Lägg till ny %s tagg

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Update %s Tag
sv_SE: Uppdatera %s tagg

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Edit %s Tag
sv_SE: Redigera %s

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Parent %s Tag:
sv_SE: Huvud %s etikett:

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Parent %s Tag
sv_SE: Huvud %s tag

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: All %s Tags
sv_SE: Alla %s taggar

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Search %s Tag
sv_SE: Sök %s tagg

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Tag
sv_SE: %s tagg

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Tags
sv_SE: %s Taggar

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: New %s Category Name
sv_SE: Namn på ny %s kategori

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Add New %s Category
sv_SE: Skapa ny %s kategori

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Update %s Category
sv_SE: Uppdatera %s kategori

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Edit %s Category
sv_SE: Redigera %s

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Parent %s Category:
sv_SE: Huvudkategori %s:

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Parent %s Category
sv_SE: Huvudkategori %s

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: All %s Categories
sv_SE: Alla %s kategorier

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Search %s Categories
sv_SE: Sök %s kategorier

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Category
sv_SE: %s kategori

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Categories
sv_SE: %s kategorier

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: New %s Tag Name
sv_SE: Namn på ny %s tagg

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Add New %s Tag
sv_SE: Lägg till ny %s tagg

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Update %s Tag
sv_SE: Uppdatera %s tagg

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Edit %s Tag
sv_SE: Redigera %s

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Parent %s Tag:
sv_SE: Huvud %s etikett:

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Parent %s Tag
sv_SE: Huvud %s tag

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: All %s Tags
sv_SE: Alla %s taggar

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Search %s Tag
sv_SE: Sök %s tagg

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Tag
sv_SE: %s tagg

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Tags
sv_SE: %s Taggar

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: New %s Category Name
sv_SE: Namn på ny %s kategori

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Add New %s Category
sv_SE: Skapa ny %s kategori

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Update %s Category
sv_SE: Uppdatera %s kategori

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Edit %s Category
sv_SE: Redigera %s

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Parent %s Category:
sv_SE: Huvudkategori %s:

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Parent %s Category
sv_SE: Huvudkategori %s

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: All %s Categories
sv_SE: Alla %s kategorier

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Search %s Categories
sv_SE: Sök %s kategorier

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Category
sv_SE: %s kategori

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Categories
sv_SE: %s kategorier

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: New %s Tag Name
sv_SE: Namn på ny %s tagg

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Add New %s Tag
sv_SE: Lägg till ny %s tagg

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Update %s Tag
sv_SE: Uppdatera %s tagg

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Edit %s Tag
sv_SE: Redigera %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Parent %s Tag:
sv_SE: Huvud %s etikett:

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Parent %s Tag
sv_SE: Huvud %s tag

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: All %s Tags
sv_SE: Alla %s taggar

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Search %s Tag
sv_SE: Sök %s tagg

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Tag
sv_SE: %s tagg

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Tags
sv_SE: %s Taggar

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: New %s Category Name
sv_SE: Namn på ny %s kategori

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Add New %s Category
sv_SE: Skapa ny %s kategori

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Update %s Category
sv_SE: Uppdatera %s kategori

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Edit %s Category
sv_SE: Redigera %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Parent %s Category:
sv_SE: Huvudkategori %s:

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Parent %s Category
sv_SE: Huvudkategori %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: All %s Categories
sv_SE: Alla %s kategorier

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Search %s Categories
sv_SE: Sök %s kategorier

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Category
sv_SE: %s kategori

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Categories
sv_SE: %s kategorier

[ctx: Add New Quiz Label]
en: Add New
sv_SE: Skapa nytt

[ctx: Add New Topic Label]
en: Add New
sv_SE: Skapa nytt

en: Click Here to Continue
sv_SE: Klicka för att fortsätta

en: Mark Complete
sv_SE: Markera som avklarat

en: Take this Course
sv_SE: Till kursregistrering

en: Quizzes
sv_SE: Prov

en: Quiz
sv_SE: Prov

en: Topics
sv_SE: Ämnen

en: Topic
sv_SE: Ämne

en: Lessons
sv_SE: Avsnitt

en: Lesson
sv_SE: Avsnitt

en: Courses
sv_SE: Kurser

en: Course
sv_SE: Kurs

[ctx: placeholder: Post Name]
note: translators: placeholder: Post Name.
en: Parent %s
sv_SE: Överordnad %s

[ctx: placeholder: Post Name]
note: translators: placeholder: Post Name.
en: No %s found in Trash
sv_SE: Inget %s hittades i skräp

[ctx: placeholder: Post Name]
note: translators: placeholder: Post Name.
en: No %s found
sv_SE: Inget %s hittades

[ctx: placeholder: Post Name]
note: translators: placeholder: Post Name.
en: Search %s
sv_SE: Sök %s

[ctx: placeholder: Post Name]
note: translators: placeholder: Post Name.
en: View %s
sv_SE: Visa %s

[ctx: placeholder: Post Name]
note: translators: placeholder: Post Name.
en: New %s
sv_SE: Nytt %s

[ctx: placeholder: Post Name]
note: translators: placeholder: Post Name.
en: Edit %s
sv_SE: Redigera %s

[ctx: placeholder: Post Name]
note: translators: placeholder: Post Name.
en: Add New %s
sv_SE: Skapa nytt %s

en: Add New
sv_SE: Skapa nytt

[ctx: placeholder: Certificates]
note: translators: placeholder: Certificates.
en: Displays a list of %s
sv_SE: Listar alla %s

[ctx: placeholder: Transactions]
note: translators: placeholder: Transactions.
en: Displays a list of %s
sv_SE: Listar alla %s

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Displays a list of %s
sv_SE: Listar alla %s

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Displays a list of %s
sv_SE: Listar alla %s

en: Title:
sv_SE: Rubrik:

en: Access to certificate page is disallowed.
sv_SE: Du har inte access till sidan med diplom.

en: Completed
sv_SE: Avslutat

en: Enter the number of posts to display per page.
sv_SE: Antal poster som ska visas på varje sida.

en: Posts Per Page
sv_SE: Inlägg per sida

en: Descending
sv_SE: Avtagande

en: Ascending
sv_SE: Stigande

en: Sort Direction
sv_SE: Sorteringsriktning

en: Choose the sort order.
sv_SE: Välj sorteringsriktning.

en: Menu Order
sv_SE: Menyordning

en: Date
sv_SE: Datum

en: Select a choice...
sv_SE: Välj..

en: select
sv_SE: välj

en: Sort By
sv_SE: Sortera efter

en:  Options
sv_SE:  Alternativ

en: #2: Invalid post data
sv_SE: #2: Ogiltiga post data

en: #1: Invalid post data
sv_SE: #1: Ogiltiga post data

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: placeholder: Quiz.
en: View %s (new window)
sv_SE: Visa %s (nytt fönster)

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: View %s (new window)
sv_SE: Visa %s (nytt fönster)

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Edit %s Settings (new window)
sv_SE: Redigera %s Inställningar (nytt fönster)

en: Move
sv_SE: Flytta

[ctx: placeholders: Lesson, Course]
note: translators: placeholders: Lesson, Course.
en: Remove %1$s from %2$s
sv_SE: Ta bort %1$s från %2$s

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: View %s (new window)
sv_SE: Visa %s (nytt fönster)

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Edit %s Settings (new window)
sv_SE: Redigera %s Inställningar (nytt fönster)

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Move %s
sv_SE: Flytta %s

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Edit Title
sv_SE: Redigera rubrik

[ctx: placeholder: will contain post type label]
note: translators: placeholder: will contain post type label.
en: Move %s
sv_SE: Flytta %s

[ctx: placeholders: will contain post type label, Course]
note: translators: placeholders: will contain post type label, Course.
en: Remove %1$s from %2$s
sv_SE: Ta bort %1$s från %2$s

[ctx: placeholder: will contain post type label]
note: translators: placeholder: will contain post type label.
en: Move %s to Trash
sv_SE: Flytta %s till papperskorgen

[ctx: placeholder: will contain post type label]
note: translators: placeholder: will contain post type label.
en: View %s (new window)
sv_SE: Visa %s (nytt fönster)

[ctx: placeholder: will contain post type label]
note: translators: placeholder: will contain post type label.
en: Edit %s Settings (new window)
sv_SE: Redigera %s Inställningar (nytt fönster)

en: Last Page
sv_SE: Sista sidan

en: Next Page
sv_SE: Nästa sida

en: Previous Page
sv_SE: Förgående sida

en: First Page
sv_SE: Första sidan

en: Search...
sv_SE: Sök…

en: New
sv_SE: Ny

en: Expand/Collape Section
sv_SE: Expandera/minimera sektion

[ctx: placeholder: will be post type label like Course, Lesson, Topic]
note: translators: placeholder: will be post type label like Course, Lesson, Topic.
en: Are you sure you want to move this %s to Trash?
sv_SE: Är du säker på att du vill flytta denna %s till papperskorgen?

[ctx: placeholder: Topic, Quizzes]
note: translators: placeholder: Topic, Quizzes.
en: Drop %1$s %2$s Here
sv_SE: Släpp %1$s %2$s här

[ctx: placeholder: Lesson, Quizzes]
note: translators: placeholder: Lesson, Quizzes.
en: Drop %1$s %2$s Here
sv_SE: Släpp %1$s %2$s här

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholder: Quizzes.
en: Drop Global %s Here
sv_SE: Släpp avslutande %s här

[ctx: placeholder: Lesson, Topics]
note: translators: placeholder: Lesson, Topics.
en: Drop %1$s %2$s Here
sv_SE: Släpp %1$s %2$s här

[ctx: placeholder: Lessons]
note: translators: placeholder: Lessons.
en: Drop %s Here
sv_SE: Släpp %s här

[ctx: placeholder: Quiz]
note: translators: placeholder: Quiz.
en: Click the '+' to add a new %s
sv_SE: Klicka på '+' för att lägga till en ny %s

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: Click the '+' to add a new %s
sv_SE: Klicka på '+' för att lägga till en ny %s

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: Click the '+' to add a new %s
sv_SE: Klicka på '+' för att lägga till en ny %s

[ctx: placeholder: number of steps]
note: translators: placeholder: number of steps.
en: Total Steps: %s
sv_SE: Antal avsnitt: %s

en: Collapse All
sv_SE: Minimera alla

en: Expand All
sv_SE: Expandera alla

en: Filter
sv_SE: Filtrera

en: Groups
sv_SE: Handledargrupper

en: Count
sv_SE: Antal

en: Changelog
sv_SE: Ändringslogg

en: Leaderboard
sv_SE: Topplista

en: Statistics
sv_SE: Statistik

note: translators: placeholder: Quiz.
en: Questions
sv_SE: Frågor

en: Approval Status
sv_SE: Status

en: loading
sv_SE: laddar

en: Show more details
sv_SE: Visa fler detaljer

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Required
sv_SE: %s obligatorisk

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Required
sv_SE: %s obligatorisk

en: filter
sv_SE: filtrera

en: approve
sv_SE: godkänn

en: Not Approved
sv_SE: Ej Godkänd

en: Approved
sv_SE: Godkänd

note: translators: placeholders: Points label, points input, maximum points. translators: placeholders: Points label, current points, maximum points. translators: placeholder: Points label.
en: Points
sv_SE: Poäng

[ctx: Assigned Course Label]
note: translators: Assigned Course Label.
en: Assigned %s
sv_SE: Ur %s

en: Shortcode
sv_SE: Kortkod

[ctx: Export Quiz Data Label]
en: Export %s Data
sv_SE: Exportera %sdata

[ctx: Quiz Passed Report label: YES]
en: YES
sv_SE: JA

[ctx: Quiz Passed Report label: NO]
en: NO
sv_SE: NEJ

[ctx: Export User Quiz Data Label]
note: translators: Export User Quiz Data Label.
en: Export User %s Data
sv_SE: Exportera användares %sdata

[ctx: Course Complete Report label: YES]
en: YES
sv_SE: JA

[ctx: Course Complete Report label: NO]
en: NO
sv_SE: NEJ

en: ERROR: Cannot create working folder. Check that the parent folder is writable
sv_SE: FEL: Kunde inte skapa katalog. Kontrollera att överliggande katalog är skrivbar

[ctx: placeholders: result count, total count]
note: translators: placeholders: result count, total count.
en: %1$d of %2$s Users
sv_SE: %1$d av %2$s användare

[ctx: Export User Course Data Label]
note: translators: Export User Course Data Label.
en: Export User %s Data
sv_SE: Exportera användares %sdata

[ctx: placeholder: Completed date]
note: translators: placeholder: Course Completed Data.
en: Completed: %s
sv_SE: Avslutad: %s

[ctx: Course Expires on date]
note: translators: placeholder: Course Expires Date.
en: Expires: %s
sv_SE: Utgår: %s

en: (access expired)
sv_SE: (accessperiod passerad)

[ctx: placeholder: Started date]
note: translators: placeholder: Started Date.
en: Started: %s
sv_SE: Startad: %s

en: view
sv_SE: visa

en: Started / Completed
sv_SE: Startad / avslutad

en: Steps
sv_SE: Steg

en: Title
sv_SE: Rubrik

[ctx: User Enrolled Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: User Enrolled %s
sv_SE: Registrerade användare %s

en: Remove the Quiz lock(s) for this user.
sv_SE: Ta bort spärr för detta prov (endast denna användare)

en: Check and click update profile to permanently delete user's LearnDash course data. <strong>This cannot be undone.</strong>
sv_SE: Kryssa i och uppdatera därefter användarprofilen för att permanent radera användarens kursdata. <strong>Detta kan inte ångras.</strong>

[ctx: Permanently Delete Course Data Label]
note: translators: placeholder: Course.
en: Permanently Delete %s Data
sv_SE: Permanent radering av %sdata

[ctx: Course Info Label]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Info
sv_SE: %sinformation

en: Plugin
sv_SE: Tillägg

en: Path
sv_SE: Sökväg

en: Update available
sv_SE: Uppdatering tillgänglig

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: Theme
sv_SE: Tema

en: The DB_USER defined in your wp-config.php does not have CREATE permission.
sv_SE: DB_USER som är definierad i din wp-config.php har inte SKAPA tillstånd.

en: When the LearnDash plugin or related add-ons are activated they will create the following tables. If the tables are not present try reactivating the plugin. If the table still do not show check the DB_USER defined in your wp-config.php and ensure it has the proper permissions to create tables. Check with your host for help.
sv_SE: När LearnDash plugin eller relaterade add-ons är aktiverade kommer de att skapa följande tabeller. Om tabellerna inte är närvarande, försök att återaktivera plugin. Om tabellen fortfarande inte visar kontrollera DB_USER som definieras i din wp-config.php och se till att den har rätt behörighet för att skapa tabeller. Kontrollera med ditt webbhotell om du behöver hjälp.

en: Present
sv_SE: Närrvarande

en: Table Name
sv_SE: Tabellnamn

en: Database Tables
sv_SE: Databastabeller

en: The following is the search order paths for override templates, relative to site root:
sv_SE: Följande är de sökvägar för överskrivna mallar, i förhållande till webbplatsens rot:

en: Template Path
sv_SE: Mallsökväg

en: Template Name
sv_SE: Mallnamn

en: Object Cache
sv_SE: Objekts-cache

en: Using Permalinks
sv_SE: Använda permalänkar

en: Site Language
sv_SE: Webbplatsens språk

en: Is Multisite
sv_SE: Är Multisite

en: WordPress Site URL
sv_SE: WordPress webbplats URL

en: WordPress Home URL
sv_SE: WordPress hem URL

en: WordPress Version
sv_SE: WordPress-version

en: WordPress Settings
sv_SE: WordPress inställningar

en: Protocols
sv_SE: Protokoll

en: Libz Version
sv_SE: Version

en: SSL Version
sv_SE: SSL-version

en: PHP OS Family
sv_SE: PHP OS familj

en: PHP OS
sv_SE: OS

en: WordPress Minimum Requirements
sv_SE: Minimikrav för WordPress

en: Translation Files
sv_SE: Översättningsfiler

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Tag base
sv_SE: %s Taggbas

[ctx: placeholder: Topic]
note: translators: placeholder: Topic.
en: %s Category base
sv_SE: %s Kategoribas

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Tag base
sv_SE: %s Taggbas

[ctx: placeholder: Lesson]
note: translators: placeholder: Lesson.
en: %s Category base
sv_SE: %s Kategoribas

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Tag base
sv_SE: %s Taggbas

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Category base
sv_SE: %s Kategoribas

[ctx: placeholder: Quizzes]
note: translators: placeholder: Quizzes.
en: %s Permalink slug
sv_SE: %s permalänk slug

[ctx: placeholder: Topics]
note: translators: placeholder: Topics.
en: %s Permalink slug
sv_SE: %s permalänk slug

[ctx: placeholder: Lessons]
note: translators: placeholder: Lessons.
en: %s Permalink slug
sv_SE: %s permalänk slug

[ctx: placeholder: Courses]
note: translators: placeholder: Courses.
en: %s Permalink slug
sv_SE: %s permalänk slug

en: Nested URLs
sv_SE: Nästlade URL:er

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Shared %s Steps
sv_SE: Dela %s steg

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Builder Interface
sv_SE: %s byggaren

en: Include in Reports
sv_SE: Inkludera i rapporter

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: Bypass %s limits
sv_SE: Kringgå %s villkoren

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Auto-enroll
sv_SE: Automatisk %s anslutning

en: Quizzes Count
sv_SE: Antal prov

en: Topics Count
sv_SE: Antal ämnen

en: Lessons Count
sv_SE: Antal ämnen

en: Courses Count
sv_SE: Antal kurser

en: Data Upgrade Quizzes
sv_SE: Frågesporter om data uppgradering

en: Data Upgrade Courses
sv_SE: Kurser för data uppgradering

[ctx: placeholder: datetime]
note: translators: placeholder: datetime.
en: last run %s
sv_SE: senast körd: %s

en: Please run the Data Upgrade.
sv_SE: Vänligen, kör data uppgradering.

en: LearnDash License Valid
sv_SE: LearnDash licens giltig

en: No
sv_SE: Nej

[ctx: placeholder: date]
note: translators: placeholder: date.
en: last check: %s
sv_SE: senaste kontroll: %s

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Learndash Version
sv_SE: LearnDash version

en: Please upgrade.
sv_SE: Vänligen uppgradera.

en: Value
sv_SE: Värde

en: Setting
sv_SE: Inställning

en: Are you sure that you want to remove ALL LearnDash data?
sv_SE: Vill du verkligen radera ALL LearnDash data?

en: Submit
sv_SE: Skicka

[ctx: placeholder: secret generated code]
note: translators: placeholder: secret generated code.
en: Enter <code>%s</code> in the above field and click the submit button
sv_SE: Ange <code>%s</code> i fältet ovan och klicka på Betala-knappen

en: <strong>Confirm the data deletion</strong>
sv_SE: <strong>Bekräfta data radering</strong>

en: Copy Failed
sv_SE: Kunde inte kopiera

en: Copy Success
sv_SE: Kopierad

en: Copy System Info
sv_SE: Kopiera systeminformation

en: Last run: none
sv_SE: Senast körd: aldrig

note: translators: placeholder: link to LearnDash Data Upgrade admin page.
en: LearnDash Data Upgrade
sv_SE: LearnDash datauppgradering

[ctx: placeholder: link to LearnDash Data Upgrade admin page]
note: translators: placeholder: link to LearnDash Data Upgrade admin page.
en: LearnDash Notice: Please perform a %s. This is a required step to ensure accurate reporting.
sv_SE: LearnDash notis: Vänligen utför en %s. Detta är ett obligatoriskt steg för att säkerställa korrekt rapportering.

en: Data Upgrades
sv_SE: Datauppgraderingar

en: Click to toggle
sv_SE: Klicka för att växla

en: User Reports
sv_SE: Användarrapporter

[ctx: Learndash Report Menu Label]
en: Reports
sv_SE: Rapporter

[ctx: LMS License Tab Label]
en: LMS License
sv_SE: Licens

[ctx: Transactions Tab Label]
en: Transactions
sv_SE: Transaktioner

[ctx: Reports Menu Label]
en: Reports
sv_SE: Rapporter

[ctx: Quiz Leaderboard Tab Label]
en: Leaderboard
sv_SE: Topplista

[ctx: Quiz Statistics Tab Label]
en: Statistics
sv_SE: Statistik

[ctx: Edit Quiz Label]
note: translators: placeholder: Edit Quiz Label.
en: Edit %s
sv_SE: Redigera %s

[ctx: Quiz Import/Export Tab Label]
en: Import/Export
sv_SE: Import/export

[ctx: Quiz Submitted Essays Tab Label]
en: Submitted Essays
sv_SE: Textsvar för manuell granskning

[ctx: Settings Menu Label]
en: Settings
sv_SE: Inställningar

[ctx: Submitted Essays Menu Label]
en: Submitted Essays
sv_SE: Textsvar

[ctx: Assignments Menu Label]
en: Assignments
sv_SE: Inlämningsuppgifter

[ctx: Certificates Menu Label]
en: Certificates
sv_SE: Diplom

en: Update User
sv_SE: Uppdatera användare

en: Search Users
sv_SE: Sök användare

en: Sending...
sv_SE: Skickar...

en: Both Email Subject and Message are required and cannot be empty.
sv_SE: Både ämne- och meddelande måste fyllas i och kan inte vara tomma.

en: Reset
sv_SE: Återställ

en: Send
sv_SE: Skicka

en: Email Message:
sv_SE: E-post meddelande:

en: Email Subject:
sv_SE: E-post ämne:

en: Actions
sv_SE: Åtgärder

en: Email
sv_SE: E-post

en: Name
sv_SE: Namn

en: Username
sv_SE: Användarnamn

en: Back
sv_SE: Tillbaka

en: per Page
sv_SE: per sida

en: Report
sv_SE: Rapport

en: Export Results
sv_SE: Spara resultat

en: Export Progress
sv_SE: Spara utveckling

en: List Users
sv_SE: Lista elever

en: edit
sv_SE: ändra

[ctx: placeholder: Course]
note: translators: placeholder: Course.
en: The %s price type is set to "open". This means ALL are automatically enrolled.
sv_SE: %s pristypen är inställd till ”öppen”. Detta innebär att alla blir automatiskt inskrivna.

[ctx: Search Enrolled Courses Label]
note: translators: placeholder: Courses.
en: Search Enrolled %s
sv_SE: Sök anslutna %s

[ctx: Search All Courses Label]
note: translators: placeholder: Courses.
en: Search All %s
sv_SE: Sök alla %s

[ctx: User Enrolled in Courses Label]
note: translators: placeholder: Courses.
en: User Enrolled in %s
sv_SE: Elevanslutning %s

[ctx: Search Assigned Course Users]
note: translators: placeholder: Course.
en: Search Assigned %s Users
sv_SE: Sök bland anslutna %s elever

[ctx: Search All Course Users]
note: translators: placeholder: Course.
en: Search All %s Users
sv_SE: Sök bland alla %s elever

[ctx: Course Users label]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Users
sv_SE: %s användare

[ctx: Course Users Label]
note: translators: placeholder: Course.
en: %s Users
sv_SE: %s användare

en: Search
sv_SE: Sök

en: next  &rsaquo;
sv_SE: nästa  &rsaquo;

en: &lsaquo; prev
sv_SE: &lsaquo; Föregående

en: Search:
sv_SE: Sök:

en: Last Updated:
sv_SE: Senast uppdaterad:
